TERMOPHON SRL
NARCISELOR, Sat Nazna, Comuna Sâncraiu De Mureș, Mureș
În 2025: cifra de afaceri 239 mii lei, pierdere netă 15 mii lei, 2 angajați.
Despre TERMOPHON SRL
TERMOPHON SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 august 2006 cu numărul J26/1252/2006 și codul unic de înregistrare (CUI) 18914337, cu sediul în Nazna (com. Sâncraiu De Mureș), județul Mureș. Activitatea principală este „Fabricarea de uși și ferestre din metal” (cod CAEN 2512). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 239 mii lei (-54% față de 2024), o pierdere netă de 15 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 391 mii lei la 239 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 10 august 2006 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 18914337
- Nr. Registrul Comerțului
- J26/1252/2006
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 august 2006
- EUID
- ROONRC.J26/1252/2006
- Cod poștal
- 547526
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 10.08.2006
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 239 mii lei
- Pierdere netă
- 15 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 35 mii lei
- Datorii
- 160 mii lei
- Active totale
- 199 mii lei
- Marjă netă
- -6,4%
- Cifră / angajat
- 119 mii lei
-54% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; datorii de 81% din active; cifra de afaceri a scăzut cu 54% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 156 mii | 406 mii | 311 mii | 423 mii | 280 mii | 391 mii | 485 mii | 480 mii | 521 mii | 239 mii |
| Venituri totale | 230 mii | 355 mii | 371 mii | 398 mii | 295 mii | 401 mii | 460 mii | 472 mii | 414 mii | 235 mii |
| Cheltuieli totale | 225 mii | 268 mii | 367 mii | 393 mii | 291 mii | 372 mii | 350 mii | 318 mii | 325 mii | 248 mii |
| Profit / pierdere brută | 5.187 | 86 mii | 4.067 | 4.883 | 3.555 | 30 mii | 110 mii | 154 mii | 88 mii | -13 mii |
| Profit / pierdere netă | 3.928 | 82 mii | 379 | 795 | 830 | 26 mii | 106 mii | 149 mii | 77 mii | -15 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 5 | 5 | 5 | 5 | 3 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 140 | 24 mii | 18 mii | 59 mii | 45 mii | 33 mii | 26 mii | 108 mii | 91 mii | 78 mii |
| Active circulante | 217 mii | 160 mii | 153 mii | 150 mii | 154 mii | 194 mii | 245 mii | 171 mii | 199 mii | 121 mii |
| din care stocuri | 87 mii | 41 mii | 67 mii | 1.098 | 16 mii | 26 mii | 4.527 | 13 mii | 2.847 | 24 mii |
| creanțe | 41 mii | 43 mii | 79 mii | 115 mii | 115 mii | 102 mii | 89 mii | 139 mii | 150 mii | 91 mii |
| casa și conturi la bănci | 88 mii | 76 mii | 7.073 | 33 mii | 23 mii | 66 mii | 151 mii | 19 mii | 47 mii | 6.275 |
| Datorii | 188 mii | 98 mii | 85 mii | 122 mii | 112 mii | 114 mii | 51 mii | 126 mii | 209 mii | 160 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 257 | 257 |
| Provizioane | 3.252 | 3.252 | 3.252 | 3.252 | 3.252 | 3.252 | 3.252 | 3.252 | 3.252 | 3.252 |
| Capitaluri proprii | 25 mii | 82 mii | 83 mii | 84 mii | 84 mii | 110 mii | 216 mii | 150 mii | 77 mii | 35 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 9 din 13 în județul Mureș și locul 396 din 571 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2512 – Fabricarea de uși și ferestre din metal.
Firme similare din județul Mureș
- TERMOVISION CONSTRUCT S.R.L. · Corunca2,8 mil lei · 12 ang.
- JALLUX BLINDS SRL · Reghin1,8 mil lei · 7 ang.
- ZAMPETTI SRL · Târnăveni1,5 mil lei · 1 ang.
- ALEX ROSIG METAL S.R.L. · Sighișoara242 mii lei · 1 ang.
- EPURE VALENTIN FABBRO S.R.L. · Târnăveni219 mii lei · 0 ang.
- LEOBIS SERVICE SRL · Sîngeorgiu De Mureș66 mii lei · 1 ang.
- CARPATIA SRL · Sighișoara46 mii lei · 0 ang.
- ALU SUN SRL · Gănești11 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2512 – Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Întrebări frecvente despre TERMOPHON SRL
Care este CUI-ul firmei TERMOPHON SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TERMOPHON SRL este 18914337, iar codul de TVA este RO18914337. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J26/1252/2006, iar codul EUID este ROONRC.J26/1252/2006.
Unde are sediul TERMOPHON SRL?
Sediul social al firmei TERMOPHON SRL este în NARCISELOR, Sat Nazna, Comuna Sâncraiu De Mureș, Mureș, Nazna (com. Sâncraiu De Mureș), județul Mureș, cod poștal 547526, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TERMOPHON SRL?
Activitatea principală a firmei TERMOPHON SRL este „Fabricarea de uși și ferestre din metal”, cod CAEN 2512. În Registrul Comerțului are autorizate în total 14 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TERMOPHON SRL?
TERMOPHON SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 august 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TERMOPHON SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0766 *** 042). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TERMOPHON SRL?
În 2025, TERMOPHON SRL a raportat o cifră de afaceri de 239 mii lei și o pierdere netă de 15 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TERMOPHON SRL plătitoare de TVA?
Da. TERMOPHON SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 august 2006 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.