TEHNO OPTICA SRL
Str. CIOCIRLIEI, bl. 6, et. P, Municipiul Hunedoara, Hunedoara
În 2025: cifra de afaceri 174 mii lei, profit net 11 mii lei, 1 angajați.
Despre TEHNO OPTICA SRL
TEHNO OPTICA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 noiembrie 1991 cu numărul J1991001219209 și codul unic de înregistrare (CUI) 2124129, cu sediul în Hunedoara, județul Hunedoara. Activitatea principală este „Repararea echipamentelor electronice și optice” (cod CAEN 3313). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 174 mii lei (-5% față de 2024), un profit net de 11 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2019 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 140 mii lei la 174 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 2124129
- Nr. Registrul Comerțului
- J1991001219209
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 noiembrie 1991
- EUID
- ROONRC.J1991001219209
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Hunedoara
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 174 mii lei
- Profit net
- 11 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 74 mii lei
- Datorii
- 26 mii lei
- Active totale
- 100 mii lei
- Marjă netă
- 6,6%
- Cifră / angajat
- 174 mii lei
-5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 26% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 133 mii | 128 mii | 138 mii | 140 mii | 136 mii | 189 mii | 184 mii | 174 mii |
| Venituri totale | 133 mii | 128 mii | 138 mii | 140 mii | 136 mii | 189 mii | 184 mii | 174 mii |
| Cheltuieli totale | 138 mii | 126 mii | 141 mii | 147 mii | 127 mii | 165 mii | 161 mii | 161 mii |
| Profit / pierdere brută | -4.879 | 1.126 | -2.098 | -6.864 | 8.468 | 24 mii | 23 mii | 13 mii |
| Profit / pierdere netă | -6.211 | -150 | -3.483 | -8.267 | 7.109 | 22 mii | 22 mii | 11 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 1 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | 69 mii | 69 mii | 75 mii | 75 mii | 75 mii | 65 mii | 57 mii | 53 mii |
| Active circulante | 38 mii | 35 mii | 22 mii | 17 mii | 27 mii | 35 mii | 50 mii | 47 mii |
| din care stocuri | 37 mii | 33 mii | 21 mii | 16 mii | 26 mii | 29 mii | 38 mii | 36 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.109 | 1.597 | 710 | 1.304 | 1.312 | 5.844 | 12 mii | 11 mii |
| Datorii | 62 mii | 59 mii | 55 mii | 59 mii | 62 mii | 31 mii | 15 mii | 26 mii |
| Capitaluri proprii | 45 mii | 45 mii | 42 mii | 33 mii | 41 mii | 70 mii | 91 mii | 74 mii |
| din care capital subscris vărsat | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 3 în județul Hunedoara și locul 160 din 294 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 3313 – Repararea echipamentelor electronice și optice.
Firme similare din județul Hunedoara
- ALSOSTEL SERVMED S.R.L.-D. · Deva166 mii lei · 0 ang.
- RAUL-GSM S.R.L. · Pricaz (com. Turdaș)6.306 lei · 0 ang.
- TMS MEDICAL SERVICES S.R.L. · Hațeg0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 3313 – Repararea echipamentelor electronice și optice
- 3250 Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale și stomatologice
- 3313 Repararea echipamentelor electronice și optice
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
- 8690 Alte activități referitoare la sănătatea umană
Întrebări frecvente despre TEHNO OPTICA SRL
Care este CUI-ul firmei TEHNO OPTICA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TEHNO OPTICA SRL este 2124129. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1991001219209, iar codul EUID este ROONRC.J1991001219209.
Unde are sediul TEHNO OPTICA SRL?
Sediul social al firmei TEHNO OPTICA SRL este în Str. CIOCIRLIEI, bl. 6, et. P, Municipiul Hunedoara, Hunedoara, județul Hunedoara, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TEHNO OPTICA SRL?
Activitatea principală a firmei TEHNO OPTICA SRL este „Repararea echipamentelor electronice și optice”, cod CAEN 3313. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TEHNO OPTICA SRL?
TEHNO OPTICA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 noiembrie 1991, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TEHNO OPTICA SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru TEHNO OPTICA SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Hunedoara sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are TEHNO OPTICA SRL?
În 2025, TEHNO OPTICA SRL a raportat o cifră de afaceri de 174 mii lei și un profit net de 11 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TEHNO OPTICA SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, TEHNO OPTICA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.