TERMOINSTAL PROIECT SRL
PIAȚA VICTORIEI, ap. 102, Municipiul Focșani, Vrancea
În 2025: cifra de afaceri 362 mii lei, profit net 135 mii lei, 1 angajați.
Despre TERMOINSTAL PROIECT SRL
TERMOINSTAL PROIECT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 martie 2003 cu numărul J2003000182392 și codul unic de înregistrare (CUI) 15303304, cu sediul în Focșani, județul Vrancea. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 362 mii lei (+53% față de 2024), un profit net de 135 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 242 mii lei la 362 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 15303304
- Nr. Registrul Comerțului
- J2003000182392
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 19 martie 2003
- EUID
- ROONRC.J2003000182392
- Cod poștal
- 620105
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 11.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 362 mii lei
- Profit net
- 135 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 135 mii lei
- Datorii
- 42 mii lei
- Active totale
- 178 mii lei
- Marjă netă
- 37,2%
- Cifră / angajat
- 362 mii lei
+53% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 24% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 124 mii | 115 mii | 105 mii | 295 mii | 185 mii | 242 mii | 294 mii | 285 mii | 236 mii | 362 mii |
| Venituri totale | 129 mii | 115 mii | 109 mii | 295 mii | 185 mii | 242 mii | 294 mii | 287 mii | 236 mii | 362 mii |
| Cheltuieli totale | 60 mii | 63 mii | 79 mii | 141 mii | 130 mii | 129 mii | 200 mii | 244 mii | 173 mii | 222 mii |
| Profit / pierdere brută | 69 mii | 52 mii | 30 mii | 154 mii | 55 mii | 112 mii | 94 mii | 43 mii | 63 mii | 140 mii |
| Profit / pierdere netă | 65 mii | 49 mii | 28 mii | 151 mii | 53 mii | 110 mii | 91 mii | 41 mii | 61 mii | 135 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 980 | 774 | 568 | 5.441 | 4.570 | 6.875 | 10 mii | 177 mii | 129 mii | 84 mii |
| Active circulante | 90 mii | 84 mii | 53 mii | 179 mii | 95 mii | 148 mii | 126 mii | 64 mii | 45 mii | 88 mii |
| din care stocuri | 4.682 | 7.066 | 9.230 | 11 mii | 20 mii | 21 mii | 29 mii | — | — | — |
| creanțe | 13 mii | 38 mii | 18 mii | 14 mii | 26 mii | 24 mii | 59 mii | 27 mii | 29 mii | 78 mii |
| casa și conturi la bănci | 72 mii | 39 mii | 25 mii | 155 mii | 48 mii | 103 mii | 38 mii | 36 mii | 16 mii | 10 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 2.968 | 550 | 1.856 | 1.856 | 3.219 | 1.875 | 5.025 | 5.025 |
| Datorii | 50 mii | 30 mii | 8.658 | 17 mii | 11 mii | -1.518 | 47 mii | 185 mii | 59 mii | 42 mii |
| Capitaluri proprii | 41 mii | 55 mii | 48 mii | 169 mii | 90 mii | 158 mii | 93 mii | 58 mii | 119 mii | 135 mii |
| din care capital subscris vărsat | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 35 din 126 în județul Vrancea și locul 6.030 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Vrancea
- J.S. CONSULT CONSTRUCT SRL · Focșani394 mii lei · 1 ang.
- E-RA DC SOLUTIONS S.R.L. · Olesești (com. Țifești)391 mii lei · 1 ang.
- LAZAR PROIECT INSTAL S.R.L. · Suraia376 mii lei · 2 ang.
- SKYSCAN SOLUTIONS S.R.L. · Găgești (com. Bolotești)375 mii lei · 2 ang.
- FULCONT REAL S.R.L. · Salcia Noua (com. Ciorăști)356 mii lei · 3 ang.
- JVS PREST CONSULT S.R.L. · Focșani351 mii lei · 1 ang.
- PROIECTARE STRUCTURI S.R.L. · Focșani338 mii lei · 3 ang.
- TOPUFY-CAD S.R.L. · Focșani331 mii lei · 4 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Întrebări frecvente despre TERMOINSTAL PROIECT SRL
Care este CUI-ul firmei TERMOINSTAL PROIECT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TERMOINSTAL PROIECT SRL este 15303304. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003000182392, iar codul EUID este ROONRC.J2003000182392.
Unde are sediul TERMOINSTAL PROIECT SRL?
Sediul social al firmei TERMOINSTAL PROIECT SRL este în PIAȚA VICTORIEI, ap. 102, Municipiul Focșani, Vrancea, județul Vrancea, cod poștal 620105, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TERMOINSTAL PROIECT SRL?
Activitatea principală a firmei TERMOINSTAL PROIECT SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TERMOINSTAL PROIECT SRL?
TERMOINSTAL PROIECT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 martie 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TERMOINSTAL PROIECT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 067). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TERMOINSTAL PROIECT SRL?
În 2025, TERMOINSTAL PROIECT SRL a raportat o cifră de afaceri de 362 mii lei și un profit net de 135 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TERMOINSTAL PROIECT SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, TERMOINSTAL PROIECT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.