TASSCOM SRL
B-dul REPUBLICII, ap. 127, Municipiul Baia Mare, Maramureș
În 2025: cifra de afaceri 606 mii lei, profit net 1.750 lei, 6 angajați.
Despre TASSCOM SRL
TASSCOM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 iunie 1995 cu numărul J1995000646240 și codul unic de înregistrare (CUI) 10588723, cu sediul în Baia Mare, județul Maramureș. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 606 mii lei (+9% față de 2024), un profit net de 1.750 lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,4 mil lei la 606 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1998 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 10588723
- Nr. Registrul Comerțului
- J1995000646240
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 iunie 1995
- EUID
- ROONRC.J1995000646240
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 01.11.1998
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 606 mii lei
- Profit net
- 1.750 lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 329 mii lei
- Datorii
- 299 mii lei
- Active totale
- 627 mii lei
- Marjă netă
- 0,3%
- Cifră / angajat
- 101 mii lei
+9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 48% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,7 mil | 1,7 mil | 1 mil | 1,5 mil | 1 mil | 1,4 mil | 586 mii | 648 mii | 557 mii | 606 mii |
| Venituri totale | 2,7 mil | 1,7 mil | 1 mil | 1,5 mil | 1 mil | 1,4 mil | 620 mii | 755 mii | 661 mii | 705 mii |
| Cheltuieli totale | 2 mil | 1,5 mil | 1 mil | 1,5 mil | 1 mil | 1,4 mil | 612 mii | 746 mii | 648 mii | 689 mii |
| Profit / pierdere brută | 677 mii | 186 mii | 12 mii | 18 mii | 15 mii | 49 mii | 7.774 | 8.549 | 13 mii | 16 mii |
| Profit / pierdere netă | 569 mii | 156 mii | 1.257 | 3.186 | 5.297 | 35 mii | 1.892 | 2.053 | 694 | 1.750 |
| Număr mediu de angajați | 16 | 14 | 12 | 11 | 11 | 7 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Active imobilizate | 704 mii | 399 mii | 338 mii | 265 mii | 281 mii | 249 mii | 214 mii | 130 mii | 107 mii | 384 mii |
| Active circulante | 864 mii | 360 mii | 445 mii | 517 mii | 360 mii | 335 mii | 293 mii | 391 mii | 398 mii | 242 mii |
| din care stocuri | 93 | 169 | 87 mii | 159 mii | 53 mii | 8.512 | 20 mii | 130 mii | 207 mii | 1.766 |
| creanțe | 864 mii | 261 mii | 298 mii | 256 mii | 210 mii | 170 mii | 241 mii | 239 mii | 184 mii | 232 mii |
| casa și conturi la bănci | 476 | 99 mii | 61 mii | 102 mii | 98 mii | 156 mii | 32 mii | 23 mii | 6.820 | 8.698 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 2.447 | — | — | — | — | 4.000 | 1.531 |
| Datorii | 726 mii | 330 mii | 372 mii | 385 mii | 236 mii | 186 mii | 167 mii | 179 mii | 167 mii | 299 mii |
| Capitaluri proprii | 842 mii | 429 mii | 410 mii | 399 mii | 405 mii | 398 mii | 340 mii | 342 mii | 343 mii | 329 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 227 din 598 în județul Maramureș și locul 8.210 din 19.580 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Maramureș
- R&B CONSTRUCT SELECT S.R.L. · Baia Mare623 mii lei · 7 ang.
- UNIC PNT S.R.L. · Ieud612 mii lei · 1 ang.
- STRUCT EXPERT DIMAR SRL · Moisei604 mii lei · 6 ang.
- ALPESIRAL S.R.L. · Baia Mare584 mii lei · 1 ang.
- REVOFLOORS S.R.L. · Baia Mare580 mii lei · 2 ang.
- DANCI NOVA CONSTRUCT S.R.L. · Borsa (oraș Borșa)578 mii lei · 2 ang.
- HOTICO TRADITIONAL S.R.L. · Ieud572 mii lei · 1 ang.
- EXTENSIV SERV S.R.L. · Mocira (com. Recea)570 mii lei · 3 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 5210 Depozitări
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre TASSCOM SRL
Care este CUI-ul firmei TASSCOM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TASSCOM SRL este 10588723, iar codul de TVA este RO10588723. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1995000646240, iar codul EUID este ROONRC.J1995000646240.
Unde are sediul TASSCOM SRL?
Sediul social al firmei TASSCOM SRL este în B-dul REPUBLICII, ap. 127, Municipiul Baia Mare, Maramureș, județul Maramureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TASSCOM SRL?
Activitatea principală a firmei TASSCOM SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 20 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TASSCOM SRL?
TASSCOM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 iunie 1995, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TASSCOM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0262 *** 818). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TASSCOM SRL?
În 2025, TASSCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 606 mii lei și un profit net de 1.750 lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TASSCOM SRL plătitoare de TVA?
Da. TASSCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1998 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.