TECNOFER SRL
PICTOR NICOLAE GRIGORESCU, et. S+P+1, Loc. Titu, Oraș Titu, Dâmbovița
În 2024: cifra de afaceri 2,8 mil lei, profit net 618 mii lei, 4 angajați.
Despre TECNOFER SRL
TECNOFER SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 martie 2003 cu numărul J15/190/2003 și codul unic de înregistrare (CUI) 15269857, cu sediul în Titu, județul Dâmbovița. Activitatea principală este „Lucrări de instalații electrice” (cod CAEN 4321). Firma are 23 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,8 mil lei (+46% față de 2023), un profit net de 618 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 1,4 mil lei la 2,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 10 martie 2003 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 15269857
- Nr. Registrul Comerțului
- J15/190/2003
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 martie 2003
- EUID
- ROONRC.J15/190/2003
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 10.03.2003
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Titu
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 2,8 mil lei
- Profit net
- 618 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 1,7 mil lei
- Datorii
- 1,6 mil lei
- Active totale
- 3,3 mil lei
- Marjă netă
- 21,7%
- Cifră / angajat
- 712 mii lei
+46% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 49% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 679 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 2 mil | 2,8 mil |
| Venituri totale | 695 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 2 mil | 2,9 mil |
| Cheltuieli totale | 758 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 2,2 mil |
| Profit / pierdere brută | -63 mii | 96 mii | 244 mii | 189 mii | 271 mii | 216 mii | 313 mii | 421 mii | 701 mii |
| Profit / pierdere netă | -63 mii | 86 mii | 230 mii | 176 mii | 258 mii | 206 mii | 299 mii | 404 mii | 618 mii |
| Număr mediu de angajați | 7 | 5 | 5 | 6 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 247 mii | 170 mii | 53 mii | 42 mii | 361 mii | 291 mii | 240 mii | 458 mii | 360 mii |
| Active circulante | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,9 mil | 1,8 mil | 2,2 mil | 2,9 mil |
| din care stocuri | 745 mii | 789 mii | 832 mii | 939 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 2 mil |
| creanțe | 497 mii | 489 mii | 527 mii | 405 mii | 428 mii | 366 mii | 383 mii | 563 mii | 798 mii |
| casa și conturi la bănci | 5.251 | 53 mii | 56 mii | 192 mii | 136 mii | 307 mii | 123 mii | 79 mii | 85 mii |
| Cheltuieli în avans | 854 | 428 | 1.249 | 399 | 536 | — | — | 2.856 | 49 mii |
| Datorii | 268 mii | 191 mii | 164 mii | 149 mii | 307 mii | 287 mii | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,6 mil |
| Capitaluri proprii | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 681 mii | 1,1 mil | 1,7 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 24 din 145 în județul Dâmbovița și locul 1.182 din 8.173 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 4321 – Lucrări de instalații electrice.
Firme similare din județul Dâmbovița
- T-ELECTRIF PROD SRL · Bucșani3,1 mil lei · 8 ang.
- NITCOS ELECTRIC 3000 SRL · Găești3,1 mil lei · 2 ang.
- MONTAJ PALADIU SRL · Târgoviște3,1 mil lei · 46 ang.
- GETEL IMPEX SRL · Târgoviște2,7 mil lei · 10 ang.
- INFINIT EURO SECURITY SRL · Cuparu (com. Dragodana)2,6 mil lei · 5 ang.
- EVIDENT SRL · Săcueni (com. Gura Ocniței)2,5 mil lei · 6 ang.
- YAA.TEM S.R.L. · Samurcasi (com. Crevedia)2,5 mil lei · 8 ang.
- RINOVO IMPIANTI SRL · Târgoviște2,3 mil lei · 11 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4321 – Lucrări de instalații electrice
- 2562 Operațiuni de mecanică generală
- 3311 Repararea articolelor fabricate din metal
- 3312 Repararea mașinilor
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4519 Comerț cu alte autovehicule
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Întrebări frecvente despre TECNOFER SRL
Care este CUI-ul firmei TECNOFER SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TECNOFER SRL este 15269857, iar codul de TVA este RO15269857. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J15/190/2003, iar codul EUID este ROONRC.J15/190/2003.
Unde are sediul TECNOFER SRL?
Sediul social al firmei TECNOFER SRL este în PICTOR NICOLAE GRIGORESCU, et. S+P+1, Loc. Titu, Oraș Titu, Dâmbovița, județul Dâmbovița, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TECNOFER SRL?
Activitatea principală a firmei TECNOFER SRL este „Lucrări de instalații electrice”, cod CAEN 4321. În Registrul Comerțului are autorizate în total 23 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TECNOFER SRL?
TECNOFER SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 martie 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TECNOFER SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0245 *** 098). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TECNOFER SRL?
În 2024, TECNOFER SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,8 mil lei și un profit net de 618 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TECNOFER SRL plătitoare de TVA?
Da. TECNOFER SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 martie 2003 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.