SYNAPTECH SOFTWARE S.R.L.
PRINCIPALĂ, bl. C, sc. 1, ap. 9, Sat Cristești, Comuna Cristești, Mureș
În 2025: cifra de afaceri 475 mii lei, profit net 391 mii lei, 1 angajați.
Despre SYNAPTECH SOFTWARE S.R.L.
SYNAPTECH SOFTWARE S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 decembrie 2019 cu numărul J2019002241263 și codul unic de înregistrare (CUI) 42046968, cu sediul în Cristești, județul Mureș. Activitatea principală este „Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe” (cod CAEN 6310). Firma are 6 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 475 mii lei (-12% față de 2024), un profit net de 391 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 20 mii lei la 475 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2025.
Date de identificare
- CUI
- 42046968
- Nr. Registrul Comerțului
- J2019002241263
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 19 decembrie 2019
- EUID
- ROONRC.J2019002241263
- Cod poștal
- 547185
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 01.01.2025
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 475 mii lei
- Profit net
- 391 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 1,4 mil lei
- Datorii
- 11 mii lei
- Active totale
- 1,4 mil lei
- Marjă netă
- 82,3%
- Cifră / angajat
- 475 mii lei
-12% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 1% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 101 mii | 20 mii | 202 mii | 287 mii | 541 mii | 475 mii |
| Venituri totale | 101 mii | 22 mii | 235 mii | 304 mii | 557 mii | 502 mii |
| Cheltuieli totale | 27 mii | 15 mii | 5.477 | 47 mii | 63 mii | 104 mii |
| Profit / pierdere brută | 74 mii | 6.708 | 230 mii | 257 mii | 494 mii | 398 mii |
| Profit / pierdere netă | 73 mii | 6.052 | 225 mii | 254 mii | 484 mii | 391 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 |
| Active circulante | 92 mii | 107 mii | 311 mii | 542 mii | 1 mil | 1,4 mil |
| creanțe | 50 | — | 76 mii | 194 mii | 536 mii | 384 mii |
| casa și conturi la bănci | 92 mii | 107 mii | 136 mii | 149 mii | -1.145 | 264 mii |
| Datorii | 18 mii | 27 mii | 27 mii | 4.501 | 7.838 | 11 mii |
| Capitaluri proprii | 74 mii | 80 mii | 284 mii | 538 mii | 1 mil | 1,4 mil |
| din care capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 19 din 49 în județul Mureș și locul 537 din 2.416 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6310 – Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe.
Firme similare din județul Mureș
- CRAFT INTERACTIVE SRL · Sighișoara657 mii lei · 3 ang.
- APPROD SOFTWARE S.R.L. · Reghin476 mii lei · 0 ang.
- SMV SOLUTIONS S.R.L. · Isla (com. Hodoșa)426 mii lei · 3 ang.
- DABU DIGITAL S.R.L. · Târgu Mureș395 mii lei · 2 ang.
- PRESTACHAMPS S.R.L. · Corunca388 mii lei · 5 ang.
- SPEEDMAR CONSTRUCT S.R.L. · Sâncraiu De Mureș319 mii lei · 3 ang.
- SAINT ANGEL SRL · Nazna (com. Sâncraiu De Mureș)300 mii lei · 1 ang.
- NOVOLOGIC SRL · Târgu Mureș297 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6310 – Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
Întrebări frecvente despre SYNAPTECH SOFTWARE S.R.L.
Care este CUI-ul firmei SYNAPTECH SOFTWARE S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SYNAPTECH SOFTWARE S.R.L. este 42046968, iar codul de TVA este RO42046968. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2019002241263, iar codul EUID este ROONRC.J2019002241263.
Unde are sediul SYNAPTECH SOFTWARE S.R.L.?
Sediul social al firmei SYNAPTECH SOFTWARE S.R.L. este în PRINCIPALĂ, bl. C, sc. 1, ap. 9, Sat Cristești, Comuna Cristești, Mureș, județul Mureș, cod poștal 547185, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SYNAPTECH SOFTWARE S.R.L.?
Activitatea principală a firmei SYNAPTECH SOFTWARE S.R.L. este „Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe”, cod CAEN 6310. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SYNAPTECH SOFTWARE S.R.L.?
SYNAPTECH SOFTWARE S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 decembrie 2019, deci are 6 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SYNAPTECH SOFTWARE S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 067). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SYNAPTECH SOFTWARE S.R.L.?
În 2025, SYNAPTECH SOFTWARE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 475 mii lei și un profit net de 391 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SYNAPTECH SOFTWARE S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. SYNAPTECH SOFTWARE S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2025. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.