THYMUS SRL
Str. SOCULUI, Sat Șura Mare, Comuna Șura Mare, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 36 mii lei, profit net 8.208 lei.
Despre THYMUS SRL
THYMUS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 septembrie 2004 cu numărul J2004001460326 și codul unic de înregistrare (CUI) 16798724, cu sediul în Șura Mare, județul Sibiu. Activitatea principală este „Activități de întreținere peisagistică” (cod CAEN 8130). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 36 mii lei (-9% față de 2024), un profit net de 8.208 lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 21 mii lei la 36 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 9 mai 2011 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 16798724
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004001460326
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 28 septembrie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004001460326
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 08.10.2026
din 09.05.2011
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 36 mii lei
- Profit net
- 8.208 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 8.448 lei
- Datorii
- 9.201 lei
- Active totale
- 19 mii lei
- Marjă netă
- 22,7%
-9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 47% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 20 mii | 23 mii | 19 mii | 53 mii | 23 mii | 21 mii | 27 mii | 39 mii | 40 mii | 36 mii |
| Venituri totale | 20 mii | 23 mii | 19 mii | 53 mii | 23 mii | 21 mii | 67 mii | 39 mii | 41 mii | 37 mii |
| Cheltuieli totale | 8.005 | 10 mii | 7.731 | 38 mii | 14 mii | 16 mii | 25 mii | 29 mii | 33 mii | 27 mii |
| Profit / pierdere brută | 12 mii | 13 mii | 11 mii | 15 mii | 9.527 | 4.621 | 41 mii | 11 mii | 7.716 | 9.734 |
| Profit / pierdere netă | 12 mii | 12 mii | 11 mii | 14 mii | 9.047 | 4.621 | 40 mii | 9.308 | 6.506 | 8.208 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | 0 | 0 | 4.034 | 3.278 | 2.521 | 1.765 |
| Active circulante | 39 mii | 47 mii | 45 mii | 48 mii | 44 mii | 39 mii | 40 mii | 27 mii | 22 mii | 18 mii |
| din care stocuri | 18 mii | 18 mii | 19 mii | 19 mii | 19 mii | 18 mii | 19 mii | 17 mii | 17 mii | 16 mii |
| creanțe | 496 | 496 | 496 | 496 | 496 | 496 | 21 mii | 0 | — | 36 |
| casa și conturi la bănci | 1.648 | 28 mii | 26 mii | 29 mii | 25 mii | 20 mii | 770 | 10 mii | 4.683 | 1.345 |
| Datorii | 35 mii | 34 mii | 34 mii | 34 mii | 35 mii | 34 mii | 79 | 4.773 | 4.898 | 9.201 |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 0 | 0 | 4.034 | 3.278 | 2.521 | 1.765 |
| Capitaluri proprii | 4.477 | 12 mii | 11 mii | 14 mii | 9.287 | 4.861 | 40 mii | 23 mii | 17 mii | 8.448 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 46 din 54 în județul Sibiu și locul 1.568 din 1.876 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8130 – Activități de întreținere peisagistică.
Firme similare din județul Sibiu
- AQUA GARDEN SRL · Sibiu53 mii lei · 1 ang.
- STUNNING GARDEN S.R.L. · Cisnădie51 mii lei · 0 ang.
- ACACIACEAE S.R.L. · Gura Râului50 mii lei · 0 ang.
- GREEN GRASS GARDENS S.R.L. · Sibiu47 mii lei · 0 ang.
- ALEX NOVEMBER S.R.L. · Mediaș39 mii lei · 0 ang.
- IOANALIN SRL · Târnava34 mii lei · 0 ang.
- DARA IMOB SRL · Sibiu15 mii lei · 0 ang.
- ADS PEISAGISTICĂ S.R.L. · Săliște14 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 08.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8130 – Activități de întreținere peisagistică
- 0129 Cultivarea altor plante permanente
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
Întrebări frecvente despre THYMUS SRL
Care este CUI-ul firmei THYMUS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei THYMUS SRL este 16798724, iar codul de TVA este RO16798724. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004001460326, iar codul EUID este ROONRC.J2004001460326.
Unde are sediul THYMUS SRL?
Sediul social al firmei THYMUS SRL este în Str. SOCULUI, Sat Șura Mare, Comuna Șura Mare, Sibiu, județul Sibiu, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are THYMUS SRL?
Activitatea principală a firmei THYMUS SRL este „Activități de întreținere peisagistică”, cod CAEN 8130. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată THYMUS SRL?
THYMUS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 septembrie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma THYMUS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 733). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are THYMUS SRL?
În 2025, THYMUS SRL a raportat o cifră de afaceri de 36 mii lei și un profit net de 8.208 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este THYMUS SRL plătitoare de TVA?
Da. THYMUS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 9 mai 2011 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.