TECHFLOW S.R.L.
BUCUREȘTI-PLOIEȘTI, et. 6, București Sectorul 1, București
În 2025: cifra de afaceri 190 mii lei, profit net 120 mii lei, 1 angajați.
Despre TECHFLOW S.R.L.
TECHFLOW S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 octombrie 2018 cu numărul J40/14814/2018 și codul unic de înregistrare (CUI) 40004028, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe” (cod CAEN 6310). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 190 mii lei (-51% față de 2024), un profit net de 120 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 4,3 mil lei la 190 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2019.
Date de identificare
- CUI
- 40004028
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/14814/2018
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 octombrie 2018
- EUID
- ROONRC.J40/14814/2018
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.02.2019
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 190 mii lei
- Profit net
- 120 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 121 mii lei
- Datorii
- 51 mii lei
- Active totale
- 172 mii lei
- Marjă netă
- 63%
- Cifră / angajat
- 190 mii lei
-51% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 51% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 357 mii | 3,7 mil | 3,3 mil | 4,3 mil | 2,3 mil | 1,5 mil | 390 mii | 190 mii |
| Venituri totale | 357 mii | 3,7 mil | 3,3 mil | 4,4 mil | 2,5 mil | 1,6 mil | 401 mii | 194 mii |
| Cheltuieli totale | 14 mii | 622 mii | 930 mii | 2,3 mil | 1,3 mil | 892 mii | 209 mii | 52 mii |
| Profit / pierdere brută | 344 mii | 3,1 mil | 2,4 mil | 2,1 mil | 1,2 mil | 668 mii | 192 mii | 142 mii |
| Profit / pierdere netă | 340 mii | 3,1 mil | 2,4 mil | 2,1 mil | 1,2 mil | 654 mii | 162 mii | 120 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 0 | 0 | 104 mii | 1,1 mil | 582 mii | 70 mii | 308 | 536 |
| Active circulante | 351 mii | 3,1 mil | 2,8 mil | 982 mii | 1,6 mil | 607 mii | 212 mii | 169 mii |
| creanțe | 216 mii | 2,4 mil | 1,7 mil | 255 mii | 1,2 mil | 43 mii | 173 mii | 144 mii |
| casa și conturi la bănci | 135 mii | 724 mii | 1,1 mil | 727 mii | 402 mii | 564 mii | 39 mii | 25 mii |
| Cheltuieli în avans | 618 | 675 | 6.889 | 9.135 | 9.174 | 10 mii | 2.168 | 2.279 |
| Datorii | 10 mii | 22 mii | 512 mii | 27 mii | 933 mii | 32 mii | 52 mii | 51 mii |
| Capitaluri proprii | 341 mii | 3,1 mil | 2,4 mil | 2,1 mil | 1,2 mil | 655 mii | 163 mii | 121 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 484 din 807 în județul București și locul 1.278 din 2.414 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6310 – Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe.
Firme similare din județul București
- WEB TRENDS MANAGEMENT SRL · București Sector 6191 mii lei · 1 ang.
- UN SITE BUN S.R.L. · București Sector 3190 mii lei · 1 ang.
- INFOBASE CONSULT SRL · București Sector 2190 mii lei · 0 ang.
- SEO EXPERT SERVICES WEB S.R.L. · București Sector 2189 mii lei · 0 ang.
- AMIED WM SOLUTIONS S.R.L. · București Sector 1188 mii lei · 1 ang.
- POWER IT ASSIST S.R.L. · București Sector 4188 mii lei · 1 ang.
- AV PROFESSIONAL CONSULTING SRL · București Sector 1187 mii lei · 1 ang.
- VLANGRI VISION S.R.L. · București Sector 3187 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6310 – Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
- 4741 Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate
- 5813 Activități de editare a ziarelor
- 5819 Alte activități de editare
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6312 Activități ale portalurilor web
- 6391 Activități ale agențiilor de știri
- 6399 Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7410 Activități de design specializat
- 7420 Activități fotografice
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Întrebări frecvente despre TECHFLOW S.R.L.
Care este CUI-ul firmei TECHFLOW S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TECHFLOW S.R.L. este 40004028, iar codul de TVA este RO40004028. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/14814/2018, iar codul EUID este ROONRC.J40/14814/2018.
Unde are sediul TECHFLOW S.R.L.?
Sediul social al firmei TECHFLOW S.R.L. este în BUCUREȘTI-PLOIEȘTI, et. 6, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TECHFLOW S.R.L.?
Activitatea principală a firmei TECHFLOW S.R.L. este „Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe”, cod CAEN 6310. În Registrul Comerțului are autorizate în total 22 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TECHFLOW S.R.L.?
TECHFLOW S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 octombrie 2018, deci are 7 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TECHFLOW S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru TECHFLOW S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 1 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are TECHFLOW S.R.L.?
În 2025, TECHFLOW S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 190 mii lei și un profit net de 120 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TECHFLOW S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. TECHFLOW S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2019. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.