SURFOREST SRL
Sat Rona De Sus, Comuna Rona De Sus, Maramureș
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 2 mil lei, profit net 26 mii lei, 8 angajați.
Despre SURFOREST SRL
SURFOREST SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 septembrie 2003 cu numărul J2003001071244 și codul unic de înregistrare (CUI) 15756143, cu sediul în Rona De Sus, județul Maramureș. Activitatea principală este „Exploatarea forestieră” (cod CAEN 0220). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2 mil lei (-24% față de 2024), un profit net de 26 mii lei și 8 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,4 mil lei la 2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2003.
Date de identificare
- CUI
- 15756143
- Nr. Registrul Comerțului
- J2003001071244
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 19 septembrie 2003
- EUID
- ROONRC.J2003001071244
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.10.2003
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Sighetu Marmatiei
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2 mil lei
- Profit net
- 26 mii lei
- Angajați (medie)
- 8
- Capitaluri proprii
- 1,3 mil lei
- Datorii
- 1,8 mil lei
- Active totale
- 3,1 mil lei
- Marjă netă
- 1,3%
- Cifră / angajat
- 247 mii lei
-24% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 58% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,1 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,1 mil | 1 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 2,6 mil | 2 mil |
| Venituri totale | 1,1 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 2 mil | 2,7 mil | 2,7 mil | 2,3 mil |
| Cheltuieli totale | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 2,1 mil | 2,5 mil | 2,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 20 mii | 90 mii | 87 mii | 46 mii | 21 mii | 25 mii | 231 mii | 593 mii | 154 mii | 41 mii |
| Profit / pierdere netă | 13 mii | 74 mii | 72 mii | 36 mii | 10 mii | 14 mii | 214 mii | 579 mii | 133 mii | 26 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 4 | 5 | 6 | 6 | 6 | 6 | 7 | 8 |
| Active imobilizate | 232 mii | 455 mii | 358 mii | 1,3 mil | 993 mii | 714 mii | 919 mii | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,6 mil |
| Active circulante | 680 mii | 1,1 mil | 1,7 mil | 2,1 mil | 2,1 mil | 2 mil | 1,6 mil | 2 mil | 1,9 mil | 1,6 mil |
| din care stocuri | 448 mii | 776 mii | 960 mii | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,4 mil | 1,1 mil |
| creanțe | 116 mii | 272 mii | 605 mii | 360 mii | 443 mii | 260 mii | 120 mii | 320 mii | 301 mii | 430 mii |
| casa și conturi la bănci | 116 mii | 14 mii | 86 mii | 13 mii | 25 mii | 1.675 | 23 mii | 86 mii | 188 mii | 52 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 424 | 3.360 | — | 24 mii | — | — | 2.957 | 6.553 |
| Datorii | 577 mii | 1,1 mil | 1,5 mil | 2,8 mil | 2,5 mil | 2,2 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 2,1 mil | 1,8 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | 12 mii | 9.270 | — | — |
| Capitaluri proprii | 335 mii | 409 mii | 481 mii | 517 mii | 527 mii | 541 mii | 722 mii | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 34 din 232 în județul Maramureș și locul 640 din 3.247 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0220 – Exploatarea forestieră.
Firme similare din județul Maramureș
- EXPLO BOLDIJAR S.R.L. · Poienile De Sub Munte2,1 mil lei · 5 ang.
- GENNOVA S.R.L. · Vișeu De Sus (oraș Viseu De Sus)2,1 mil lei · 3 ang.
- LONGA EXPLO FOREST S.R.L. · Poienile De Sub Munte2 mil lei · 7 ang.
- JUPANIA S.R.L. · Borsa (oraș Borșa)2 mil lei · 2 ang.
- FORSTBETRIEB M SIMONEAC S.R.L. · Poienile De Sub Munte1,9 mil lei · 8 ang.
- TOTAL FLOREA FOREST SRL · Baia Mare1,9 mil lei · 4 ang.
- WOOD VEP XPRES S.R.L. · Vișeu De Sus (oraș Viseu De Sus)1,9 mil lei · 2 ang.
- SCRIPCIUC FOREST S.R.L. · Vișeu De Sus (oraș Viseu De Sus)1,9 mil lei · 3 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0220 – Exploatarea forestieră
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0220 Exploatarea forestieră
- 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 5210 Depozitări
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5610 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
Întrebări frecvente despre SURFOREST SRL
Care este CUI-ul firmei SURFOREST SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SURFOREST SRL este 15756143, iar codul de TVA este RO15756143. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003001071244, iar codul EUID este ROONRC.J2003001071244.
Unde are sediul SURFOREST SRL?
Sediul social al firmei SURFOREST SRL este în Sat Rona De Sus, Comuna Rona De Sus, Maramureș, județul Maramureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SURFOREST SRL?
Activitatea principală a firmei SURFOREST SRL este „Exploatarea forestieră”, cod CAEN 0220. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SURFOREST SRL?
SURFOREST SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 septembrie 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SURFOREST SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0262 *** 940). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SURFOREST SRL?
În 2025, SURFOREST SRL a raportat o cifră de afaceri de 2 mil lei și un profit net de 26 mii lei, cu 8 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SURFOREST SRL plătitoare de TVA?
Da. SURFOREST SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2003. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.