TIC MARCON SRL
Str. BĂLOAICA, Municipiul Câmpulung, Argeș
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 719 mii lei, profit net 255 mii lei, 2 angajați.
Despre TIC MARCON SRL
TIC MARCON SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 august 2006 cu numărul J03/1440/2006 și codul unic de înregistrare (CUI) 18966689, cu sediul în Câmpulung, județul Argeș. Activitatea principală este „Activități de testări și analize tehnice” (cod CAEN 7120). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 719 mii lei (+7% față de 2024), un profit net de 255 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 430 mii lei la 719 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2007.
Date de identificare
- CUI
- 18966689
- Nr. Registrul Comerțului
- J03/1440/2006
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 august 2006
- EUID
- ROONRC.J03/1440/2006
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 15.10.2026
din 01.08.2007
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Câmpulung
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 719 mii lei
- Profit net
- 255 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 1 mil lei
- Datorii
- 150 mii lei
- Active totale
- 1,2 mil lei
- Marjă netă
- 35,5%
- Cifră / angajat
- 359 mii lei
+7% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 13% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 213 mii | 385 mii | 379 mii | 416 mii | 425 mii | 430 mii | 536 mii | 619 mii | 673 mii | 719 mii |
| Venituri totale | 213 mii | 385 mii | 379 mii | 421 mii | 433 mii | 430 mii | 537 mii | 625 mii | 681 mii | 731 mii |
| Cheltuieli totale | 171 mii | 300 mii | 295 mii | 298 mii | 235 mii | 309 mii | 305 mii | 294 mii | 421 mii | 458 mii |
| Profit / pierdere brută | 42 mii | 85 mii | 83 mii | 124 mii | 199 mii | 121 mii | 232 mii | 331 mii | 260 mii | 272 mii |
| Profit / pierdere netă | 40 mii | 81 mii | 80 mii | 119 mii | 194 mii | 116 mii | 227 mii | 326 mii | 245 mii | 255 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 3 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 1 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 232 mii | 229 mii | 251 mii | 313 mii | 288 mii | 271 mii | 253 mii | 262 mii | 254 mii | 258 mii |
| Active circulante | 231 mii | 272 mii | 331 mii | 203 mii | 399 mii | 393 mii | 535 mii | 605 mii | 863 mii | 916 mii |
| din care stocuri | 35 mii | 22 mii | 33 mii | 39 mii | 39 mii | 29 mii | 30 mii | 18 mii | 2.547 | 4.825 |
| creanțe | 15 mii | 124 mii | 165 mii | 26 mii | 50 mii | 19 mii | 37 mii | 121 mii | 209 mii | 35 mii |
| casa și conturi la bănci | 181 mii | 126 mii | 133 mii | 138 mii | 310 mii | 345 mii | 468 mii | 466 mii | 652 mii | 876 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 9.940 | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 22 mii | 20 mii | 30 mii | 153 mii | 135 mii | 96 mii | 294 mii | 43 mii | 48 mii | 150 mii |
| Venituri în avans | 268 mii | 268 mii | 268 mii | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 172 mii | 213 mii | 293 mii | 363 mii | 552 mii | 568 mii | 495 mii | 824 mii | 1,1 mil | 1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 23 din 82 în județul Argeș și locul 682 din 2.874 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7120 – Activități de testări și analize tehnice.
Firme similare din județul Argeș
- DECARSON THERMO SISTEMS SRL · Pitești878 mii lei · 4 ang.
- AG CONTROL-CONCEPT S.R.L. · Pitești851 mii lei · 2 ang.
- NICOALEADE TESTĂRI SRL · Voinești (com. Lerești)838 mii lei · 3 ang.
- AUTO GLOBAL SOLUTION SRL · Sat Broșteni, Oraș Costești761 mii lei · 4 ang.
- AXA AUTO TEST S.R.L. · Pitești656 mii lei · 3 ang.
- AQUA INSPECT AG SRL · Pitești629 mii lei · 3 ang.
- KAMADO TAHOSTIL SRL · Bughea De Sus587 mii lei · 3 ang.
- TVL TOP CONCEPT S.R.L. · Micești485 mii lei · 4 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7120 – Activități de testări și analize tehnice
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
- 8690 Alte activități referitoare la sănătatea umană
Întrebări frecvente despre TIC MARCON SRL
Care este CUI-ul firmei TIC MARCON SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TIC MARCON SRL este 18966689, iar codul de TVA este RO18966689. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J03/1440/2006, iar codul EUID este ROONRC.J03/1440/2006.
Unde are sediul TIC MARCON SRL?
Sediul social al firmei TIC MARCON SRL este în Str. BĂLOAICA, Municipiul Câmpulung, Argeș, județul Argeș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TIC MARCON SRL?
Activitatea principală a firmei TIC MARCON SRL este „Activități de testări și analize tehnice”, cod CAEN 7120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TIC MARCON SRL?
TIC MARCON SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 august 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TIC MARCON SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0742 *** 782). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TIC MARCON SRL?
În 2025, TIC MARCON SRL a raportat o cifră de afaceri de 719 mii lei și un profit net de 255 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TIC MARCON SRL plătitoare de TVA?
Da. TIC MARCON SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2007. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.