SUN INDUSTRY SRL
Aleea PARCULUI, bl. L, sc. 2, ap. 3, Loc. Abrud, Oraș Abrud, Alba
În 2025: cifra de afaceri 120 mii lei, pierdere netă 250 mii lei, 4 angajați.
Despre SUN INDUSTRY SRL
SUN INDUSTRY SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 august 2000 cu numărul J01/280/2000 și codul unic de înregistrare (CUI) 13265662, cu sediul în Abrud, județul Alba. Activitatea principală este „Tăierea și rindeluirea lemnului” (cod CAEN 1610). Firma are 26 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 120 mii lei (-28% față de 2024), o pierdere netă de 250 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 511 mii lei la 120 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 9 august 2000 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 13265662
- Nr. Registrul Comerțului
- J01/280/2000
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 09 august 2000
- EUID
- ROONRC.J01/280/2000
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 09.08.2000
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Câmpeni
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 120 mii lei
- Pierdere netă
- 250 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- -728 mii lei
- Datorii
- 1,9 mil lei
- Active totale
- 1,2 mil lei
- Marjă netă
- -208,4%
- Cifră / angajat
- 30 mii lei
-28% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (161%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 620 mii | 596 mii | 846 mii | 974 mii | 196 mii | 511 mii | 393 mii | 242 mii | 166 mii | 120 mii |
| Venituri totale | 1 mil | 1,3 mil | 1,7 mil | 2 mil | 551 mii | 624 mii | 460 mii | 711 mii | 166 mii | 132 mii |
| Cheltuieli totale | 1 mil | 1,3 mil | 1,7 mil | 2 mil | 851 mii | 778 mii | 519 mii | 1,1 mil | 528 mii | 381 mii |
| Profit / pierdere brută | 45 mii | 23 mii | 16 mii | -34 mii | -300 mii | -155 mii | -60 mii | -387 mii | -363 mii | -249 mii |
| Profit / pierdere netă | 45 mii | 23 mii | 16 mii | -34 mii | -300 mii | -155 mii | -60 mii | -387 mii | -365 mii | -250 mii |
| Număr mediu de angajați | 11 | 12 | 10 | 10 | 7 | 4 | 5 | 4 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 176 mii | 236 mii | 233 mii | 162 mii | 159 mii | 129 mii | 125 mii | 122 mii | 120 mii | 117 mii |
| Active circulante | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,1 mil |
| din care stocuri | 478 mii | 759 mii | 762 mii | 967 mii | 1 mil | 726 mii | 921 mii | 625 mii | 433 mii | 363 mii |
| creanțe | 526 mii | 399 mii | 485 mii | 500 mii | 202 mii | 470 mii | 492 mii | 556 mii | 653 mii | 709 mii |
| casa și conturi la bănci | 122 mii | 18 mii | 62 mii | 96 mii | 39 mii | 62 mii | 110 mii | 2.627 | 241 | 12 mii |
| Datorii | 519 mii | 606 mii | 719 mii | 937 mii | 953 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,9 mil |
| Capitaluri proprii | 783 mii | 806 mii | 822 mii | 788 mii | 488 mii | 334 mii | 274 mii | -113 mii | -478 mii | -728 mii |
| din care capital subscris vărsat | 819 mii | 819 mii | 819 mii | 819 mii | 819 mii | 819 mii | 819 mii | 819 mii | 819 mii | 819 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 34 din 61 în județul Alba și locul 664 din 1.028 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1610 – Tăierea și rindeluirea lemnului.
Firme similare din județul Alba
- NELVAS SRL · Șugag145 mii lei · 1 ang.
- CODRIȘORUL MUNȚILOR SRL · Mărtinie (com. Șugag)138 mii lei · 3 ang.
- ZIUA LEMNARULUI S.R.L. · Șibot138 mii lei · 1 ang.
- ALETRANS LARI SRL · Lazuri (com. Sohodol)133 mii lei · 1 ang.
- MUNUNA LEMN S.R.L. · Mununa (com. Gârda De Sus)124 mii lei · 2 ang.
- GOYA ROYAL S.R.L. · Valea Bistrii (oraș Câmpeni)113 mii lei · 1 ang.
- ROX & AVI S.R.L. · Poșaga De Jos (com. Poșaga)110 mii lei · 1 ang.
- LEMN ȘINDRILĂ BĂRĂȘTI S.R.L. · Albac95 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1610 – Tăierea și rindeluirea lemnului
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
- 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
- 0125 Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
- 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
- 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
Întrebări frecvente despre SUN INDUSTRY SRL
Care este CUI-ul firmei SUN INDUSTRY SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SUN INDUSTRY SRL este 13265662, iar codul de TVA este RO13265662. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J01/280/2000, iar codul EUID este ROONRC.J01/280/2000.
Unde are sediul SUN INDUSTRY SRL?
Sediul social al firmei SUN INDUSTRY SRL este în Aleea PARCULUI, bl. L, sc. 2, ap. 3, Loc. Abrud, Oraș Abrud, Alba, județul Alba, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SUN INDUSTRY SRL?
Activitatea principală a firmei SUN INDUSTRY SRL este „Tăierea și rindeluirea lemnului”, cod CAEN 1610. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SUN INDUSTRY SRL?
SUN INDUSTRY SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 august 2000, deci are 26 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SUN INDUSTRY SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0258 *** 125). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SUN INDUSTRY SRL?
În 2025, SUN INDUSTRY SRL a raportat o cifră de afaceri de 120 mii lei și o pierdere netă de 250 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SUN INDUSTRY SRL plătitoare de TVA?
Da. SUN INDUSTRY SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 9 august 2000 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.