TERA IMPEX SRL
DORULUI, et. 2, Municipiul Sibiu, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 5,7 mil lei, profit net 579 mii lei, 4 angajați.
Despre TERA IMPEX SRL
TERA IMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 aprilie 1994 cu numărul J1994000647329 și codul unic de înregistrare (CUI) 5594761, cu sediul în Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata nespecializat” (cod CAEN 4690). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 5,7 mil lei (+103% față de 2024), un profit net de 579 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 915 mii lei la 5,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 6 mai 1994.
Date de identificare
- CUI
- 5594761
- Nr. Registrul Comerțului
- J1994000647329
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 aprilie 1994
- EUID
- ROONRC.J1994000647329
- Cod poștal
- 550352
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 06.05.1994
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 5,7 mil lei
- Profit net
- 579 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 1,7 mil lei
- Datorii
- 1,6 mil lei
- Active totale
- 3,4 mil lei
- Marjă netă
- 10,1%
- Cifră / angajat
- 1,4 mil lei
+103% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 48% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,3 mil | 908 mii | 598 mii | 568 mii | 660 mii | 915 mii | 1,8 mil | 3,6 mil | 2,8 mil | 5,7 mil |
| Venituri totale | 1,6 mil | 908 mii | 598 mii | 798 mii | 660 mii | 915 mii | 2 mil | 3,6 mil | 2,9 mil | 5,7 mil |
| Cheltuieli totale | 1,5 mil | 928 mii | 518 mii | 580 mii | 554 mii | 787 mii | 1,5 mil | 2,3 mil | 2,5 mil | 5,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 119 mii | -20 mii | 81 mii | 218 mii | 105 mii | 127 mii | 510 mii | 1,3 mil | 398 mii | 662 mii |
| Profit / pierdere netă | 119 mii | -29 mii | 75 mii | 212 mii | 99 mii | 118 mii | 490 mii | 1,2 mil | 353 mii | 579 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | — | 2 | — | 1 | 2 | — | 3 | 3 | 4 |
| Active imobilizate | 299 mii | 294 mii | 289 mii | 283 mii | 278 mii | 273 mii | 285 mii | 277 mii | 272 mii | 279 mii |
| Active circulante | 5,6 mil | 5,7 mil | 6 mil | 5,9 mil | 6 mil | 2,3 mil | 1,8 mil | 2,8 mil | 2,9 mil | 3,1 mil |
| din care stocuri | 384 mii | 392 mii | 492 mii | 376 mii | 552 mii | 1 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 2,1 mil | 1,9 mil |
| creanțe | 5,1 mil | 5,1 mil | 5,3 mil | 5,2 mil | 5,1 mil | 680 mii | 441 mii | 1,2 mil | 367 mii | 376 mii |
| casa și conturi la bănci | 117 mii | 213 mii | 181 mii | 258 mii | 379 mii | 592 mii | 127 mii | 287 mii | 525 mii | 811 mii |
| Datorii | 2,5 mil | 2,6 mil | 2,8 mil | 2,7 mil | 2,7 mil | 3,4 mil | 2,3 mil | 2,1 mil | 2 mil | 1,6 mil |
| Venituri în avans | 4,7 mil | 4,7 mil | 4,7 mil | 4,5 mil | 4,5 mil | — | — | — | 7.000 | 7.000 |
| Capitaluri proprii | -1,3 mil | -1,3 mil | -1,2 mil | -1 mil | -907 mii | -789 mii | -299 mii | 946 mii | 1,2 mil | 1,7 mil |
| din care capital subscris vărsat | 9.190 | 9.190 | 9.190 | 9.190 | 9.190 | 9.190 | 9.190 | 9.190 | 9.190 | 9.190 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 21 din 126 în județul Sibiu și locul 1.068 din 6.117 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat.
Firme similare din județul Sibiu
- QUASEM COM IMPEX SRL · Sibiu7 mil lei · 2 ang.
- EUROSOLAR SRL · Agnita6,5 mil lei · 3 ang.
- CONSUMABILE HORECA S.R.L. · Sibiu6,5 mil lei · 4 ang.
- PRO-AMBALAJE S.R.L. · Sibiu5,8 mil lei · 3 ang.
- DENAMI GRUP SRL · Sibiu5,4 mil lei · 12 ang.
- ALCOMEX ARCURI S.R.L. · Sibiu4,9 mil lei · 2 ang.
- GARNITURI HIDRAULICE SRL · Șura Mică4,7 mil lei · 11 ang.
- SEFIRA SRL · Nocrich4,6 mil lei · 5 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat
- 2611 Fabricarea componentelor electronice
- 2612 Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
- 2752 Fabricarea de echipamente casnice neelectrice
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre TERA IMPEX SRL
Care este CUI-ul firmei TERA IMPEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TERA IMPEX SRL este 5594761, iar codul de TVA este RO5594761. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994000647329, iar codul EUID este ROONRC.J1994000647329.
Unde are sediul TERA IMPEX SRL?
Sediul social al firmei TERA IMPEX SRL este în DORULUI, et. 2, Municipiul Sibiu, Sibiu, județul Sibiu, cod poștal 550352, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TERA IMPEX SRL?
Activitatea principală a firmei TERA IMPEX SRL este „Comerț cu ridicata nespecializat”, cod CAEN 4690. În Registrul Comerțului are autorizate în total 28 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TERA IMPEX SRL?
TERA IMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 aprilie 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TERA IMPEX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 966). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TERA IMPEX SRL?
În 2025, TERA IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 5,7 mil lei și un profit net de 579 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TERA IMPEX SRL plătitoare de TVA?
Da. TERA IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 6 mai 1994. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.