TICU FLORA SNC
Sat Jitia De Jos, Comuna Jitia, Vrancea
În 2025: cifra de afaceri 467 mii lei, profit net 21 mii lei.
Despre TICU FLORA SNC
TICU FLORA SNC este o societate în nume colectiv (SNC) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 octombrie 1992 cu numărul J39/1001/1992 și codul unic de înregistrare (CUI) 2379840, cu sediul în Jitia De Jos (com. Jitia), județul Vrancea. Activitatea principală este „Baruri și alte activități de servire a băuturilor” (cod CAEN 5630). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 467 mii lei (-6% față de 2024), un profit net de 21 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 227 mii lei la 467 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2023.
Date de identificare
- CUI
- 2379840
- Nr. Registrul Comerțului
- J39/1001/1992
- Formă juridică
- SNC
- Data înregistrării
- 27 octombrie 1992
- EUID
- ROONRC.J39/1001/1992
- Cod poștal
- 627188
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.12.2023
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 467 mii lei
- Profit net
- 21 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 29 mii lei
- Datorii
- 139 mii lei
- Active totale
- 168 mii lei
- Marjă netă
- 4,4%
-6% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 83% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 249 mii | 227 mii | 205 mii | 276 mii | 217 mii | 227 mii | 236 mii | 470 mii | 496 mii | 467 mii |
| Venituri totale | 249 mii | 227 mii | 205 mii | 276 mii | 217 mii | 227 mii | 236 mii | 470 mii | 496 mii | 467 mii |
| Cheltuieli totale | 226 mii | 216 mii | 193 mii | 252 mii | 201 mii | 214 mii | 226 mii | 435 mii | 503 mii | 443 mii |
| Profit / pierdere brută | 23 mii | 11 mii | 12 mii | 24 mii | 16 mii | 13 mii | 10 mii | 35 mii | -7.550 | 24 mii |
| Profit / pierdere netă | 18 mii | 8.897 | 10 mii | 22 mii | 14 mii | 11 mii | 7.697 | 30 mii | -18 mii | 21 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — |
| Active imobilizate | 4.245 | 1.096 | 290 | — | -315 | -315 | -315 | 0 | 125 mii | 98 mii |
| Active circulante | 31 mii | 30 mii | 49 mii | 66 mii | 54 mii | 58 mii | 71 mii | 67 mii | 91 mii | 70 mii |
| din care stocuri | 21 mii | 22 mii | 40 mii | 38 mii | 40 mii | 32 mii | 44 mii | 52 mii | 73 mii | 51 mii |
| creanțe | 2.833 | 3.500 | 3.594 | 2.252 | 2.252 | 2.257 | 2.337 | 336 | 6.561 | 4.216 |
| casa și conturi la bănci | 6.953 | 3.818 | 5.477 | 25 mii | 12 mii | 25 mii | 25 mii | 15 mii | 12 mii | 14 mii |
| Datorii | 17 mii | 22 mii | 30 mii | 25 mii | 19 mii | 11 mii | 16 mii | 18 mii | 186 mii | 139 mii |
| Capitaluri proprii | 18 mii | 8.904 | 19 mii | 41 mii | 35 mii | 47 mii | 54 mii | 50 mii | 31 mii | 29 mii |
| din care capital subscris vărsat | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 17 din 80 în județul Vrancea și locul 1.851 din 8.011 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5630 – Baruri și alte activități de servire a băuturilor.
Firme similare din județul Vrancea
- WRANCAFFE & FLAVOUR S.R.L. · Gugești553 mii lei · 3 ang.
- DALMA COFFEE SRL · Focșani520 mii lei · 2 ang.
- RUBIN IMPEX SRL · Vânători507 mii lei · 3 ang.
- MIFANCOM SRL · Milcovul497 mii lei · 1 ang.
- OUCHI EVENTS SRL · Odobești413 mii lei · 3 ang.
- TIGANESCU - PRODCOM SRL · Focșani398 mii lei · 2 ang.
- DAIANA CAFEE BAR-TULNICI S.R.L. · Tulnici383 mii lei · 1 ang.
- CARTUR TRANS SRL · Odobești360 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5630 – Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0163 Activități după recoltare
- 0164 Pregătirea semințelor
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
Întrebări frecvente despre TICU FLORA SNC
Care este CUI-ul firmei TICU FLORA SNC?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TICU FLORA SNC este 2379840, iar codul de TVA este RO2379840. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J39/1001/1992, iar codul EUID este ROONRC.J39/1001/1992.
Unde are sediul TICU FLORA SNC?
Sediul social al firmei TICU FLORA SNC este în Sat Jitia De Jos, Comuna Jitia, Vrancea, Jitia De Jos (com. Jitia), județul Vrancea, cod poștal 627188, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TICU FLORA SNC?
Activitatea principală a firmei TICU FLORA SNC este „Baruri și alte activități de servire a băuturilor”, cod CAEN 5630. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TICU FLORA SNC?
TICU FLORA SNC a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 octombrie 1992, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TICU FLORA SNC?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru TICU FLORA SNC. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Jitia De Jos (com. Jitia) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are TICU FLORA SNC?
În 2025, TICU FLORA SNC a raportat o cifră de afaceri de 467 mii lei și un profit net de 21 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TICU FLORA SNC plătitoare de TVA?
Da. TICU FLORA SNC este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2023. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.