TECHNOVIKING S.R.L.
SPINULUI, Oraș Măgurele, Ilfov
În 2025: cifra de afaceri 488 mii lei, profit net 334 mii lei, 1 angajați.
Despre TECHNOVIKING S.R.L.
TECHNOVIKING S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 noiembrie 2023 cu numărul J2023007814236 și codul unic de înregistrare (CUI) 49154207, cu sediul în Măgurele, județul Ilfov. Activitatea principală este „Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.” (cod CAEN 4618). Firma are 2 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 488 mii lei (-29% față de 2024), un profit net de 334 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2023 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 500 mii lei la 488 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2024.
Date de identificare
- CUI
- 49154207
- Nr. Registrul Comerțului
- J2023007814236
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 noiembrie 2023
- EUID
- ROONRC.J2023007814236
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.02.2024
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 488 mii lei
- Profit net
- 334 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 339 mii lei
- Datorii
- 46 mii lei
- Active totale
- 386 mii lei
- Marjă netă
- 68,5%
- Cifră / angajat
- 488 mii lei
-29% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 12% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 500 mii | 684 mii | 488 mii |
| Venituri totale | 500 mii | 684 mii | 488 mii |
| Cheltuieli totale | 2.006 | 158 mii | 145 mii |
| Profit / pierdere brută | 498 mii | 525 mii | 343 mii |
| Profit / pierdere netă | 493 mii | 505 mii | 334 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 1.958 | 215 mii | 145 mii |
| Active circulante | 500 mii | 304 mii | 241 mii |
| creanțe | 500 mii | 60 mii | 198 mii |
| casa și conturi la bănci | — | 244 mii | 43 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 235 | 400 |
| Datorii | 8.864 | 9.820 | 46 mii |
| Capitaluri proprii | 493 mii | 510 mii | 339 mii |
| din care capital subscris vărsat | — | 200 | 5.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 65 din 165 în județul Ilfov și locul 496 din 1.458 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4618 – Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a..
Firme similare din județul Ilfov
- CTC ELEVATORS S.R.L. · Țegheș (com. Domnești)499 mii lei · 1 ang.
- AGROPEDIA BUSINESS SOLUTION S.R.L. · Dudu (com. Chiajna)498 mii lei · 0 ang.
- SPM TECH S.R.L. · Măgurele497 mii lei · 1 ang.
- VIBOR CONSULT SRL · Otopeni489 mii lei · 2 ang.
- PROFIL SYSTEM LINE SRL · Moara Vlăsiei477 mii lei · 1 ang.
- DAWN PATROL COMPANY S.R.L. · Domnești476 mii lei · 1 ang.
- BENYMOBILE INCHIRIERI S.R.L. · Glina475 mii lei · 0 ang.
- ALCRADA DRIVE SRL · Chiajna474 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4618 – Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Întrebări frecvente despre TECHNOVIKING S.R.L.
Care este CUI-ul firmei TECHNOVIKING S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TECHNOVIKING S.R.L. este 49154207, iar codul de TVA este RO49154207. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2023007814236, iar codul EUID este ROONRC.J2023007814236.
Unde are sediul TECHNOVIKING S.R.L.?
Sediul social al firmei TECHNOVIKING S.R.L. este în SPINULUI, Oraș Măgurele, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TECHNOVIKING S.R.L.?
Activitatea principală a firmei TECHNOVIKING S.R.L. este „Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.”, cod CAEN 4618. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TECHNOVIKING S.R.L.?
TECHNOVIKING S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 noiembrie 2023, deci are 2 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TECHNOVIKING S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0767 *** 413). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TECHNOVIKING S.R.L.?
În 2025, TECHNOVIKING S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 488 mii lei și un profit net de 334 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TECHNOVIKING S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. TECHNOVIKING S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2024. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.