TARTAR SRL
Str. PIEȚII (ZONA PIAȚA CENTRALĂ), Municipiul Bacău, Bacău
A primit finanțare publică (8 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 9,8 mil lei, profit net 631 mii lei, 46 angajați.
Despre TARTAR SRL
TARTAR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 noiembrie 1994 cu numărul J1994001820042 și codul unic de înregistrare (CUI) 6462360, cu sediul în Bacău, județul Bacău. Activitatea principală este „Activități de pompe funebre și similare” (cod CAEN 9630). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 9,8 mil lei (+4% față de 2024), un profit net de 631 mii lei și 46 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 7,7 mil lei la 9,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 1995.
Date de identificare
- CUI
- 6462360
- Nr. Registrul Comerțului
- J1994001820042
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 21 noiembrie 1994
- EUID
- ROONRC.J1994001820042
- Cod poștal
- 600026
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.02.1995
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 9,8 mil lei
- Profit net
- 631 mii lei
- Angajați (medie)
- 46
- Capitaluri proprii
- 4,8 mil lei
- Datorii
- 3,3 mil lei
- Active totale
- 8,2 mil lei
- Marjă netă
- 6,5%
- Cifră / angajat
- 212 mii lei
+4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 41% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3,5 mil | 3,8 mil | 4,6 mil | 5,4 mil | 6,1 mil | 7,7 mil | 6,9 mil | 7,8 mil | 9,4 mil | 9,8 mil |
| Venituri totale | 4,5 mil | 4,7 mil | 5,7 mil | 7,7 mil | 9,1 mil | 11,3 mil | 9,7 mil | 11,2 mil | 13 mil | 13,8 mil |
| Cheltuieli totale | 4,1 mil | 4,3 mil | 4,7 mil | 6,4 mil | 7,7 mil | 9,7 mil | 9,3 mil | 10,8 mil | 11,6 mil | 13 mil |
| Profit / pierdere brută | 358 mii | 406 mii | 968 mii | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 369 mii | 407 mii | 1,4 mil | 736 mii |
| Profit / pierdere netă | 300 mii | 340 mii | 922 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 317 mii | 341 mii | 1,2 mil | 631 mii |
| Număr mediu de angajați | 38 | 35 | 39 | 40 | 43 | 45 | 47 | 47 | 47 | 46 |
| Active imobilizate | 3,5 mil | 3,7 mil | 3,7 mil | 4,1 mil | 4,6 mil | 4,8 mil | 6,1 mil | 6,7 mil | 6,4 mil | 6 mil |
| Active circulante | 542 mii | 649 mii | 1,1 mil | 1,8 mil | 2,2 mil | 3,1 mil | 3 mil | 2,3 mil | 2,1 mil | 2,2 mil |
| din care stocuri | 439 mii | 606 mii | 1 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 2,2 mil | 2,7 mil | 2,2 mil | 2 mil | 1,6 mil |
| creanțe | 61 mii | 43 mii | 47 mii | 182 mii | 98 mii | 122 mii | 169 mii | 81 mii | 101 mii | 65 mii |
| casa și conturi la bănci | 42 mii | — | 7.953 | 92 mii | 432 mii | 747 mii | 76 mii | 99 mii | 48 mii | 529 mii |
| Cheltuieli în avans | 146 mii | 21 mii | 7.000 | 7.000 | 7.000 | 141 mii | 70 mii | 21 mii | 4.174 | 4.174 |
| Datorii | 2,7 mil | 2,6 mil | 2,2 mil | 2 mil | 2 mil | 2 mil | 3,2 mil | 3,5 mil | 3,1 mil | 3,3 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | 90 mii | 72 mii | 52 mii |
| Capitaluri proprii | 1,4 mil | 1,8 mil | 2,7 mil | 3,9 mil | 4,9 mil | 6 mil | 5,9 mil | 5,4 mil | 5,4 mil | 4,8 mil |
| din care capital subscris vărsat | 456 mii | 456 mii | 456 mii | 456 mii | 456 mii | 456 mii | 456 mii | 456 mii | 456 mii | 456 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 18 în județul Bacău și locul 3 din 843 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9630 – Activități de pompe funebre și similare.
Firme similare din județul Bacău
- FUNEBRE GABI & MIHAI SRL · Bacău1,5 mil lei · 8 ang.
- ALPIA SRL · Onești1,3 mil lei · 6 ang.
- MAESTRO FUNERALII S.R.L. · Bacău1,1 mil lei · 6 ang.
- FILOTHEOS ANASTASIOS SRL · Bacău649 mii lei · 5 ang.
- OSIRIS FUNEBRE A & M S.R.L. · Onești485 mii lei · 3 ang.
- ÎN PARADISUL VEȘNIC SRL · Bacău476 mii lei · 2 ang.
- NOUA CASĂ SERV SRL · Bacău470 mii lei · 5 ang.
- MARIA FUNERAL HOME S.R.L. · Bacău269 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 8655/180/202224.03.2025
pretenţii
Curtea de Apel Bacau · Recurs · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat Reclamant
- 8655/180/202231.10.2024
pretenţii
Tribunalul Bacau · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat
- 8655/180/202227.06.2022
pretenţii
Judecătoria Bacau · Fond · Civil · calitate: Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9630 – Activități de pompe funebre și similare
- 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1625 Fabricarea de uși și ferestre din lemn
- 1627 Finisarea articolelor din lemn
- 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 7420 Activități fotografice
- 9630 Activități de pompe funebre și similare
- 9699 Alte servicii personale n.c.a.
Întrebări frecvente despre TARTAR SRL
Care este CUI-ul firmei TARTAR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TARTAR SRL este 6462360, iar codul de TVA este RO6462360. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994001820042, iar codul EUID este ROONRC.J1994001820042.
Unde are sediul TARTAR SRL?
Sediul social al firmei TARTAR SRL este în Str. PIEȚII (ZONA PIAȚA CENTRALĂ), Municipiul Bacău, Bacău, județul Bacău, cod poștal 600026, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TARTAR SRL?
Activitatea principală a firmei TARTAR SRL este „Activități de pompe funebre și similare”, cod CAEN 9630. În Registrul Comerțului are autorizate în total 49 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TARTAR SRL?
TARTAR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 noiembrie 1994, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TARTAR SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0234 *** 716). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TARTAR SRL?
În 2025, TARTAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 9,8 mil lei și un profit net de 631 mii lei, cu 46 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TARTAR SRL plătitoare de TVA?
Da. TARTAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 1995. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.