SUNTERRA SRL
Str. PRAGA, Sat Chinteni, Comuna Chinteni, Cluj
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 101 mii lei, profit net 10 mii lei, 1 angajați.
Despre SUNTERRA SRL
SUNTERRA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 octombrie 2008 cu numărul J2008004293125 și codul unic de înregistrare (CUI) 24658071, cu sediul în Chinteni, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de întreținere peisagistică” (cod CAEN 8130). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 101 mii lei (+40% față de 2024), un profit net de 10 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 52 mii lei la 101 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 24658071
- Nr. Registrul Comerțului
- J2008004293125
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 27 octombrie 2008
- EUID
- ROONRC.J2008004293125
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 101 mii lei
- Profit net
- 10 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -203 mii lei
- Datorii
- 243 mii lei
- Active totale
- 39 mii lei
- Marjă netă
- 10,4%
- Cifră / angajat
- 101 mii lei
+40% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (618%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 59 mii | 60 mii | 97 mii | 104 mii | 128 mii | 52 mii | 51 mii | 50 mii | 72 mii | 101 mii |
| Venituri totale | 561 mii | 60 mii | 97 mii | 104 mii | 128 mii | 52 mii | 51 mii | 50 mii | 72 mii | 101 mii |
| Cheltuieli totale | 678 mii | 44 mii | 33 mii | 53 mii | 118 mii | 64 mii | 64 mii | 100 mii | 78 mii | 89 mii |
| Profit / pierdere brută | -117 mii | 16 mii | 64 mii | 51 mii | 9.457 | -12 mii | -12 mii | -51 mii | -6.433 | 11 mii |
| Profit / pierdere netă | -120 mii | 15 mii | 63 mii | 50 mii | 8.270 | -13 mii | -13 mii | -51 mii | -7.153 | 10 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | 2.800 | 2.800 | — | — | — |
| Active circulante | 14 mii | 6.912 | 35 mii | 62 mii | 55 mii | 56 mii | 52 mii | 51 mii | 32 mii | 39 mii |
| creanțe | 6.583 | 6.603 | 31 mii | 61 mii | 52 mii | 52 mii | 46 mii | 41 mii | 31 mii | 23 mii |
| casa și conturi la bănci | 7.626 | 309 | 3.814 | 1.494 | 3.293 | 3.602 | 5.975 | 9.557 | 1.500 | 16 mii |
| Datorii | 280 mii | 258 mii | 223 mii | 200 mii | 185 mii | 201 mii | 210 mii | 257 mii | 246 mii | 243 mii |
| Capitaluri proprii | -266 mii | -251 mii | -188 mii | -138 mii | -130 mii | -143 mii | -155 mii | -207 mii | -214 mii | -203 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 94 din 151 în județul Cluj și locul 1.253 din 1.876 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8130 – Activități de întreținere peisagistică.
Firme similare din județul Cluj
- ARȚARUL MDG S.R.L. · Luna110 mii lei · 1 ang.
- GREEN STRIPES SERV S.R.L. · Cluj-Napoca110 mii lei · 0 ang.
- GARDENIA DESIGN SRL · Suceagu (com. Baciu)107 mii lei · 1 ang.
- URSUL HARNIC S.R.L. · Alunișu (com. Sâncraiu)100 mii lei · 1 ang.
- MUNTEAN CLEANING SERVICES S.R.L. · Cluj-Napoca99 mii lei · 1 ang.
- CLEANING COOL SERVICES S.R.L. · Cluj-Napoca96 mii lei · 0 ang.
- EUROZONE WORLDWIDE S.R.L. · Apahida95 mii lei · 0 ang.
- ANPAMA NATURE SRL · Dezmir (com. Apahida)92 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8130 – Activități de întreținere peisagistică
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
- 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
Întrebări frecvente despre SUNTERRA SRL
Care este CUI-ul firmei SUNTERRA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SUNTERRA SRL este 24658071. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008004293125, iar codul EUID este ROONRC.J2008004293125.
Unde are sediul SUNTERRA SRL?
Sediul social al firmei SUNTERRA SRL este în Str. PRAGA, Sat Chinteni, Comuna Chinteni, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SUNTERRA SRL?
Activitatea principală a firmei SUNTERRA SRL este „Activități de întreținere peisagistică”, cod CAEN 8130. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SUNTERRA SRL?
SUNTERRA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 octombrie 2008, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SUNTERRA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 459). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SUNTERRA SRL?
În 2025, SUNTERRA SRL a raportat o cifră de afaceri de 101 mii lei și un profit net de 10 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SUNTERRA SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, SUNTERRA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.