TODEA VET SRL
Str. MOLIDULUI, Loc. Huedin, Oraș Huedin, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 2,2 mil lei, profit net 156 mii lei, 6 angajați.
Despre TODEA VET SRL
TODEA VET SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 ianuarie 2012 cu numărul J2012000068126 și codul unic de înregistrare (CUI) 29542387, cu sediul în Huedin, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități veterinare” (cod CAEN 7500). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,2 mil lei (+13% față de 2024), un profit net de 156 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 631 mii lei la 2,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2020.
Date de identificare
- CUI
- 29542387
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012000068126
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 ianuarie 2012
- EUID
- ROONRC.J2012000068126
- Cod poștal
- 405400
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.12.2020
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Huedin
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,2 mil lei
- Profit net
- 156 mii lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 646 mii lei
- Datorii
- 472 mii lei
- Active totale
- 1,1 mil lei
- Marjă netă
- 7,2%
- Cifră / angajat
- 360 mii lei
+13% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 42% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 60 mii | 61 mii | 62 mii | 133 mii | 487 mii | 631 mii | 982 mii | 1,5 mil | 1,9 mil | 2,2 mil |
| Venituri totale | 60 mii | 61 mii | 62 mii | 133 mii | 487 mii | 632 mii | 1 mil | 1,5 mil | 1,9 mil | 2,2 mil |
| Cheltuieli totale | 57 mii | 59 mii | 58 mii | 110 mii | 369 mii | 539 mii | 797 mii | 1,2 mil | 1,9 mil | 2 mil |
| Profit / pierdere brută | 3.545 | 2.520 | 3.748 | 22 mii | 118 mii | 93 mii | 204 mii | 316 mii | -4.525 | 185 mii |
| Profit / pierdere netă | 2.215 | 2.520 | 3.185 | 22 mii | 105 mii | 78 mii | 195 mii | 301 mii | -62 mii | 156 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | — | 0 | 0 | 3 | 4 | 4 | 6 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | 3.504 | 14 mii | 29 mii | 178 mii | 278 mii | 254 mii |
| Active circulante | 7.560 | 9.914 | 7.164 | 56 mii | 186 mii | 276 mii | 364 mii | 589 mii | 615 mii | 864 mii |
| din care stocuri | 5.772 | — | 4.789 | 53 mii | 114 mii | 190 mii | 263 mii | 424 mii | 557 mii | 662 mii |
| creanțe | — | — | — | — | 30 mii | 31 mii | 43 mii | 51 mii | 44 mii | 56 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.788 | 9.914 | 2.375 | 3.115 | 43 mii | 55 mii | 57 mii | 114 mii | 14 mii | 146 mii |
| Datorii | 5.362 | 4.979 | 3.542 | 33 mii | 62 mii | 85 mii | 141 mii | 215 mii | 402 mii | 472 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | 602 | 602 | 602 | 602 |
| Capitaluri proprii | 2.198 | 4.935 | 3.622 | 23 mii | 128 mii | 206 mii | 250 mii | 552 mii | 490 mii | 646 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 8 din 193 în județul Cluj și locul 243 din 3.570 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7500 – Activități veterinare.
Firme similare din județul Cluj
- CALVARIAPET S.R.L. · Cluj-Napoca2,5 mil lei · 9 ang.
- XVET IMPEX SRL · Cluj-Napoca2,2 mil lei · 4 ang.
- VETERINARIUS SRL · Cluj-Napoca2,1 mil lei · 10 ang.
- TRIVET CABINET VETERINAR SRL · Cluj-Napoca2,1 mil lei · 8 ang.
- PETER ZOO SRL · Cluj-Napoca1,5 mil lei · 5 ang.
- ROXALBIO IMPORT EXPORT SRL · Huedin1,3 mil lei · 5 ang.
- GAVRIVET IMPEX SRL · Huedin1,3 mil lei · 3 ang.
- TOP VET SHOP S.R.L. · Gilău1,3 mil lei · 3 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7500 – Activități veterinare
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 7500 Activități veterinare
Întrebări frecvente despre TODEA VET SRL
Care este CUI-ul firmei TODEA VET SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TODEA VET SRL este 29542387, iar codul de TVA este RO29542387. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012000068126, iar codul EUID este ROONRC.J2012000068126.
Unde are sediul TODEA VET SRL?
Sediul social al firmei TODEA VET SRL este în Str. MOLIDULUI, Loc. Huedin, Oraș Huedin, Cluj, județul Cluj, cod poștal 405400, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TODEA VET SRL?
Activitatea principală a firmei TODEA VET SRL este „Activități veterinare”, cod CAEN 7500. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TODEA VET SRL?
TODEA VET SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 ianuarie 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TODEA VET SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 146). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TODEA VET SRL?
În 2025, TODEA VET SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,2 mil lei și un profit net de 156 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TODEA VET SRL plătitoare de TVA?
Da. TODEA VET SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2020. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.