Sari la conținut
funcțiune; sediu expiratPlătitor TVATVA la încasare15 ani pe piață

TCV ENERGY SRL

CUI 28963353J2011002059127

Str. TEILOR, Municipiul Dej, Cluj

În 2025: cifra de afaceri 1 mil lei, profit net 407 mii lei, 1 angajați.

Despre TCV ENERGY SRL

TCV ENERGY SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 august 2011 cu numărul J2011002059127 și codul unic de înregistrare (CUI) 28963353, cu sediul în Dej, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1 mil lei (+25% față de 2024), un profit net de 407 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 618 mii lei la 1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 30 ianuarie 2015 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
28963353
Nr. Registrul Comerțului
J2011002059127
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
05 august 2011
EUID
ROONRC.J2011002059127
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 30.01.2015

TVA la încasare
Da

din 01.02.2020

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
05.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Dej

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1 mil lei

+25% față de 2024

Profit net
407 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
2,6 mil lei
Datorii
190 mii lei
Active totale
2,8 mil lei
Marjă netă
39,5%
Cifră / angajat
1 mil lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 7% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0500 mii1 mil1,5 mil2016: cifra de afaceri 855.381 lei; profit net 143.359 lei20162017: cifra de afaceri 687.012 lei; profit net 151.211 lei20172018: cifra de afaceri 575.399 lei; profit net 232.003 lei20182019: cifra de afaceri 572.439 lei; profit net 208.433 lei20192020: cifra de afaceri 1.355.326 lei; profit net 949.109 lei20202021: cifra de afaceri 618.226 lei; profit net 284.799 lei20212022: cifra de afaceri 607.425 lei; profit net 276.989 lei20222023: cifra de afaceri 1.087.821 lei; profit net 682.889 lei20232024: cifra de afaceri 822.640 lei; profit net 409.300 lei20242025: cifra de afaceri 1.031.172 lei; profit net 407.224 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă855 mii687 mii575 mii572 mii1,4 mil618 mii607 mii1,1 mil823 mii1 mil
Venituri totale856 mii689 mii575 mii572 mii1,4 mil618 mii607 mii1,1 mil823 mii1 mil
Cheltuieli totale704 mii531 mii338 mii359 mii412 mii329 mii325 mii396 mii396 mii611 mii
Profit / pierdere brută152 mii158 mii238 mii214 mii961 mii290 mii282 mii692 mii427 mii431 mii
Profit / pierdere netă143 mii151 mii232 mii208 mii949 mii285 mii277 mii683 mii409 mii407 mii
Număr mediu de angajați1233222211
Active imobilizate18 mii61 mii167 mii185 mii510 mii561 mii554 mii842 mii999 mii2,2 mil
Active circulante237 mii136 mii238 mii399 mii676 mii882 mii82 mii473 mii758 mii620 mii
din care stocuri4731.8003.662—————155 mii314 mii
creanțe156 mii54 mii41 mii7.29060 mii61 mii61 mii245 mii98 mii150 mii
casa și conturi la bănci80 mii80 mii194 mii391 mii616 mii821 mii21 mii229 mii505 mii155 mii
Cheltuieli în avans————23 mii————1.671
Datorii101 mii39 mii166 mii262 mii43 mii45 mii245 mii367 mii399 mii190 mii
Capitaluri proprii154 mii158 mii240 mii322 mii1,2 mil1,4 mil391 mii949 mii1,4 mil2,6 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 196 din 1.249 în județul Cluj și locul 2.647 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.

Firme similare din județul Cluj

Dosare în instanță

1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 4509/219/202505.11.2025

    revendicare imobiliară

    Judecătoria Dej · Fond · Civil · calitate: Pârât

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

  • 3511 Producția de energie electrică
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7410 Activități de design specializat

Întrebări frecvente despre TCV ENERGY SRL

Care este CUI-ul firmei TCV ENERGY SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TCV ENERGY SRL este 28963353, iar codul de TVA este RO28963353. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011002059127, iar codul EUID este ROONRC.J2011002059127.

Unde are sediul TCV ENERGY SRL?

Sediul social al firmei TCV ENERGY SRL este în Str. TEILOR, Municipiul Dej, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are TCV ENERGY SRL?

Activitatea principală a firmei TCV ENERGY SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 37 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată TCV ENERGY SRL?

TCV ENERGY SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 august 2011, deci are 15 ani de activitate.

Cum pot contacta firma TCV ENERGY SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru TCV ENERGY SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Dej sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are TCV ENERGY SRL?

În 2025, TCV ENERGY SRL a raportat o cifră de afaceri de 1 mil lei și un profit net de 407 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este TCV ENERGY SRL plătitoare de TVA?

Da. TCV ENERGY SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 30 ianuarie 2015 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.

Explorează