TERMIC ROSERV SRL
BUCUREȘTI, bl. 704C, sc. A, et. P, ap. 1, Municipiul Alexandria, Teleorman
În 2025: cifra de afaceri 395 mii lei, pierdere netă 52 mii lei, 1 angajați.
Despre TERMIC ROSERV SRL
TERMIC ROSERV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 august 2006 cu numărul J2006000469348 și codul unic de înregistrare (CUI) 18917198, cu sediul în Alexandria, județul Teleorman. Activitatea principală este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat” (cod CAEN 4322). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 395 mii lei (+52% față de 2024), o pierdere netă de 52 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 747 mii lei la 395 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 4 aprilie 2011.
Date de identificare
- CUI
- 18917198
- Nr. Registrul Comerțului
- J2006000469348
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 august 2006
- EUID
- ROONRC.J2006000469348
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 04.04.2011
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Teleorman
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 395 mii lei
- Pierdere netă
- 52 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -207 mii lei
- Datorii
- 644 mii lei
- Active totale
- 437 mii lei
- Marjă netă
- -13,2%
- Cifră / angajat
- 395 mii lei
+52% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (147%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 533 mii | 470 mii | 618 mii | 582 mii | 747 mii | 474 mii | 304 mii | 260 mii | 395 mii |
| Venituri totale | 535 mii | 471 mii | 619 mii | 626 mii | 755 mii | 558 mii | 314 mii | 225 mii | 399 mii |
| Cheltuieli totale | 479 mii | 475 mii | 612 mii | 606 mii | 715 mii | 554 mii | 491 mii | 292 mii | 451 mii |
| Profit / pierdere brută | 56 mii | -3.383 | 6.670 | 20 mii | 40 mii | 4.345 | -176 mii | -67 mii | -52 mii |
| Profit / pierdere netă | 47 mii | -8.051 | 491 | 14 mii | 33 mii | 260 | -179 mii | -67 mii | -52 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 4 | 4 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 46 mii | 99 mii | 149 mii | 54 mii | 36 mii | 13 mii | 6.288 | 2.875 | 1.320 |
| Active circulante | 342 mii | 439 mii | 484 mii | 567 mii | 468 mii | 566 mii | 578 mii | 645 mii | 436 mii |
| din care stocuri | 283 mii | 376 mii | 416 mii | 452 mii | 375 mii | 488 mii | 518 mii | 568 mii | 389 mii |
| creanțe | 43 mii | 51 mii | 63 mii | 62 mii | 67 mii | 38 mii | 29 mii | 62 mii | 38 mii |
| casa și conturi la bănci | 16 mii | 12 mii | 5.462 | 54 mii | 26 mii | 40 mii | 30 mii | 15 mii | 8.625 |
| Datorii | 336 mii | 494 mii | 589 mii | 580 mii | 431 mii | 488 mii | 672 mii | 802 mii | 644 mii |
| Capitaluri proprii | 52 mii | 43 mii | 44 mii | 42 mii | 74 mii | 92 mii | -88 mii | -155 mii | -207 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 25 din 72 în județul Teleorman și locul 3.302 din 9.074 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat.
Firme similare din județul Teleorman
- SOFMAT MANDMAT INSTALL S.R.L. · Deparați (com. Trivalea-Moșteni)474 mii lei · 3 ang.
- INSTALL BY ALMAR S.R.L. · Peretu455 mii lei · 2 ang.
- TEHNIC INSTALAȚII AC S.R.L. · Pietroșani451 mii lei · 1 ang.
- NIDEL VAL S.R.L. · Pietroșani426 mii lei · 1 ang.
- VSOARE INSTAL S.R.L. · Baciu (com. Blejești)364 mii lei · 1 ang.
- GEOSERV INSTAL S.R.L. · Videle352 mii lei · 3 ang.
- INSTALATII SI CONSTRUCTII INTELIGENTE S.R.L. · Beiu (com. Ștorobăneasa)331 mii lei · 1 ang.
- TERMOGAZ GRUP INSTAL SRL · Turnu Măgurele318 mii lei · 4 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 8110 Activități de servicii suport combinate
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
Întrebări frecvente despre TERMIC ROSERV SRL
Care este CUI-ul firmei TERMIC ROSERV SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TERMIC ROSERV SRL este 18917198, iar codul de TVA este RO18917198. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006000469348, iar codul EUID este ROONRC.J2006000469348.
Unde are sediul TERMIC ROSERV SRL?
Sediul social al firmei TERMIC ROSERV SRL este în BUCUREȘTI, bl. 704C, sc. A, et. P, ap. 1, Municipiul Alexandria, Teleorman, județul Teleorman, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TERMIC ROSERV SRL?
Activitatea principală a firmei TERMIC ROSERV SRL este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat”, cod CAEN 4322. În Registrul Comerțului are autorizate în total 31 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TERMIC ROSERV SRL?
TERMIC ROSERV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 august 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TERMIC ROSERV SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0742 *** 566). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TERMIC ROSERV SRL?
În 2025, TERMIC ROSERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 395 mii lei și o pierdere netă de 52 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TERMIC ROSERV SRL plătitoare de TVA?
Da. TERMIC ROSERV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 4 aprilie 2011. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.