TEHNOCRIS IMPORT EXPORT SRL
P-ta 1 DECEMBRIE 1918, ap. 1, Municipiul Turda, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 115 mii lei, pierdere netă 97 mii lei, 2 angajați.
Despre TEHNOCRIS IMPORT EXPORT SRL
TEHNOCRIS IMPORT EXPORT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 martie 1996 cu numărul J1996000431120 și codul unic de înregistrare (CUI) 8224569, cu sediul în Turda, județul Cluj. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 30 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 115 mii lei (-47% față de 2024), o pierdere netă de 97 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 50 mii lei la 115 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 28 decembrie 2020 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 8224569
- Nr. Registrul Comerțului
- J1996000431120
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 11 martie 1996
- EUID
- ROONRC.J1996000431120
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 28.12.2020
din 01.07.2022
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Turda
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 115 mii lei
- Pierdere netă
- 97 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -119 mii lei
- Datorii
- 351 mii lei
- Active totale
- 231 mii lei
- Marjă netă
- -84,6%
- Cifră / angajat
- 57 mii lei
-47% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (152%); cifra de afaceri a scăzut cu 47% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 28 mii | 48 mii | 50 mii | 258 mii | 248 mii | 217 mii | 115 mii |
| Venituri totale | 28 mii | 48 mii | 50 mii | 259 mii | 249 mii | 218 mii | 115 mii |
| Cheltuieli totale | 2.790 | 2.790 | 2.790 | 237 mii | 301 mii | 270 mii | 211 mii |
| Profit / pierdere brută | 26 mii | 46 mii | 47 mii | 22 mii | -52 mii | -53 mii | -96 mii |
| Profit / pierdere netă | 25 mii | 44 mii | 46 mii | 19 mii | -55 mii | -55 mii | -97 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 158 mii | 155 mii | 151 mii | 149 mii | 151 mii | 144 mii | 138 mii |
| Active circulante | 1.784 | 7.338 | 13 mii | 50 mii | 85 mii | 118 mii | 93 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | 40 mii |
| creanțe | — | — | — | 14 mii | 35 mii | 47 mii | 20 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.784 | 7.338 | 13 mii | 35 mii | 50 mii | 71 mii | 34 mii |
| Datorii | 275 mii | 233 mii | 191 mii | 205 mii | 203 mii | 284 mii | 351 mii |
| Capitaluri proprii | -115 mii | -71 mii | -26 mii | -7.259 | 33 mii | -22 mii | -119 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 727 din 969 în județul Cluj și locul 14.986 din 19.567 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Cluj
- GAL CONSTRUCT SRL · Macău (com. Aghireșu)118 mii lei · 2 ang.
- REDGRUP CONSTRUCT S.R.L. · Florești115 mii lei · 1 ang.
- FAST HOUSE S.R.L. · Cluj-Napoca114 mii lei · 1 ang.
- ROASIRAL CONSTRUCT SRL · Cluj-Napoca114 mii lei · 1 ang.
- IOSIN POP CONSTRUCT SRL · Apahida113 mii lei · 1 ang.
- DEK CONSTRUCT SRL · Dej113 mii lei · 1 ang.
- DOLAND CONSTRUCT INSTAL S.R.L. · Cluj-Napoca113 mii lei · 1 ang.
- SODAV BETON S.R.L. · Apahida112 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Întrebări frecvente despre TEHNOCRIS IMPORT EXPORT SRL
Care este CUI-ul firmei TEHNOCRIS IMPORT EXPORT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TEHNOCRIS IMPORT EXPORT SRL este 8224569, iar codul de TVA este RO8224569. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1996000431120, iar codul EUID este ROONRC.J1996000431120.
Unde are sediul TEHNOCRIS IMPORT EXPORT SRL?
Sediul social al firmei TEHNOCRIS IMPORT EXPORT SRL este în P-ta 1 DECEMBRIE 1918, ap. 1, Municipiul Turda, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TEHNOCRIS IMPORT EXPORT SRL?
Activitatea principală a firmei TEHNOCRIS IMPORT EXPORT SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TEHNOCRIS IMPORT EXPORT SRL?
TEHNOCRIS IMPORT EXPORT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 martie 1996, deci are 30 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TEHNOCRIS IMPORT EXPORT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 152). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TEHNOCRIS IMPORT EXPORT SRL?
În 2025, TEHNOCRIS IMPORT EXPORT SRL a raportat o cifră de afaceri de 115 mii lei și o pierdere netă de 97 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TEHNOCRIS IMPORT EXPORT SRL plătitoare de TVA?
Da. TEHNOCRIS IMPORT EXPORT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28 decembrie 2020 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.