TENDER & COMP SRL
Str. PRIMAVERII, Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău
În 2025: cifra de afaceri 295 mii lei, pierdere netă 39 mii lei, 1 angajați.
Despre TENDER & COMP SRL
TENDER & COMP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 ianuarie 1992 cu numărul J1992000003109 și codul unic de înregistrare (CUI) 1167792, cu sediul în Râmnicu Sărat, județul Buzău. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4712). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 295 mii lei (+26% față de 2024), o pierdere netă de 39 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 261 mii lei la 295 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 15 septembrie 2016.
Date de identificare
- CUI
- 1167792
- Nr. Registrul Comerțului
- J1992000003109
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 ianuarie 1992
- EUID
- ROONRC.J1992000003109
- Cod poștal
- 125300
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 15.09.2016
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală R. Sărat
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 295 mii lei
- Pierdere netă
- 39 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 49 mii lei
- Datorii
- 220 mii lei
- Active totale
- 269 mii lei
- Marjă netă
- -13,3%
- Cifră / angajat
- 295 mii lei
+26% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; datorii de 82% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 133 mii | 144 mii | 154 mii | 159 mii | 194 mii | 261 mii | 252 mii | 239 mii | 234 mii | 295 mii |
| Venituri totale | 137 mii | 144 mii | 154 mii | 159 mii | 194 mii | 261 mii | 252 mii | 239 mii | 234 mii | 295 mii |
| Cheltuieli totale | 143 mii | 150 mii | 156 mii | 157 mii | 172 mii | 229 mii | 230 mii | 261 mii | 270 mii | 331 mii |
| Profit / pierdere brută | -6.217 | -6.662 | -1.272 | 1.996 | 22 mii | 32 mii | 22 mii | -23 mii | -35 mii | -36 mii |
| Profit / pierdere netă | -8.958 | -8.100 | -2.816 | 405 | 17 mii | 24 mii | 15 mii | -25 mii | -38 mii | -39 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | — | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 2.957 | 2.957 | 2.957 | 2.957 | 2.957 | 2.957 | 2.957 | 2.957 | 7.915 | 7.915 |
| Active circulante | 308 mii | 317 mii | 333 mii | 348 mii | 364 mii | 388 mii | 312 mii | 288 mii | 288 mii | 261 mii |
| din care stocuri | 318 mii | 328 mii | 331 mii | 341 mii | 360 mii | 387 mii | 300 mii | 286 mii | 279 mii | 255 mii |
| creanțe | 80 | 202 | 81 | 248 | 81 | 81 | 5.440 | 1.628 | 4.259 | 2.258 |
| casa și conturi la bănci | -10 mii | -11 mii | 2.318 | 6.184 | 3.710 | 885 | 6.632 | 280 | 5.484 | 3.348 |
| Datorii | 206 mii | 223 mii | 242 mii | 256 mii | 255 mii | 256 mii | 164 mii | 166 mii | 208 mii | 220 mii |
| Capitaluri proprii | 105 mii | 97 mii | 94 mii | 95 mii | 112 mii | 135 mii | 150 mii | 125 mii | 88 mii | 49 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.097 | 1.097 | 1.097 | 1.097 | 1.097 | 1.097 | 1.097 | 1.097 | 1.097 | 1.097 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 108 din 321 în județul Buzău și locul 4.385 din 10.464 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
Firme similare din județul Buzău
- SOFILANDYA FUN SRL · Râmnicu Sărat304 mii lei · 2 ang.
- PRINTACHE ART S.R.L. · Buzău299 mii lei · 1 ang.
- MATROMARDIA SRL · Oreavul (com. Valea Râmnicului)298 mii lei · 3 ang.
- TANASE N G S.R.L. · Pleșești (com. Berca)295 mii lei · 2 ang.
- BEAUTY FAMILY FOR ALL SRL · Buzău285 mii lei · 2 ang.
- BARTEX SOLUTION SRL · Patârlagele284 mii lei · 3 ang.
- IDEAL ALFA HOUSE S.R.L. · Buzău282 mii lei · 0 ang.
- ELIHOME ONLINE S.R.L. · Gura Bâscei (com. Cislău)282 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 9521 Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic
- 9522 Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină
Întrebări frecvente despre TENDER & COMP SRL
Care este CUI-ul firmei TENDER & COMP SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TENDER & COMP SRL este 1167792, iar codul de TVA este RO1167792. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992000003109, iar codul EUID este ROONRC.J1992000003109.
Unde are sediul TENDER & COMP SRL?
Sediul social al firmei TENDER & COMP SRL este în Str. PRIMAVERII, Municipiul Râmnicu Sărat, Buzău, județul Buzău, cod poștal 125300, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TENDER & COMP SRL?
Activitatea principală a firmei TENDER & COMP SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare”, cod CAEN 4712. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TENDER & COMP SRL?
TENDER & COMP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 ianuarie 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TENDER & COMP SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru TENDER & COMP SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Râmnicu Sărat sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are TENDER & COMP SRL?
În 2025, TENDER & COMP SRL a raportat o cifră de afaceri de 295 mii lei și o pierdere netă de 39 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TENDER & COMP SRL plătitoare de TVA?
Da. TENDER & COMP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 15 septembrie 2016. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.