TICON SRL
Petru Maior, Municipiul Turda, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 990 mii lei, pierdere netă 314 mii lei, 2 angajați.
Despre TICON SRL
TICON SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 decembrie 1992 cu numărul J1992005028123 și codul unic de înregistrare (CUI) 7089090, cu sediul în Turda, județul Cluj. Activitatea principală este „Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice” (cod CAEN 2511). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 990 mii lei (+42% față de 2024), o pierdere netă de 314 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 146 mii lei la 990 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 1997.
Date de identificare
- CUI
- 7089090
- Nr. Registrul Comerțului
- J1992005028123
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 11 decembrie 1992
- EUID
- ROONRC.J1992005028123
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.06.1997
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Turda
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 990 mii lei
- Pierdere netă
- 314 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 14,4 mil lei
- Datorii
- 1,4 mil lei
- Active totale
- 15,9 mil lei
- Marjă netă
- -31,7%
- Cifră / angajat
- 495 mii lei
+42% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 267 mii | 166 mii | 236 mii | 166 mii | 265 mii | 146 mii | 930 mii | 379 mii | 698 mii | 990 mii |
| Venituri totale | 271 mii | 172 mii | 237 mii | 167 mii | 220 mii | 146 mii | 945 mii | 17,7 mil | 1,2 mil | 1 mil |
| Cheltuieli totale | 194 mii | 117 mii | 155 mii | 153 mii | 171 mii | 136 mii | 207 mii | 2,2 mil | 1,4 mil | 1,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 77 mii | 55 mii | 81 mii | 13 mii | 49 mii | 10 mii | 737 mii | 15,5 mil | -168 mii | -314 mii |
| Profit / pierdere netă | 70 mii | 55 mii | 78 mii | 11 mii | 42 mii | 922 | 716 mii | 14 mil | -173 mii | -314 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | — | — | — | — | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 7,6 mil | 11,5 mil | 14,3 mil |
| Active circulante | 511 mii | 592 mii | 587 mii | 537 mii | 517 mii | 435 mii | 1 mil | 10,2 mil | 4,9 mil | 1,6 mil |
| din care stocuri | -94 mii | -225 mii | 91 mii | 317 mii | 265 mii | 278 mii | 291 mii | 190 mii | 217 mii | 221 mii |
| creanțe | 418 mii | 602 mii | 235 mii | 140 mii | 97 mii | 105 mii | 63 mii | 173 mii | 21 mii | -68 mii |
| casa și conturi la bănci | 188 mii | 215 mii | 261 mii | 81 mii | 155 mii | 51 mii | 660 mii | 9,9 mil | 4,7 mil | 1,4 mil |
| Cheltuieli în avans | -2.471 | -2.471 | 5.493 | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 764 mii | 775 mii | 699 mii | 652 mii | 589 mii | 506 mii | 500 mii | 1,8 mil | 709 mii | 1,4 mil |
| Provizioane | 1.968 | 1.968 | 1.968 | 1.968 | 1.968 | 1.968 | 1.968 | 1.968 | 1.968 | 1.968 |
| Capitaluri proprii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 2,1 mil | 16,1 mil | 15,7 mil | 14,4 mil |
| din care capital subscris vărsat | 61 mii | 61 mii | 61 mii | 61 mii | 61 mii | 61 mii | 61 mii | 61 mii | 61 mii | 61 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 78 din 284 în județul Cluj și locul 1.105 din 3.553 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2511 – Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice.
Firme similare din județul Cluj
- ZABOR GLASS CONF SRL · Câmpia Turzii1 mil lei · 1 ang.
- ETERN STRUCTURE S.R.L. · Cluj-Napoca1 mil lei · 6 ang.
- VAB SERVICE CONSTRUCT SRL · Cluj-Napoca1 mil lei · 3 ang.
- CONNECTMETAL S.R.L. · Cluj-Napoca987 mii lei · 2 ang.
- FRIGOMETAL TRANSILVANIA S.R.L. · Cluj-Napoca974 mii lei · 4 ang.
- GUPMETAL INDUSTRIES SRL · Chiuiești968 mii lei · 2 ang.
- CORDAMET DECOR S.R.L. · Gilău965 mii lei · 1 ang.
- STILLTECH PRODUCTION SRL · Cluj-Napoca943 mii lei · 3 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2511 – Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2899 Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Întrebări frecvente despre TICON SRL
Care este CUI-ul firmei TICON SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TICON SRL este 7089090, iar codul de TVA este RO7089090. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992005028123, iar codul EUID este ROONRC.J1992005028123.
Unde are sediul TICON SRL?
Sediul social al firmei TICON SRL este în Petru Maior, Municipiul Turda, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TICON SRL?
Activitatea principală a firmei TICON SRL este „Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice”, cod CAEN 2511. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TICON SRL?
TICON SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 decembrie 1992, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TICON SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru TICON SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Turda sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are TICON SRL?
În 2025, TICON SRL a raportat o cifră de afaceri de 990 mii lei și o pierdere netă de 314 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TICON SRL plătitoare de TVA?
Da. TICON SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 1997. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.