TEODORA-COM SRL
Str. GHEORGHE DONICI, Municipiul Bacău, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 10,1 mil lei, profit net 454 mii lei.
Despre TEODORA-COM SRL
TEODORA-COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 aprilie 1996 cu numărul J1996000569043 și codul unic de înregistrare (CUI) 8403262, cu sediul în Bacău, județul Bacău. Activitatea principală este „Fabricarea de mobilă” (cod CAEN 3100). Firma are 30 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 10,1 mil lei (+19% față de 2024), un profit net de 454 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 6,5 mil lei la 10,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 1997.
Date de identificare
- CUI
- 8403262
- Nr. Registrul Comerțului
- J1996000569043
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 aprilie 1996
- EUID
- ROONRC.J1996000569043
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.04.1997
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 10,1 mil lei
- Profit net
- 454 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 7,1 mil lei
- Datorii
- 4,2 mil lei
- Active totale
- 11,5 mil lei
- Marjă netă
- 4,5%
+19% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 36% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 6,2 mil | 5,7 mil | 6,2 mil | 6,8 mil | 7,2 mil | 6,5 mil | 7,3 mil | 7,5 mil | 8,5 mil | 10,1 mil |
| Venituri totale | 6,2 mil | 5,8 mil | 6,2 mil | 6,9 mil | 7,4 mil | 6,5 mil | 7,3 mil | 7,5 mil | 8,5 mil | 10,1 mil |
| Cheltuieli totale | 5,6 mil | 5,1 mil | 5,8 mil | 6,2 mil | 6,9 mil | 6,5 mil | 6,8 mil | 7 mil | 7,8 mil | 9,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 575 mii | 684 mii | 405 mii | 622 mii | 493 mii | 44 mii | 423 mii | 496 mii | 669 mii | 539 mii |
| Profit / pierdere netă | 485 mii | 589 mii | 349 mii | 522 mii | 414 mii | 38 mii | 355 mii | 425 mii | 574 mii | 454 mii |
| Număr mediu de angajați | 49 | 42 | 48 | 51 | 54 | 40 | 45 | 44 | 49 | — |
| Active imobilizate | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 4,9 mil | 8,1 mil | 9,1 mil | 9,1 mil | 8,9 mil | 8,9 mil | 8,7 mil |
| Active circulante | 1,9 mil | 2,4 mil | 2,7 mil | 2,9 mil | 2,5 mil | 1,5 mil | 1,9 mil | 1,8 mil | 2,2 mil | 2,7 mil |
| din care stocuri | 496 mii | 333 mii | 365 mii | 467 mii | 386 mii | 348 mii | 344 mii | 278 mii | 501 mii | 757 mii |
| creanțe | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,1 mil | 1,7 mil | 1,7 mil | 1,2 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,9 mil |
| casa și conturi la bănci | 166 mii | 765 mii | 1,3 mil | 726 mii | 326 mii | 9.735 | 3.829 | 5.390 | 25 mii | 9.880 |
| Cheltuieli în avans | 1.641 | 1.533 | 1.621 | 1.504 | 1.560 | 17 mii | 25 mii | 14 mii | 34 mii | 122 mii |
| Datorii | 361 mii | 209 mii | 224 mii | 3 mil | 5,3 mil | 5,3 mil | 5,2 mil | 4,5 mil | 4,4 mil | 4,2 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | 45 mii | 21 mii | 71 mii | 249 mii |
| Capitaluri proprii | 3,2 mil | 3,8 mil | 4,1 mil | 4,8 mil | 5,3 mil | 5,3 mil | 5,7 mil | 6,1 mil | 6,7 mil | 7,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 257 mii | 257 mii | 257 mii | 257 mii | 257 mii | 257 mii | 257 mii | 257 mii | 257 mii | 257 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 4 din 80 în județul Bacău și locul 162 din 3.020 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 3100 – Fabricarea de mobilă.
Firme similare din județul Bacău
- DEN-VER SRL · Onești15,4 mil lei · 32 ang.
- WOODGRAD SRL · Bacău14,6 mil lei · 52 ang.
- SHUTTERS FACTORY SRL · Onești9,2 mil lei · 35 ang.
- CB ARTDESIGN CONCEPT S.R.L. · Sărata9,1 mil lei · 33 ang.
- ELITEMOB SRL · Bacău9,1 mil lei · 25 ang.
- PRO MAX PREST S.R.L. · Bacău8,4 mil lei · 6 ang.
- QUALITYSOM PRODUCT S.R.L. · Parincea6,8 mil lei · 18 ang.
- BWN PROMOBILA SRL · Dofteana5,2 mil lei · 37 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 16 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 1089/99/2024/a501.09.2026
acţiune în anularea hotărârii adunării creditorilor
Tribunalul Iasi · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 693/326/202529.04.2026
anulare proces verbal de contravenţie
Tribunalul Harghita · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Apelant Petent
- 754/326/202615.04.2026
cerere de valoare redusă
Judecătoria Toplita · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 1089/99/2024/a409.10.2025
contestaţie creanţe
Curtea de Apel Iasi · Apel · Faliment · calitate: Intimat
- 1089/99/2024/a302.10.2025
alte cereri obiecţiuni la raportul de evaluare bunuri
Curtea de Apel Iasi · Apel · Faliment · calitate: Intimat
- 1089/99/2024/a1.111.06.2025
contestaţie apel sentinţa civilă nr. 120/27.02.2025
Curtea de Apel Iasi · Apel · Faliment · calitate: Intimat
- 1065/174/202511.06.2025
validare poprire
Judecătoria Agnita · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 1089/99/2024/a1.110.06.2025
contestaţie apel sentinţa civilă nr. 120/27.02.2025
Tribunalul Iasi · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 693/326/202506.05.2025
plângere contravenţională PROCES VERBAL seria PISX nr. 0505672 din 17.03.2025
Judecătoria Toplita · Fond · Civil · calitate: Petent
- 1089/99/2024/a325.03.2025
alte cereri obiecţiuni la raportul de evaluare bunuri
Tribunalul Iasi · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 3100 – Fabricarea de mobilă
- 3103 Fabricarea de saltele și somiere
- 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre TEODORA-COM SRL
Care este CUI-ul firmei TEODORA-COM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TEODORA-COM SRL este 8403262, iar codul de TVA este RO8403262. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1996000569043, iar codul EUID este ROONRC.J1996000569043.
Unde are sediul TEODORA-COM SRL?
Sediul social al firmei TEODORA-COM SRL este în Str. GHEORGHE DONICI, Municipiul Bacău, Bacău, județul Bacău, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TEODORA-COM SRL?
Activitatea principală a firmei TEODORA-COM SRL este „Fabricarea de mobilă”, cod CAEN 3100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TEODORA-COM SRL?
TEODORA-COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 aprilie 1996, deci are 30 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TEODORA-COM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0234 *** 151). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TEODORA-COM SRL?
În 2025, TEODORA-COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 10,1 mil lei și un profit net de 454 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TEODORA-COM SRL plătitoare de TVA?
Da. TEODORA-COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 1997. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.