Sari la conținut
funcțiune; raspundere penala cf. Legii 286/2009, Legii 135/2010Plătitor TVATVA la încasare11 ani pe piață

TOMATE FRESH SRL

CUI 34564853J2015006335403

Principală, Sat Bălanu, Comuna Stănești, Giurgiu

A primit finanțare publică (4 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 2,7 mil lei, profit net 704 mii lei, 7 angajați.

Despre TOMATE FRESH SRL

TOMATE FRESH SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 mai 2015 cu numărul J2015006335403 și codul unic de înregistrare (CUI) 34564853, cu sediul în Bălanu (com. Stănești), județul Giurgiu. Activitatea principală este „Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor” (cod CAEN 0113). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,7 mil lei (+11% față de 2024), un profit net de 704 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 141 mii lei la 2,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 5 mai 2017 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
34564853
Nr. Registrul Comerțului
J2015006335403
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
26 mai 2015
EUID
ROONRC.J2015006335403
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 05.05.2017

TVA la încasare
Da

din 01.08.2026

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
13.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Giurgiu

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
2,7 mil lei

+11% față de 2024

Profit net
704 mii lei
Angajați (medie)
7
Capitaluri proprii
-684 mii lei
Datorii
3,2 mil lei
Active totale
8,7 mil lei
Marjă netă
26%
Cifră / angajat
386 mii lei
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-1 mil01 mil2 mil3 mil2017: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 169.889 lei20172018: cifra de afaceri 22.530 lei; pierdere netă 155.332 lei20182019: cifra de afaceri 11.284 lei; pierdere netă 788.040 lei20192020: cifra de afaceri 215.931 lei; pierdere netă 247.360 lei20202021: cifra de afaceri 141.079 lei; pierdere netă 878.794 lei20212022: cifra de afaceri 255.356 lei; pierdere netă 559.005 lei20222023: cifra de afaceri 839.555 lei; pierdere netă 400.495 lei20232024: cifra de afaceri 2.445.397 lei; profit net 776.673 lei20242025: cifra de afaceri 2.702.365 lei; profit net 703.958 lei2025
Indicator (lei)201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă—23 mii11 mii216 mii141 mii255 mii840 mii2,4 mil2,7 mil
Venituri totale064 mii368 mii1,8 mil840 mii1,1 mil1,5 mil7,8 mil3,5 mil
Cheltuieli totale170 mii218 mii1,2 mil2,1 mil1,7 mil1,7 mil1,9 mil7 mil2,7 mil
Profit / pierdere brută-170 mii-155 mii-788 mii-247 mii-879 mii-559 mii-400 mii777 mii742 mii
Profit / pierdere netă-170 mii-155 mii-788 mii-247 mii-879 mii-559 mii-400 mii777 mii704 mii
Număr mediu de angajați——1222237
Active imobilizate110 mii2,3 mil4 mil8,9 mil11,7 mil11,1 mil9,7 mil8,9 mil8,2 mil
Active circulante278 mii182 mii1,3 mil765 mii499 mii617 mii620 mii751 mii511 mii
din care stocuri—12 mii1,1 mil481 mii23 mii100 mii-6.87017 mii364
creanțe12 mii99 mii162 mii283 mii468 mii516 mii622 mii580 mii479 mii
casa și conturi la bănci266 mii71 mii80 mii8147.7569115.420154 mii31 mii
Datorii613 mii1,3 mil1,7 mil5,7 mil4,2 mil5,1 mil4,8 mil4,2 mil3,2 mil
Venituri în avans—1,6 mil4,8 mil5 mil9,2 mil8,4 mil7,7 mil6,9 mil6,2 mil
Capitaluri proprii-224 mii-380 mii-1,2 mil-1,1 mil-1,2 mil-1,8 mil-2,2 mil-1,4 mil-684 mii
din care capital subscris vărsat500500500100 mii100 mii100 mii100 mii100 mii100 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 10 din 60 în județul Giurgiu și locul 120 din 1.156 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0113 – Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor.

Firme similare din județul Giurgiu

Dosare în instanță

9 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 31283/3/202518.08.2026

    anulare act administrativ

    Curtea de Apel Bucuresti · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Recurent

  • 31283/3/2025/a129.10.2025

    suspendare executare act administrativ

    Curtea de Apel Bucuresti · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Recurent Reclamant

  • 31283/3/2025/a124.10.2025

    anulare act administrativ RECURS ÎMPOTRIVA ÎNCHEIERII DIN 16.10.2025

    Tribunalul Bucuresti · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant

  • 31283/3/202511.09.2025

    anulare act administrativ 8615/26.05.2025

    Tribunalul Bucuresti · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant

  • 3773/2/202506.06.2025

    anulare act administrativ PV NR.3605/05.03.2025

    Curtea de Apel Bucuresti · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant

  • 2188/3/202303.04.2025

    acţiune în constatare

    Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat Reclamant

  • 5197/2/202310.11.2023

    anulare act administrativ declinat - fonduri europene

    Tribunalul Bucuresti · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant

  • 5197/2/202328.07.2023

    anulare act administrativ obligatia de a face

    Curtea de Apel Bucuresti · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant

  • 2188/3/202326.01.2023

    acţiune în constatare constatare rezolutiune

    Tribunalul Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 0113 – Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor

  • 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
  • 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
  • 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

Întrebări frecvente despre TOMATE FRESH SRL

Care este CUI-ul firmei TOMATE FRESH SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TOMATE FRESH SRL este 34564853, iar codul de TVA este RO34564853. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015006335403, iar codul EUID este ROONRC.J2015006335403.

Unde are sediul TOMATE FRESH SRL?

Sediul social al firmei TOMATE FRESH SRL este în Principală, Sat Bălanu, Comuna Stănești, Giurgiu, Bălanu (com. Stănești), județul Giurgiu, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are TOMATE FRESH SRL?

Activitatea principală a firmei TOMATE FRESH SRL este „Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor”, cod CAEN 0113. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată TOMATE FRESH SRL?

TOMATE FRESH SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 mai 2015, deci are 11 ani de activitate.

Cum pot contacta firma TOMATE FRESH SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru TOMATE FRESH SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Bălanu (com. Stănești) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are TOMATE FRESH SRL?

În 2025, TOMATE FRESH SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,7 mil lei și un profit net de 704 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este TOMATE FRESH SRL plătitoare de TVA?

Da. TOMATE FRESH SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 5 mai 2017 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 13 octombrie 2026.

Explorează