TINA GRUP SRL
Calea ȘURII MICI, Municipiul Sibiu, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 600 mii lei, profit net 294 mii lei, 1 angajați.
Despre TINA GRUP SRL
TINA GRUP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 iulie 2004 cu numărul J32/1215/2004 și codul unic de înregistrare (CUI) 5738700, cu sediul în Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 600 mii lei (+7% față de 2024), un profit net de 294 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 545 mii lei la 600 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1998.
Date de identificare
- CUI
- 5738700
- Nr. Registrul Comerțului
- J32/1215/2004
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 22 iulie 2004
- EUID
- ROONRC.J32/1215/2004
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.11.1998
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 600 mii lei
- Profit net
- 294 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 1,3 mil lei
- Datorii
- 108 mii lei
- Active totale
- 1,4 mil lei
- Marjă netă
- 48,9%
- Cifră / angajat
- 600 mii lei
+7% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 8% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 672 mii | 1,1 mil | 904 mii | 856 mii | 1,1 mil | 545 mii | 503 mii | 495 mii | 559 mii | 600 mii |
| Venituri totale | 751 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,2 mil | 574 mii | 611 mii | 495 mii | 1,2 mil | 600 mii |
| Cheltuieli totale | 202 mii | 279 mii | 955 mii | 1,1 mil | 508 mii | 235 mii | 351 mii | 250 mii | 1 mil | 292 mii |
| Profit / pierdere brută | 549 mii | 793 mii | 298 mii | 515 mii | 671 mii | 339 mii | 260 mii | 244 mii | 225 mii | 308 mii |
| Profit / pierdere netă | 486 mii | 753 mii | 271 mii | 486 mii | 639 mii | 324 mii | 247 mii | 240 mii | 194 mii | 294 mii |
| Număr mediu de angajați | 0 | 0 | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 777 mii | 1,5 mil | 1,4 mil | 2 mil | 1,8 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 1,8 mil | 1 mil | 987 mii |
| Active circulante | 461 mii | 316 mii | 627 mii | 556 mii | 836 mii | 851 mii | 814 mii | 849 mii | 358 mii | 387 mii |
| creanțe | 134 mii | 260 mii | 494 mii | 545 mii | 573 mii | 824 mii | 814 mii | 839 mii | 335 mii | 380 mii |
| casa și conturi la bănci | 327 mii | 56 mii | 133 mii | 11 mii | 263 mii | 27 mii | 0 | 9.907 | 23 mii | 7.787 |
| Datorii | 554 mii | 441 mii | 400 mii | 395 mii | 186 mii | 103 mii | 125 mii | 122 mii | 105 mii | 108 mii |
| Venituri în avans | 42 mii | 0 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 642 mii | 1,4 mil | 1,7 mil | 2,2 mil | 2,5 mil | 2,5 mil | 2,5 mil | 2,5 mil | 1,3 mil | 1,3 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 126 din 368 în județul Sibiu și locul 3.972 din 14.558 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6820 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
Firme similare din județul Sibiu
- SOLIS RENEWABLES ENERGY S.R.L. · Sat Ighișu Nou, Municipiul Mediaș622 mii lei · 1 ang.
- ELVIRA MAGAZIN ALIMENTAR S.R.L. · Sibiu612 mii lei · 0 ang.
- TOP IDEAL INVEST SRL · Sibiu612 mii lei · 1 ang.
- FINIMMO EAST EUROPE S.R.L. · Sibiu612 mii lei · 0 ang.
- PANIFICATIE DOBRUN SA · Sibiu607 mii lei · 2 ang.
- TAHSIN KONCEPT SRL · Sibiu600 mii lei · 3 ang.
- R&O SMART INVEST S.R.L. · Sibiu582 mii lei · 1 ang.
- GGT FASHION STYLE SRL · Sibiu577 mii lei · 5 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6820 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre TINA GRUP SRL
Care este CUI-ul firmei TINA GRUP SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TINA GRUP SRL este 5738700, iar codul de TVA este RO5738700. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J32/1215/2004, iar codul EUID este ROONRC.J32/1215/2004.
Unde are sediul TINA GRUP SRL?
Sediul social al firmei TINA GRUP SRL este în Calea ȘURII MICI, Municipiul Sibiu, Sibiu, județul Sibiu, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TINA GRUP SRL?
Activitatea principală a firmei TINA GRUP SRL este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate”, cod CAEN 6820. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TINA GRUP SRL?
TINA GRUP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 iulie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TINA GRUP SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0269 *** 583). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TINA GRUP SRL?
În 2025, TINA GRUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 600 mii lei și un profit net de 294 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TINA GRUP SRL plătitoare de TVA?
Da. TINA GRUP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1998. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.