TERNA SRL
Str. AVIATORILOR, ap. 21, Municipiul Baia Mare, Maramureș
În 2025: cifra de afaceri 747 mii lei, profit net 12 mii lei, 3 angajați.
Despre TERNA SRL
TERNA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 ianuarie 2007 cu numărul J2007000049242 și codul unic de înregistrare (CUI) 20463069, cu sediul în Baia Mare, județul Maramureș. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor” (cod CAEN 4211). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 747 mii lei (-55% față de 2024), un profit net de 12 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 935 mii lei la 747 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2007 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 20463069
- Nr. Registrul Comerțului
- J2007000049242
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 09 ianuarie 2007
- EUID
- ROONRC.J2007000049242
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.03.2007
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 747 mii lei
- Profit net
- 12 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 171 mii lei
- Datorii
- 325 mii lei
- Active totale
- 495 mii lei
- Marjă netă
- 1,6%
- Cifră / angajat
- 249 mii lei
-55% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 55% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 615 mii | 656 mii | 675 mii | 1,1 mil | 1,5 mil | 935 mii | 744 mii | 1,4 mil | 1,7 mil | 747 mii |
| Venituri totale | 623 mii | 657 mii | 677 mii | 1,2 mil | 1,5 mil | 968 mii | 744 mii | 1,4 mil | 1,7 mil | 747 mii |
| Cheltuieli totale | 616 mii | 635 mii | 670 mii | 1 mil | 1,4 mil | 1,1 mil | 855 mii | 1,3 mil | 1,7 mil | 732 mii |
| Profit / pierdere brută | 7.303 | 21 mii | 7.862 | 122 mii | 137 mii | -99 mii | -111 mii | 117 mii | 47 mii | 15 mii |
| Profit / pierdere netă | 92 | 15 mii | 1.089 | 111 mii | 122 mii | -109 mii | -118 mii | 103 mii | 4.478 | 12 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 2 | 2 | 3 | 4 | 5 | 4 | 4 | 4 | 3 |
| Active imobilizate | 15 mii | 109 mii | 134 mii | 116 mii | 203 mii | 137 mii | 89 mii | 134 mii | 77 mii | 62 mii |
| Active circulante | 166 mii | 348 mii | 163 mii | 258 mii | 439 mii | 210 mii | 87 mii | 196 mii | 253 mii | 409 mii |
| din care stocuri | 30 mii | 55 mii | 56 mii | 12 mii | 15 mii | 21 mii | 37 mii | 27 mii | 107 mii | 134 mii |
| creanțe | 78 mii | 200 mii | 68 mii | 262 mii | 341 mii | 295 mii | 200 mii | 166 mii | 131 mii | 271 mii |
| casa și conturi la bănci | 58 mii | 92 mii | 39 mii | -16 mii | 83 mii | -106 mii | -151 mii | 3.634 | 15 mii | 4.065 |
| Cheltuieli în avans | — | 42 mii | 62 mii | — | 2.220 | 81 mii | 89 mii | 3.028 | 78 mii | 24 mii |
| Datorii | 134 mii | 436 mii | 295 mii | 200 mii | 347 mii | 240 mii | 193 mii | 158 mii | 250 mii | 325 mii |
| Capitaluri proprii | 48 mii | 63 mii | 64 mii | 175 mii | 297 mii | 188 mii | 72 mii | 176 mii | 159 mii | 171 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 35 din 76 în județul Maramureș și locul 1.113 din 1.950 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4211 – Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor.
Firme similare din județul Maramureș
- AYAN ASFALT COM CONSTRUCT S.R.L. · Sat Țicau, Oraș Ulmeni1 mil lei · 2 ang.
- STOICA AMIR&IONUT S.R.L. · Sat Țicau, Oraș Ulmeni988 mii lei · 5 ang.
- FMI DRUM RECONSTRUCT SRL · Moisei827 mii lei · 6 ang.
- SERBAN & CLAU CONCEPT CONSTRUCT S.R.L. · Sat Țicau, Oraș Ulmeni656 mii lei · 1 ang.
- AD 1 CONSTRUCTION S.R.L. · Baia Mare628 mii lei · 0 ang.
- ALEXANDRINA CONSTRUCȚII RUTIERE S.R.L. · Coroieni498 mii lei · 5 ang.
- TOM TRUST HOLZ SRL · Moisei479 mii lei · 2 ang.
- ANA CLAU CONCEPT CONSTRUCT S.R.L. · Sat Țicau, Oraș Ulmeni479 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
5 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 10/103/2002/a1906.08.2026
contestaţie
Tribunalul Neamt · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 10/103/2002/a1708.01.2026
contestare raport şi plan de distribuire sume
Curtea de Apel Bacau · Recurs · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 1585/98/202529.12.2025
deschiderea procedurii la cererea creditorului
Tribunalul Ialomita · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 13876/182/202419.09.2024
pretenţii
Judecătoria Baiamare · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
- 17661/197/202314.07.2023
cerere de valoare redusă
Judecătoria Brasov · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4211 – Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
- 1101 Distilarea, rafinarea și mixarea băuturilor alcoolice
- 3524 Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
Întrebări frecvente despre TERNA SRL
Care este CUI-ul firmei TERNA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TERNA SRL este 20463069, iar codul de TVA este RO20463069. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007000049242, iar codul EUID este ROONRC.J2007000049242.
Unde are sediul TERNA SRL?
Sediul social al firmei TERNA SRL este în Str. AVIATORILOR, ap. 21, Municipiul Baia Mare, Maramureș, județul Maramureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TERNA SRL?
Activitatea principală a firmei TERNA SRL este „Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor”, cod CAEN 4211. În Registrul Comerțului are autorizate în total 12 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TERNA SRL?
TERNA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 ianuarie 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TERNA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 373). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TERNA SRL?
În 2025, TERNA SRL a raportat o cifră de afaceri de 747 mii lei și un profit net de 12 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TERNA SRL plătitoare de TVA?
Da. TERNA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2007 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.