Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA8 ani pe piață

SUN LEADER SRL

CUI 38662676J2018000032088

MAGNOLIEI, bl. 101, sc. B, ap. 3, Municipiul Brașov, Brașov

În 2025: cifra de afaceri 8,7 mil lei, profit net 988 mii lei, 10 angajați.

Despre SUN LEADER SRL

SUN LEADER SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 ianuarie 2018 cu numărul J2018000032088 și codul unic de înregistrare (CUI) 38662676, cu sediul în Brașov, județul Brașov. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 8 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 8,7 mil lei (+72% față de 2024), un profit net de 988 mii lei și 10 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 7 mil lei la 8,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 15 februarie 2018.

Date de identificare

CUI
38662676
Nr. Registrul Comerțului
J2018000032088
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
08 ianuarie 2018
EUID
ROONRC.J2018000032088
Cod poștal
500382

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 15.02.2018

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
05.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
8,7 mil lei

+72% față de 2024

Profit net
988 mii lei
Angajați (medie)
10
Capitaluri proprii
1,2 mil lei
Datorii
1,7 mil lei
Active totale
2,9 mil lei
Marjă netă
11,3%
Cifră / angajat
873 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 58% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
02,5 mil5 mil7,5 mil10 mil2018: cifra de afaceri 897.493 lei; profit net 150.452 lei20182019: cifra de afaceri 1.949.567 lei; profit net 199.154 lei20192020: cifra de afaceri 4.813.050 lei; profit net 1.136.738 lei20202021: cifra de afaceri 6.976.885 lei; profit net 21.425 lei20212022: cifra de afaceri 6.946.004 lei; profit net 143.139 lei20222023: cifra de afaceri 4.585.726 lei; profit net 124.400 lei20232024: cifra de afaceri 5.073.403 lei; profit net 13.329 lei20242025: cifra de afaceri 8.732.249 lei; profit net 987.892 lei2025
Indicator (lei)20182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă897 mii1,9 mil4,8 mil7 mil6,9 mil4,6 mil5,1 mil8,7 mil
Venituri totale898 mii2 mil4,8 mil7,1 mil7 mil4,9 mil5,3 mil8,9 mil
Cheltuieli totale739 mii1,7 mil3,6 mil7 mil6,8 mil4,7 mil5,2 mil7,7 mil
Profit / pierdere brută159 mii216 mii1,2 mil62 mii163 mii155 mii27 mii1,2 mil
Profit / pierdere netă150 mii199 mii1,1 mil21 mii143 mii124 mii13 mii988 mii
Număr mediu de angajați357111291010
Active imobilizate55 mii172 mii383 mii1 mil831 mii647 mii548 mii824 mii
Active circulante294 mii731 mii2 mil1,7 mil1,8 mil1,6 mil1,9 mil2 mil
din care stocuri190 mii259 mii297 mii261 mii128 mii434 mii446 mii2.364
creanțe1.755183 mii347 mii208 mii514 mii443 mii405 mii672 mii
casa și conturi la bănci102 mii290 mii1,4 mil1,3 mil1,2 mil721 mii1 mil875 mii
Cheltuieli în avans4.845————38 mii8.640—
Datorii203 mii704 mii1,1 mil1,5 mil2,2 mil1,7 mil2,1 mil1,7 mil
Capitaluri proprii151 mii199 mii1,3 mil1,3 mil481 mii586 mii322 mii1,2 mil
din care capital subscris vărsat2002002002002002002005.000

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 51 din 673 în județul Brașov și locul 1.402 din 19.573 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Firme similare din județul Brașov

Dosare în instanță

3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 27929/197/202631.08.2026

    pretenţii

    Judecătoria Brasov · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant

  • 627/62/202623.02.2026

    contestaţie decizie de concediere

    Tribunalul Brasov · Fond · Litigii de muncă · calitate: Intimat

  • 5110/197/202503.03.2025

    pretenţii

    Judecătoria Brasov · Fond · Civil · calitate: Pârât

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Întrebări frecvente despre SUN LEADER SRL

Care este CUI-ul firmei SUN LEADER SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SUN LEADER SRL este 38662676, iar codul de TVA este RO38662676. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2018000032088, iar codul EUID este ROONRC.J2018000032088.

Unde are sediul SUN LEADER SRL?

Sediul social al firmei SUN LEADER SRL este în MAGNOLIEI, bl. 101, sc. B, ap. 3, Municipiul Brașov, Brașov, județul Brașov, cod poștal 500382, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are SUN LEADER SRL?

Activitatea principală a firmei SUN LEADER SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100.

Când a fost înființată SUN LEADER SRL?

SUN LEADER SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 ianuarie 2018, deci are 8 ani de activitate.

Cum pot contacta firma SUN LEADER SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0735 *** 444). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are SUN LEADER SRL?

În 2025, SUN LEADER SRL a raportat o cifră de afaceri de 8,7 mil lei și un profit net de 988 mii lei, cu 10 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este SUN LEADER SRL plătitoare de TVA?

Da. SUN LEADER SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 15 februarie 2018. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.

Explorează