TERMALMED S.R.L.
CĂLĂRAȘILOR, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
În 2025: cifra de afaceri 241 mii lei, profit net 337 lei, 3 angajați.
Despre TERMALMED S.R.L.
TERMALMED S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 ianuarie 2019 cu numărul J2019000282266 și codul unic de înregistrare (CUI) 40527787, cu sediul în Târgu Mureș, județul Mureș. Activitatea principală este „Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.” (cod CAEN 8299). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 241 mii lei, un profit net de 337 lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2019 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 135 mii lei la 241 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2025.
Date de identificare
- CUI
- 40527787
- Nr. Registrul Comerțului
- J2019000282266
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 ianuarie 2019
- EUID
- ROONRC.J2019000282266
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.05.2025
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 241 mii lei
- Profit net
- 337 lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 337 lei
- Datorii
- 172 mii lei
- Active totale
- 173 mii lei
- Marjă netă
- 0,1%
- Cifră / angajat
- 80 mii lei
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 100% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 135 mii | 197 mii | 110 mii | 21 mii | — | — | 241 mii |
| Venituri totale | 135 mii | 197 mii | 110 mii | 21 mii | 0 | 0 | 254 mii |
| Cheltuieli totale | 134 mii | 201 mii | 120 mii | 1.438 | 1.048 | 0 | 249 mii |
| Profit / pierdere brută | 928 | -3.831 | -10 mii | 19 mii | -1.048 | 0 | 4.580 |
| Profit / pierdere netă | -420 | -5.803 | -12 mii | 19 mii | -1.048 | 0 | 337 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 3 | 0 | 0 | — | 3 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | 125 mii |
| Active circulante | 4.551 | 7.427 | 1.319 | 2.271 | — | 0 | 48 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | 877 |
| creanțe | — | — | 1.098 | — | — | 0 | 22 mii |
| casa și conturi la bănci | 4.551 | 7.427 | 221 | 2.271 | — | — | 25 mii |
| Datorii | 4.771 | 13 mii | 19 mii | 1.223 | 0 | 0 | 172 mii |
| Capitaluri proprii | -220 | -6.023 | -18 mii | 1.048 | 0 | 0 | 337 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 88 din 135 în județul Mureș și locul 3.806 din 6.495 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8299 – Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a..
Firme similare din județul Mureș
- BORKA GREEN ENERGY S.R.L. · Sovata280 mii lei · 2 ang.
- VIDATTIMCOM S.R.L. · Bălăușeri280 mii lei · 1 ang.
- CITY PREMIUM ESTATES S.R.L. · Sâncraiu De Mureș265 mii lei · 1 ang.
- SILDYTATIA BIROTIC S.R.L. · Reghin264 mii lei · 2 ang.
- ANALYTICAPRO S.R.L. · Iernut253 mii lei · 1 ang.
- HOL MARK SRL · Corunca221 mii lei · 3 ang.
- DIVTIMI POWER S.R.L. · Târgu Mureș217 mii lei · 1 ang.
- CRYCOS DYASTEF GRUP S.R.L. · Ideciu De Jos214 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8299 – Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4689 Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8123 Alte activități de curățenie
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre TERMALMED S.R.L.
Care este CUI-ul firmei TERMALMED S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TERMALMED S.R.L. este 40527787, iar codul de TVA este RO40527787. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2019000282266, iar codul EUID este ROONRC.J2019000282266.
Unde are sediul TERMALMED S.R.L.?
Sediul social al firmei TERMALMED S.R.L. este în CĂLĂRAȘILOR, Municipiul Târgu Mureș, Mureș, județul Mureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TERMALMED S.R.L.?
Activitatea principală a firmei TERMALMED S.R.L. este „Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.”, cod CAEN 8299. În Registrul Comerțului are autorizate în total 23 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TERMALMED S.R.L.?
TERMALMED S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 ianuarie 2019, deci are 7 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TERMALMED S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru TERMALMED S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Târgu Mureș sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are TERMALMED S.R.L.?
În 2025, TERMALMED S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 241 mii lei și un profit net de 337 lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TERMALMED S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. TERMALMED S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2025. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.