Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare27 ani pe piață

TERMOPAN SRL

CUI 11884549J1999000173306

Hâroasa, Sat Certeze, Comuna Certeze, Satu Mare

În 2025: cifra de afaceri 2,2 mil lei, profit net 318 mii lei, 3 angajați.

Despre TERMOPAN SRL

TERMOPAN SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 iunie 1999 cu numărul J1999000173306 și codul unic de înregistrare (CUI) 11884549, cu sediul în Certeze, județul Satu Mare. Activitatea principală este „Lucrări de tâmplărie și dulgherie” (cod CAEN 4332). Firma are 27 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,2 mil lei (+131% față de 2024), un profit net de 318 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 668 mii lei la 2,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2007 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
11884549
Nr. Registrul Comerțului
J1999000173306
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
08 iunie 1999
EUID
ROONRC.J1999000173306
Cod poștal
447100

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.09.2007

TVA la încasare
Da

din 01.03.2023

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
06.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Negreşti Oaş

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
2,2 mil lei

+131% față de 2024

Profit net
318 mii lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
963 mii lei
Datorii
115 mii lei
Active totale
1,1 mil lei
Marjă netă
14,5%
Cifră / angajat
732 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 11% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-1 mil01 mil2 mil3 mil2016: cifra de afaceri 268.167 lei; profit net 20.579 lei20162017: cifra de afaceri 122.641 lei; pierdere netă 39.920 lei20172018: cifra de afaceri 359.744 lei; profit net 29.716 lei20182019: cifra de afaceri 420.493 lei; profit net 26.655 lei20192020: cifra de afaceri 428.455 lei; profit net 40.274 lei20202021: cifra de afaceri 667.871 lei; profit net 85.598 lei20212022: cifra de afaceri 916.344 lei; profit net 241.253 lei20222023: cifra de afaceri 1.393.733 lei; profit net 345.979 lei20232024: cifra de afaceri 949.943 lei; profit net 10.026 lei20242025: cifra de afaceri 2.195.035 lei; profit net 318.121 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă268 mii123 mii360 mii420 mii428 mii668 mii916 mii1,4 mil950 mii2,2 mil
Venituri totale285 mii127 mii371 mii433 mii450 mii698 mii937 mii1,4 mil955 mii2,2 mil
Cheltuieli totale262 mii166 mii337 mii402 mii406 mii605 mii689 mii1 mil919 mii1,8 mil
Profit / pierdere brută23 mii-39 mii33 mii31 mii44 mii93 mii249 mii357 mii36 mii361 mii
Profit / pierdere netă21 mii-40 mii30 mii27 mii40 mii86 mii241 mii346 mii10 mii318 mii
Număr mediu de angajați43333—3333
Active imobilizate81 mii44 mii43 mii44 mii42 mii44 mii47 mii50 mii186 mii208 mii
Active circulante96 mii88 mii134 mii173 mii110 mii189 mii284 mii642 mii611 mii870 mii
din care stocuri11 mii19 mii17 mii16 mii22 mii30 mii23 mii100 mii138 mii133 mii
creanțe59 mii64 mii106 mii146 mii27 mii107 mii160 mii283 mii397 mii407 mii
casa și conturi la bănci26 mii5.29811 mii11 mii61 mii52 mii1.329160 mii77 mii330 mii
Datorii135 mii130 mii145 mii158 mii53 mii103 mii25 mii39 mii153 mii115 mii
Capitaluri proprii42 mii2.50232 mii59 mii99 mii131 mii307 mii653 mii645 mii963 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 7 din 46 în județul Satu Mare și locul 276 din 2.868 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4332 – Lucrări de tâmplărie și dulgherie.

Firme similare din județul Satu Mare

Dosare în instanță

Cele mai recente 10 din 19 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 39908/3/202623.09.2026

    opoziţie

    Tribunalul Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât

  • 1831/266/2026/a118.09.2026

    reexaminare taxe de timbru

    Judecătoria Negrestioas · Fond · Civil · calitate: Intimat

  • 7145/204/202623.07.2026

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.

    Judecătoria Campina · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor

  • 1831/266/202613.07.2026

    contestaţie la executare 21/2026

    Judecătoria Negrestioas · Fond · Civil · calitate: Intimat

  • 9984/55/2026/a102.06.2026

    îndreptare eroare materială

    Judecătoria Arad · Fond · Civil · calitate: Debitor

  • 3952/226/202412.05.2026

    acţiune în constatare ş.a

    Tribunalul Brasov · Apel · Civil · calitate: Intimat Reclamant

  • 3627/95/202519.09.2025

    deschiderea procedurii la cererea creditorului

    Tribunalul Gorj · Fond · Faliment · calitate: Debitor

  • 29221/301/202511.09.2025

    validare poprire

    Judecătoria Sectorul 3 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

  • 3697/252/202511.08.2025

    cerere de valoare redusă

    Judecătoria Lugoj · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât

  • 14934/55/202508.08.2025

    cerere de valoare redusă

    Judecătoria Arad · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4332 – Lucrări de tâmplărie și dulgherie

  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
  • 1625 Fabricarea de uși și ferestre din lemn
  • 1627 Finisarea articolelor din lemn
  • 2225 Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic
  • 2226 Fabricarea altor produse din material plastic
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
  • 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
  • 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5224 Manipulări
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural

Întrebări frecvente despre TERMOPAN SRL

Care este CUI-ul firmei TERMOPAN SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TERMOPAN SRL este 11884549, iar codul de TVA este RO11884549. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1999000173306, iar codul EUID este ROONRC.J1999000173306.

Unde are sediul TERMOPAN SRL?

Sediul social al firmei TERMOPAN SRL este în Hâroasa, Sat Certeze, Comuna Certeze, Satu Mare, județul Satu Mare, cod poștal 447100, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are TERMOPAN SRL?

Activitatea principală a firmei TERMOPAN SRL este „Lucrări de tâmplărie și dulgherie”, cod CAEN 4332. În Registrul Comerțului are autorizate în total 30 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată TERMOPAN SRL?

TERMOPAN SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 iunie 1999, deci are 27 ani de activitate.

Cum pot contacta firma TERMOPAN SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0261 *** 649). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are TERMOPAN SRL?

În 2025, TERMOPAN SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,2 mil lei și un profit net de 318 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este TERMOPAN SRL plătitoare de TVA?

Da. TERMOPAN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2007 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.

Explorează