THC TRANS SRL
DUMBRĂVII, et. 3, ap. 12, Municipiul Sibiu, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 3,5 mil lei, profit net 93 mii lei, 5 angajați.
Despre THC TRANS SRL
THC TRANS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 aprilie 2007 cu numărul J2007000654323 și codul unic de înregistrare (CUI) 21540119, cu sediul în Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,5 mil lei (+40% față de 2024), un profit net de 93 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,1 mil lei la 3,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 11 aprilie 2007.
Date de identificare
- CUI
- 21540119
- Nr. Registrul Comerțului
- J2007000654323
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 aprilie 2007
- EUID
- ROONRC.J2007000654323
- Cod poștal
- 550324
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 11.04.2007
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3,5 mil lei
- Profit net
- 93 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 98 mii lei
- Datorii
- 764 mii lei
- Active totale
- 863 mii lei
- Marjă netă
- 2,7%
- Cifră / angajat
- 696 mii lei
+40% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 89% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 4,6 mil | 4,7 mil | 3,9 mil | 2,9 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 2 mil | 2,5 mil | 3,5 mil |
| Venituri totale | 4,7 mil | 4,7 mil | 3,9 mil | 3,3 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,4 mil | 2 mil | 2,5 mil | 3,5 mil |
| Cheltuieli totale | 4,3 mil | 4 mil | 3,5 mil | 2,7 mil | 929 mii | 860 mii | 1,3 mil | 1,4 mil | 2 mil | 3,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 383 mii | 716 mii | 400 mii | 612 mii | 272 mii | 242 mii | 166 mii | 524 mii | 559 mii | 111 mii |
| Profit / pierdere netă | 321 mii | 602 mii | 336 mii | 512 mii | 228 mii | 201 mii | 133 mii | 450 mii | 472 mii | 93 mii |
| Număr mediu de angajați | 9 | 8 | 7 | 4 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 5 |
| Active imobilizate | 1 mil | 741 mii | 354 mii | 230 mii | 161 mii | 111 mii | 71 mii | 240 mii | 236 mii | 513 mii |
| Active circulante | 821 mii | 1,5 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 2 mil | 1,1 mil | 365 mii | 514 mii | 521 mii | 349 mii |
| din care stocuri | 152 | 153 | — | — | — | 28 mii | — | — | — | — |
| creanțe | 258 mii | 282 mii | 193 mii | 143 mii | 90 mii | 122 mii | 92 mii | 353 mii | 453 mii | 260 mii |
| casa și conturi la bănci | 563 mii | 1,2 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,9 mil | 928 mii | 273 mii | 161 mii | 67 mii | 89 mii |
| Datorii | 313 mii | 91 mii | 183 mii | 467 mii | 452 mii | 501 mii | 301 mii | 299 mii | 271 mii | 764 mii |
| Capitaluri proprii | 1,5 mil | 2,1 mil | 2 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 688 mii | 135 mii | 455 mii | 485 mii | 98 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 126 din 803 în județul Sibiu și locul 3.819 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Sibiu
- LOCARGO SRL · Poplaca3,6 mil lei · 6 ang.
- ATD LUBRICANTS SRL · Săliște3,6 mil lei · 5 ang.
- DNT LOGISTIC S.R.L. · Șelimbăr3,5 mil lei · 5 ang.
- AXA PRES LOGISTIC SRL · Sibiu3,4 mil lei · 6 ang.
- MEGA ROUTE SRL · Cristian3,4 mil lei · 7 ang.
- PROFISIB TRANS SPED S.R.L. · Boița3,4 mil lei · 5 ang.
- DADYNATUR SRL · Avrig3,4 mil lei · 6 ang.
- MPA TRANSPORT SRL · Sibiu3,4 mil lei · 10 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre THC TRANS SRL
Care este CUI-ul firmei THC TRANS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei THC TRANS SRL este 21540119, iar codul de TVA este RO21540119. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007000654323, iar codul EUID este ROONRC.J2007000654323.
Unde are sediul THC TRANS SRL?
Sediul social al firmei THC TRANS SRL este în DUMBRĂVII, et. 3, ap. 12, Municipiul Sibiu, Sibiu, județul Sibiu, cod poștal 550324, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are THC TRANS SRL?
Activitatea principală a firmei THC TRANS SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941.
Când a fost înființată THC TRANS SRL?
THC TRANS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 aprilie 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma THC TRANS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru THC TRANS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Sibiu sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are THC TRANS SRL?
În 2025, THC TRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,5 mil lei și un profit net de 93 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este THC TRANS SRL plătitoare de TVA?
Da. THC TRANS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 11 aprilie 2007. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.