Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA18 ani pe piață

TOMI BALL CONSTRUCT SRL

CUI 24172933J2008000739283

Str. CAZĂRMII, bl. 2, sc. A, ap. 6, Municipiul Slatina, Olt

A primit finanțare publică (1 proiect)

În 2025: cifra de afaceri 1,5 mil lei, profit net 339 mii lei, 7 angajați.

Despre TOMI BALL CONSTRUCT SRL

TOMI BALL CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 iulie 2008 cu numărul J2008000739283 și codul unic de înregistrare (CUI) 24172933, cu sediul în Slatina, județul Olt. Activitatea principală este „Baruri și alte activități de servire a băuturilor” (cod CAEN 5630). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,5 mil lei (+37% față de 2024), un profit net de 339 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 705 mii lei la 1,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2008.

Date de identificare

CUI
24172933
Nr. Registrul Comerțului
J2008000739283
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
10 iulie 2008
EUID
ROONRC.J2008000739283
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.09.2008

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
06.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Olt

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1,5 mil lei

+37% față de 2024

Profit net
339 mii lei
Angajați (medie)
7
Capitaluri proprii
657 mii lei
Datorii
169 mii lei
Active totale
825 mii lei
Marjă netă
22,2%
Cifră / angajat
218 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 20% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2 mil2016: cifra de afaceri 288.848 lei; profit net 168.909 lei20162017: cifra de afaceri 221.247 lei; pierdere netă 47.282 lei20172018: cifra de afaceri 529.087 lei; profit net 51.891 lei20182019: cifra de afaceri 902.558 lei; profit net 291.150 lei20192020: cifra de afaceri 475.180 lei; profit net 84.866 lei20202021: cifra de afaceri 704.726 lei; profit net 128.193 lei20212022: cifra de afaceri 958.715 lei; profit net 318.519 lei20222023: cifra de afaceri 824.478 lei; profit net 132.626 lei20232024: cifra de afaceri 1.114.093 lei; profit net 212.400 lei20242025: cifra de afaceri 1.523.322 lei; profit net 338.643 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă289 mii221 mii529 mii903 mii475 mii705 mii959 mii824 mii1,1 mil1,5 mil
Venituri totale404 mii225 mii544 mii910 mii518 mii719 mii1,1 mil858 mii1,1 mil1,5 mil
Cheltuieli totale230 mii270 mii487 mii610 mii429 mii584 mii723 mii717 mii869 mii1,1 mil
Profit / pierdere brută173 mii-45 mii57 mii300 mii88 mii135 mii328 mii141 mii246 mii391 mii
Profit / pierdere netă169 mii-47 mii52 mii291 mii85 mii128 mii319 mii133 mii212 mii339 mii
Număr mediu de angajați2345546977
Active imobilizate71671620175 mii58 mii42 mii61 mii41 mii64 mii93 mii
Active circulante116 mii63 mii107 mii411 mii336 mii425 mii376 mii209 mii440 mii733 mii
din care stocuri37 mii50 mii25 mii38 mii18 mii17 mii5.47934 mii16 mii66 mii
creanțe24 mii8.77471 mii291 mii280 mii339 mii301 mii126 mii348 mii340 mii
casa și conturi la bănci55 mii4.29611 mii81 mii37 mii69 mii69 mii49 mii76 mii326 mii
Datorii92 mii86 mii78 mii187 mii71 mii85 mii118 mii101 mii142 mii169 mii
Capitaluri proprii24 mii-23 mii29 mii299 mii323 mii381 mii319 mii150 mii362 mii657 mii
din care capital subscris vărsat200500500500500500500500500500

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 6 din 172 în județul Olt și locul 557 din 8.010 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5630 – Baruri și alte activități de servire a băuturilor.

Firme similare din județul Olt

Dosare în instanță

1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 1760/230/202608.06.2026

    validare poprire

    Judecătoria Filiasi · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 5630 – Baruri și alte activități de servire a băuturilor

  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
  • 5611 Restaurante
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Întrebări frecvente despre TOMI BALL CONSTRUCT SRL

Care este CUI-ul firmei TOMI BALL CONSTRUCT SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TOMI BALL CONSTRUCT SRL este 24172933, iar codul de TVA este RO24172933. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008000739283, iar codul EUID este ROONRC.J2008000739283.

Unde are sediul TOMI BALL CONSTRUCT SRL?

Sediul social al firmei TOMI BALL CONSTRUCT SRL este în Str. CAZĂRMII, bl. 2, sc. A, ap. 6, Municipiul Slatina, Olt, județul Olt, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are TOMI BALL CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a firmei TOMI BALL CONSTRUCT SRL este „Baruri și alte activități de servire a băuturilor”, cod CAEN 5630. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată TOMI BALL CONSTRUCT SRL?

TOMI BALL CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 iulie 2008, deci are 18 ani de activitate.

Cum pot contacta firma TOMI BALL CONSTRUCT SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0766 *** 799). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are TOMI BALL CONSTRUCT SRL?

În 2025, TOMI BALL CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,5 mil lei și un profit net de 339 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este TOMI BALL CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da. TOMI BALL CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2008. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.

Explorează