SYSTECH SRL
Str. BAHLUIULUI, Municipiul Sibiu, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 1 mil lei, pierdere netă 497 mii lei, 6 angajați.
Despre SYSTECH SRL
SYSTECH SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 iulie 2003 cu numărul J2003000899320 și codul unic de înregistrare (CUI) 15598981, cu sediul în Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1 mil lei (+60% față de 2024), o pierdere netă de 497 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,6 mil lei la 1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 18 iulie 2003.
Date de identificare
- CUI
- 15598981
- Nr. Registrul Comerțului
- J2003000899320
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 iulie 2003
- EUID
- ROONRC.J2003000899320
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 18.07.2003
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1 mil lei
- Pierdere netă
- 497 mii lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 3 mil lei
- Datorii
- 420 mii lei
- Active totale
- 3,4 mil lei
- Marjă netă
- -48,7%
- Cifră / angajat
- 170 mii lei
+60% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 8,4 mil | 8,1 mil | 9,4 mil | 5,2 mil | 1 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 2,6 mil | 636 mii | 1 mil |
| Venituri totale | 8,5 mil | 8,1 mil | 9,5 mil | 5,2 mil | 1,1 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 2,9 mil | 918 mii | 1,2 mil |
| Cheltuieli totale | 5,5 mil | 5,3 mil | 5,3 mil | 3,1 mil | 1,4 mil | 2,2 mil | 2,1 mil | 2,2 mil | 1,5 mil | 1,7 mil |
| Profit / pierdere brută | 3 mil | 2,8 mil | 4,1 mil | 2,1 mil | -277 mii | -545 mii | -531 mii | 719 mii | -577 mii | -497 mii |
| Profit / pierdere netă | 2,5 mil | 2,4 mil | 3,5 mil | 1,8 mil | -277 mii | -562 mii | -547 mii | 613 mii | -577 mii | -497 mii |
| Număr mediu de angajați | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Active imobilizate | 800 | 25 | 19 mii | 9.770 | 5.651 | 2.974 | 2.884 | 2.552 | 1.887 | 3.866 |
| Active circulante | 5,4 mil | 6,3 mil | 7,8 mil | 7,5 mil | 7,2 mil | 6,8 mil | 5,7 mil | 5 mil | 3,7 mil | 3,4 mil |
| din care stocuri | 151 mii | 5.082 | 25 mii | 1.321 | 18 mii | 67 mii | 70 mii | 588 | 588 | 910 |
| creanțe | 785 mii | 1,2 mil | 1,1 mil | 366 mii | 28 mii | 263 mii | 289 mii | 391 mii | 98 mii | 109 mii |
| casa și conturi la bănci | 4,5 mil | 625 mii | 6,6 mil | 7,2 mil | 7,1 mil | 6,5 mil | 110 mii | 46 mii | 55 mii | 197 mii |
| Datorii | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 209 mii | 138 mii | 297 mii | 405 mii | 317 mii | 147 mii | 420 mii |
| Capitaluri proprii | 4,2 mil | 5 mil | 6,6 mil | 7,3 mil | 7,1 mil | 6,5 mil | 5,3 mil | 4,7 mil | 3,6 mil | 3 mil |
| din care capital subscris vărsat | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 59 din 343 în județul Sibiu și locul 2.671 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Sibiu
- CONSERD PROJECT SRL · Sibiu1,1 mil lei · 2 ang.
- GEOCONSULT SRL · Sibiu1 mil lei · 1 ang.
- S-TRONIC CONCEPT SRL · Poplaca1 mil lei · 1 ang.
- CRAFT INDUSTRIES SRL · Sibiu1 mil lei · 5 ang.
- AAP FACADE ENGINEERING S.R.L. · Sibiu1 mil lei · 8 ang.
- ALYKARICS ENGINEERING S.R.L. · Mediaș1 mil lei · 1 ang.
- DHC PARTNER CONCEPT S.R.L. · Sibiu1 mil lei · 5 ang.
- AGRO PROIECT CONSULT SRL · Sibiu979 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
5 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 24005/280/202425.11.2024
obligaţie de a face
Judecătoria Pitesti · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 3942/62/202207.12.2023
anulare act administrativ
Curtea de Apel Brasov · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat Reclamant
- 22090/94/202314.09.2023
validare poprire 1654/2023
Judecătoria Buftea · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 11130/55/202320.06.2023
validare poprire ds. ex. 75/2022
Judecătoria Arad · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Terţ poprit
- 3942/62/202224.10.2022
anulare act administrativ
Tribunalul Brasov · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 2553 Operațiuni de mecanică generală
- 2711 Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
- 2712 Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Întrebări frecvente despre SYSTECH SRL
Care este CUI-ul firmei SYSTECH SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SYSTECH SRL este 15598981, iar codul de TVA este RO15598981. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003000899320, iar codul EUID este ROONRC.J2003000899320.
Unde are sediul SYSTECH SRL?
Sediul social al firmei SYSTECH SRL este în Str. BAHLUIULUI, Municipiul Sibiu, Sibiu, județul Sibiu, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SYSTECH SRL?
Activitatea principală a firmei SYSTECH SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 14 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SYSTECH SRL?
SYSTECH SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 iulie 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SYSTECH SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0269 *** 122). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SYSTECH SRL?
În 2025, SYSTECH SRL a raportat o cifră de afaceri de 1 mil lei și o pierdere netă de 497 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SYSTECH SRL plătitoare de TVA?
Da. SYSTECH SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 18 iulie 2003. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.