TENDINTA DE FLORI SRL
AUREL VLAICU, Municipiul Satu Mare, Satu Mare
În 2024: cifra de afaceri 2,5 mil lei, profit net 31 mii lei, 3 angajați.
Despre TENDINTA DE FLORI SRL
TENDINTA DE FLORI SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 aprilie 2016 cu numărul J2016000350304 și codul unic de înregistrare (CUI) 35909373, cu sediul în Satu Mare, județul Satu Mare. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor” (cod CAEN 4622). Firma are 10 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,5 mil lei (-46% față de 2023), un profit net de 31 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a scăzut (de la 3 mil lei la 2,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 24 decembrie 2021.
Date de identificare
- CUI
- 35909373
- Nr. Registrul Comerțului
- J2016000350304
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 aprilie 2016
- EUID
- ROONRC.J2016000350304
- Cod poștal
- 440122
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.11.2026
din 24.12.2021
reactivat 21.12.2021
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 2,5 mil lei
- Profit net
- 31 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 388 mii lei
- Datorii
- 136 mii lei
- Active totale
- 524 mii lei
- Marjă netă
- 1,2%
- Cifră / angajat
- 835 mii lei
-46% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 46% față de 2023. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 51 mii | 2,2 mil | 2,8 mil | 2,9 mil | 3 mil | 4,8 mil | 4,3 mil | 4,6 mil | 2,5 mil |
| Venituri totale | 51 mii | 2,2 mil | 2,8 mil | 2,9 mil | 3 mil | 4,8 mil | 4,4 mil | 4,6 mil | 2,5 mil |
| Cheltuieli totale | 99 mii | 2,3 mil | 2,6 mil | 2,8 mil | 2,9 mil | 4,7 mil | 4,2 mil | 4,5 mil | 2,5 mil |
| Profit / pierdere brută | -48 mii | -140 mii | 175 mii | 112 mii | 58 mii | 106 mii | 164 mii | 161 mii | 36 mii |
| Profit / pierdere netă | -49 mii | -162 mii | 147 mii | 83 mii | 30 mii | 64 mii | 122 mii | 123 mii | 31 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 6 | 9 | 9 | 8 | 7 | 6 | 4 | 3 |
| Active imobilizate | 604 | 503 | 20 mii | 16 mii | 17 mii | 10 mii | 4.733 | 628 | 583 |
| Active circulante | 69 mii | 430 mii | 423 mii | 332 mii | 873 mii | 1,4 mil | 1,2 mil | 644 mii | 524 mii |
| din care stocuri | 37 mii | 356 mii | 345 mii | 301 mii | 456 mii | 539 mii | 1,1 mil | 390 mii | 444 mii |
| creanțe | 1.202 | 571 | 15 mii | 2.993 | 350 mii | 779 mii | 76 mii | 209 mii | 22 mii |
| casa și conturi la bănci | 31 mii | 73 mii | 64 mii | 29 mii | 67 mii | 120 mii | 45 mii | 44 mii | 58 mii |
| Datorii | 118 mii | 641 mii | 508 mii | 329 mii | 840 mii | 1,3 mil | 1 mil | 287 mii | 136 mii |
| Capitaluri proprii | -49 mii | -211 mii | -64 mii | 19 mii | 49 mii | 113 mii | 235 mii | 357 mii | 388 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Satu Mare
- MANU JR SRL · Satu Mare1,3 mil lei · 7 ang.
- HAF HUTCZEL S.R.L. · Turulung1,1 mil lei · 0 ang.
- KOMBI GROUP SRL · Carei595 mii lei · 1 ang.
- EDEN FLOWERS SRL · Odoreu275 mii lei · 2 ang.
- OAȘFLORA FDV S.R.L. · Negrești-Oaș0 lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4622 – Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
Întrebări frecvente despre TENDINTA DE FLORI SRL
Care este CUI-ul firmei TENDINTA DE FLORI SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TENDINTA DE FLORI SRL este 35909373, iar codul de TVA este RO35909373. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016000350304, iar codul EUID este ROONRC.J2016000350304.
Unde are sediul TENDINTA DE FLORI SRL?
Sediul social al firmei TENDINTA DE FLORI SRL este în AUREL VLAICU, Municipiul Satu Mare, Satu Mare, județul Satu Mare, cod poștal 440122, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TENDINTA DE FLORI SRL?
Activitatea principală a firmei TENDINTA DE FLORI SRL este „Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor”, cod CAEN 4622. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TENDINTA DE FLORI SRL?
TENDINTA DE FLORI SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 aprilie 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TENDINTA DE FLORI SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru TENDINTA DE FLORI SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Satu Mare sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are TENDINTA DE FLORI SRL?
În 2024, TENDINTA DE FLORI SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,5 mil lei și un profit net de 31 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TENDINTA DE FLORI SRL plătitoare de TVA?
Da. TENDINTA DE FLORI SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 24 decembrie 2021. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 noiembrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/35909373API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.