TECHNOLOGY SIGNUS 1995 SRL
Municipiul Pitești, Argeș
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 12,7 mil lei, profit net 6,3 mil lei, 22 angajați.
Despre TECHNOLOGY SIGNUS 1995 SRL
TECHNOLOGY SIGNUS 1995 SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 august 2006 cu numărul J2006001399037 și codul unic de înregistrare (CUI) 7558854, cu sediul în Pitești, județul Argeș. Activitatea principală este „Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice” (cod CAEN 2511). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 12,7 mil lei (-21% față de 2024), un profit net de 6,3 mil lei și 22 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 8,3 mil lei la 12,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 1996.
Date de identificare
- CUI
- 7558854
- Nr. Registrul Comerțului
- J2006001399037
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 21 august 2006
- EUID
- ROONRC.J2006001399037
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.02.1996
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Argeş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 12,7 mil lei
- Profit net
- 6,3 mil lei
- Angajați (medie)
- 22
- Capitaluri proprii
- 25,8 mil lei
- Datorii
- 5,4 mil lei
- Active totale
- 37,4 mil lei
- Marjă netă
- 49,3%
- Cifră / angajat
- 578 mii lei
-21% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 15% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 5,9 mil | 7,3 mil | 10,6 mil | 9,6 mil | 8,1 mil | 8,3 mil | 11,3 mil | 10,9 mil | 16 mil | 12,7 mil |
| Venituri totale | 6 mil | 8,2 mil | 11,1 mil | 10,3 mil | 9 mil | 9,6 mil | 13 mil | 12 mil | 17,2 mil | 14,8 mil |
| Cheltuieli totale | 2,5 mil | 3,5 mil | 4,8 mil | 4,2 mil | 4,4 mil | 5,8 mil | 7,9 mil | 5,6 mil | 7,7 mil | 8,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 3,5 mil | 4,7 mil | 6,3 mil | 6,1 mil | 4,5 mil | 3,8 mil | 5,1 mil | 6,3 mil | 9,6 mil | 6,5 mil |
| Profit / pierdere netă | 3 mil | 4 mil | 5,3 mil | 5,2 mil | 3,9 mil | 3,3 mil | 4,4 mil | 5,8 mil | 8,1 mil | 6,3 mil |
| Număr mediu de angajați | 14 | 15 | 17 | 21 | 22 | 24 | 24 | 25 | 25 | 22 |
| Active imobilizate | 9,4 mil | 8,6 mil | 12,4 mil | 11,4 mil | 10,4 mil | 9 mil | 7,8 mil | 10,2 mil | 9,1 mil | 14,8 mil |
| Active circulante | 5 mil | 8,7 mil | 7,6 mil | 8,3 mil | 10,3 mil | 12,7 mil | 14,3 mil | 14,3 mil | 19,9 mil | 22,5 mil |
| din care stocuri | 37 mii | 315 mii | 4.608 | 8.560 | 24 mii | 48 mii | 45 mii | 144 mii | — | 1.343 |
| creanțe | 1,1 mil | 1,2 mil | 2,8 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 1,8 mil | 2,3 mil | 2,4 mil | 2 mil | 4,4 mil |
| casa și conturi la bănci | 3,8 mil | 7,2 mil | 4,8 mil | 6,6 mil | 8,4 mil | 10,8 mil | 11,9 mil | 11,8 mil | 17,9 mil | 18,1 mil |
| Cheltuieli în avans | — | 467 mii | 198 mii | 128 mii | 383 mii | 226 mii | 9.684 | 9.684 | 9.684 | 110 mii |
| Datorii | 2,2 mil | 1,9 mil | 1,2 mil | 530 mii | 499 mii | 497 mii | 776 mii | 358 mii | 2,6 mil | 5,4 mil |
| Venituri în avans | 1,8 mil | 1,7 mil | 4,9 mil | 4,3 mil | 3,8 mil | 3,3 mil | 2,8 mil | 2,4 mil | 2 mil | 6,1 mil |
| Capitaluri proprii | 10,3 mil | 14,3 mil | 14,1 mil | 14,9 mil | 16,8 mil | 18,1 mil | 18,5 mil | 21,8 mil | 24,4 mil | 25,8 mil |
| din care capital subscris vărsat | 210 | 210 | 210 | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 8 din 125 în județul Argeș și locul 175 din 3.553 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2511 – Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice.
Firme similare din județul Argeș
- ARDACO TEHNIC METAL SRL · Câmpulung15,8 mil lei · 62 ang.
- TVM CONSTRUCT METAL SRL · Albeștii Pământeni (com. Albeștii De Argeș)12,9 mil lei · 36 ang.
- ARCAPROD SERV COMPANY SRL · Albota9,7 mil lei · 28 ang.
- ORION INDUSTRIE SRL · Argeșelu (com. Mărăcineni)8,5 mil lei · 25 ang.
- YPOINT GRIGORAȘ SRL · Bascov6,5 mil lei · 13 ang.
- TWOMAR KONTACT SERVICES SRL · Câmpulung6,3 mil lei · 17 ang.
- GAMA METAL CONSTRUCT SRL · Geamăna (com. Bradu)6,1 mil lei · 19 ang.
- SIM MONTAGE METALLIQUE SRL · Pitești6,1 mil lei · 40 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2511 – Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2562 Operațiuni de mecanică generală
- 2592 Fabricarea ambalajelor ușoare din metal
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 2932 Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
- 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 8110 Activități de servicii suport combinate
Întrebări frecvente despre TECHNOLOGY SIGNUS 1995 SRL
Care este CUI-ul firmei TECHNOLOGY SIGNUS 1995 SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TECHNOLOGY SIGNUS 1995 SRL este 7558854, iar codul de TVA este RO7558854. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006001399037, iar codul EUID este ROONRC.J2006001399037.
Unde are sediul TECHNOLOGY SIGNUS 1995 SRL?
Sediul social al firmei TECHNOLOGY SIGNUS 1995 SRL este în Municipiul Pitești, Argeș, județul Argeș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TECHNOLOGY SIGNUS 1995 SRL?
Activitatea principală a firmei TECHNOLOGY SIGNUS 1995 SRL este „Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice”, cod CAEN 2511. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TECHNOLOGY SIGNUS 1995 SRL?
TECHNOLOGY SIGNUS 1995 SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 august 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TECHNOLOGY SIGNUS 1995 SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0721 *** 210). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TECHNOLOGY SIGNUS 1995 SRL?
În 2025, TECHNOLOGY SIGNUS 1995 SRL a raportat o cifră de afaceri de 12,7 mil lei și un profit net de 6,3 mil lei, cu 22 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TECHNOLOGY SIGNUS 1995 SRL plătitoare de TVA?
Da. TECHNOLOGY SIGNUS 1995 SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 1996. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Pitești
- Firme cu CAEN 2511 din județul Argeș
- CAEN 2511 – Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- Top firme din județul Argeș
- Top firme cu CAEN 2511
- Firme noi din județul Argeș
- Beneficiari de fonduri din județul Argeș
- Compară TECHNOLOGY SIGNUS 1995 SRL cu alte firme