TIMIȘ BAUW CONSTRUCT S.R.L.
TRAIAN, Sat Vințu De Jos, Comuna Vințu De Jos, Alba
În 2025: cifra de afaceri 2 mil lei, pierdere netă 172 mii lei, 3 angajați.
Despre TIMIȘ BAUW CONSTRUCT S.R.L.
TIMIȘ BAUW CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 ianuarie 2019 cu numărul J2019000035015 și codul unic de înregistrare (CUI) 40377515, cu sediul în Vințu De Jos, județul Alba. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2 mil lei (+21% față de 2024), o pierdere netă de 172 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 778 mii lei la 2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 11 februarie 2019 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 40377515
- Nr. Registrul Comerțului
- J2019000035015
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 ianuarie 2019
- EUID
- ROONRC.J2019000035015
- Cod poștal
- 517875
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 11.02.2019
din 01.07.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Alba
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2 mil lei
- Pierdere netă
- 172 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 133 mii lei
- Datorii
- 636 mii lei
- Active totale
- 770 mii lei
- Marjă netă
- -8,6%
- Cifră / angajat
- 667 mii lei
+21% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; datorii de 83% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 465 mii | 541 mii | 778 mii | 485 mii | 1,3 mil | 1,6 mil | 2 mil |
| Venituri totale | 469 mii | 548 mii | 778 mii | 544 mii | 1,3 mil | 1,7 mil | 2 mil |
| Cheltuieli totale | 369 mii | 287 mii | 455 mii | 529 mii | 1,3 mil | 1,7 mil | 2,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 100 mii | 261 mii | 324 mii | 15 mii | 15 mii | -72 mii | -172 mii |
| Profit / pierdere netă | 95 mii | 255 mii | 317 mii | 11 mii | 3.586 | -116 mii | -172 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 3 | 3 | 4 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 1.000 | 81 mii | 176 mii | 575 mii | 540 mii | 381 mii | 382 mii |
| Active circulante | 134 mii | 218 mii | 435 mii | 255 mii | 559 mii | 473 mii | 388 mii |
| din care stocuri | 11 mii | 28 mii | 34 mii | 50 mii | 66 mii | 66 mii | 4.766 |
| creanțe | 8.577 | 74 mii | 86 mii | 113 mii | 430 mii | 367 mii | 351 mii |
| casa și conturi la bănci | 114 mii | 116 mii | 315 mii | 92 mii | 62 mii | 39 mii | 32 mii |
| Datorii | 39 mii | 15 mii | 9.303 | 413 mii | 678 mii | 548 mii | 636 mii |
| Capitaluri proprii | 95 mii | 285 mii | 601 mii | 418 mii | 422 mii | 305 mii | 133 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 148 din 768 în județul Alba și locul 6.046 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Alba
- REMORA SRL · Sebeș2 mil lei · 5 ang.
- DANE TRANSCOM SRL · Alba Iulia2 mil lei · 8 ang.
- COMPLEX CONSULTING SRL · Lancrăm (mun. Sebeș)2 mil lei · 3 ang.
- DLP PAV TRANS S.R.L. · După Pleșe (com. Albac)2 mil lei · 5 ang.
- VERA MARTIN SPEDITION SRL · Lopadea Nouă2 mil lei · 5 ang.
- ANDREW EXPRES LOGISTICS S.R.L. · Alba Iulia2 mil lei · 2 ang.
- VALU TRANS SPEED SRL · Teiuș2 mil lei · 3 ang.
- HEBIAN GRUP S.R.L. · Bucerdea Grânoasă2 mil lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre TIMIȘ BAUW CONSTRUCT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei TIMIȘ BAUW CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TIMIȘ BAUW CONSTRUCT S.R.L. este 40377515, iar codul de TVA este RO40377515. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2019000035015, iar codul EUID este ROONRC.J2019000035015.
Unde are sediul TIMIȘ BAUW CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul social al firmei TIMIȘ BAUW CONSTRUCT S.R.L. este în TRAIAN, Sat Vințu De Jos, Comuna Vințu De Jos, Alba, județul Alba, cod poștal 517875, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TIMIȘ BAUW CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei TIMIȘ BAUW CONSTRUCT S.R.L. este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 32 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TIMIȘ BAUW CONSTRUCT S.R.L.?
TIMIȘ BAUW CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 ianuarie 2019, deci are 7 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TIMIȘ BAUW CONSTRUCT S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru TIMIȘ BAUW CONSTRUCT S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Vințu De Jos sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are TIMIȘ BAUW CONSTRUCT S.R.L.?
În 2025, TIMIȘ BAUW CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2 mil lei și o pierdere netă de 172 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TIMIȘ BAUW CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. TIMIȘ BAUW CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 11 februarie 2019 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.