TEKNIKA SRL
BRĂILA, ap. 2, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
În 2025: cifra de afaceri 244 mii lei, profit net 13 mii lei.
Despre TEKNIKA SRL
TEKNIKA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 septembrie 2011 cu numărul J26/910/2011 și codul unic de înregistrare (CUI) 29059162, cu sediul în Târgu Mureș, județul Mureș. Activitatea principală este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat” (cod CAEN 4322). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 244 mii lei (-52% față de 2024), un profit net de 13 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 257 mii lei la 244 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 28 octombrie 2011 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 29059162
- Nr. Registrul Comerțului
- J26/910/2011
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 01 septembrie 2011
- EUID
- ROONRC.J26/910/2011
- Cod poștal
- 540331
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 28.10.2011
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 244 mii lei
- Profit net
- 13 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- -145 mii lei
- Datorii
- 294 mii lei
- Active totale
- 149 mii lei
- Marjă netă
- 5,4%
-52% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (198%); cifra de afaceri a scăzut cu 52% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 471 mii | 206 mii | 335 mii | 266 mii | 305 mii | 257 mii | 335 mii | 227 mii | 512 mii | 244 mii |
| Venituri totale | 472 mii | 207 mii | 338 mii | 267 mii | 315 mii | 258 mii | 348 mii | 228 mii | 532 mii | 260 mii |
| Cheltuieli totale | 470 mii | 204 mii | 335 mii | 326 mii | 309 mii | 347 mii | 339 mii | 291 mii | 458 mii | 242 mii |
| Profit / pierdere brută | 1.947 | 2.454 | 3.678 | -59 mii | 5.293 | -89 mii | 9.316 | -63 mii | 74 mii | 18 mii |
| Profit / pierdere netă | 1.034 | 387 | 296 | -62 mii | 2.148 | -94 mii | 1.986 | -64 mii | 58 mii | 13 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 3 | 4 | 2 | 2 | 1 | 1 | — | — |
| Active imobilizate | 10 mii | 10 mii | 101 mii | 41 mii | 29 mii | 17 mii | 8.881 | 5.472 | 7.850 | 14 mii |
| Active circulante | 140 mii | 187 mii | 283 mii | 424 mii | 407 mii | 453 mii | 444 mii | 379 mii | 251 mii | 135 mii |
| din care stocuri | 72 mii | 124 mii | 136 mii | 247 mii | 231 mii | 236 mii | 224 mii | 198 mii | 120 mii | 108 mii |
| creanțe | 49 mii | 54 mii | 126 mii | 134 mii | 156 mii | 200 mii | 217 mii | 177 mii | 114 mii | 17 mii |
| casa și conturi la bănci | 20 mii | 7.908 | 22 mii | 43 mii | 20 mii | 17 mii | 2.616 | 4.035 | 17 mii | 9.931 |
| Cheltuieli în avans | 26 | 26 | — | 1.809 | 3.836 | 2.438 | — | — | — | 40 |
| Datorii | 150 mii | 196 mii | 383 mii | 528 mii | 499 mii | 625 mii | 604 mii | 599 mii | 415 mii | 294 mii |
| Capitaluri proprii | 326 | 714 | 1.024 | -61 mii | -59 mii | -153 mii | -151 mii | -214 mii | -156 mii | -145 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 106 din 198 în județul Mureș și locul 4.648 din 9.074 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat.
Firme similare din județul Mureș
- DOCTOR CALIN THERMO EXPERT S.R.L. · Târgu Mureș258 mii lei · 1 ang.
- MARDARA INSTAL SRL · Târgu Mureș256 mii lei · 2 ang.
- ZSAKRI SERV S.R.L. · Sovata255 mii lei · 1 ang.
- BOGI INSTALL SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ · Roteni (com. Acățari)254 mii lei · 0 ang.
- CLIMATIZARE MS S.R.L. · Târgu Mureș243 mii lei · 0 ang.
- GLOTEST SERVICE S.R.L. · Târgu Mureș242 mii lei · 1 ang.
- RAMON INST SRL · Târgu Mureș236 mii lei · 1 ang.
- LORY LIZ INSTAL S.R.L. · Suseni234 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre TEKNIKA SRL
Care este CUI-ul firmei TEKNIKA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TEKNIKA SRL este 29059162, iar codul de TVA este RO29059162. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J26/910/2011, iar codul EUID este ROONRC.J26/910/2011.
Unde are sediul TEKNIKA SRL?
Sediul social al firmei TEKNIKA SRL este în BRĂILA, ap. 2, Municipiul Târgu Mureș, Mureș, județul Mureș, cod poștal 540331, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TEKNIKA SRL?
Activitatea principală a firmei TEKNIKA SRL este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat”, cod CAEN 4322. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TEKNIKA SRL?
TEKNIKA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 septembrie 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TEKNIKA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0736 *** 989). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TEKNIKA SRL?
În 2025, TEKNIKA SRL a raportat o cifră de afaceri de 244 mii lei și un profit net de 13 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TEKNIKA SRL plătitoare de TVA?
Da. TEKNIKA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28 octombrie 2011 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.