Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA29 ani pe piață

SUGAS SRL

CUI 9332607J1997000177195

Sat Vărșag, Comuna Vărșag, Harghita

În 2025: cifra de afaceri 1 mil lei, profit net 6.642 lei, 6 angajați.

Despre SUGAS SRL

SUGAS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 aprilie 1997 cu numărul J1997000177195 și codul unic de înregistrare (CUI) 9332607, cu sediul în Vărșag, județul Harghita. Activitatea principală este „Tăierea și rindeluirea lemnului” (cod CAEN 1611). Firma are 29 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1 mil lei (-3% față de 2024), un profit net de 6.642 lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 918 mii lei la 1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2000.

Date de identificare

CUI
9332607
Nr. Registrul Comerțului
J1997000177195
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
01 aprilie 1997
EUID
ROONRC.J1997000177195
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.02.2000

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
05.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Odorheiu Secuiesc

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1 mil lei

-3% față de 2024

Profit net
6.642 lei
Angajați (medie)
6
Capitaluri proprii
419 mii lei
Datorii
223 mii lei
Active totale
642 mii lei
Marjă netă
0,6%
Cifră / angajat
172 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 35% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0500 mii1 mil1,5 mil2016: cifra de afaceri 563.805 lei; profit net 10.424 lei20162017: cifra de afaceri 696.013 lei; profit net 39.271 lei20172018: cifra de afaceri 908.080 lei; profit net 23.033 lei20182019: cifra de afaceri 743.113 lei; profit net 48.984 lei20192020: cifra de afaceri 813.647 lei; profit net 25.358 lei20202021: cifra de afaceri 918.440 lei; profit net 83.517 lei20212022: cifra de afaceri 877.551 lei; profit net 45.045 lei20222023: cifra de afaceri 902.128 lei; profit net 9.407 lei20232024: cifra de afaceri 1.063.359 lei; profit net 1.085 lei20242025: cifra de afaceri 1.031.306 lei; profit net 6.642 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă564 mii696 mii908 mii743 mii814 mii918 mii878 mii902 mii1,1 mil1 mil
Venituri totale575 mii692 mii908 mii792 mii778 mii910 mii917 mii892 mii1,1 mil1 mil
Cheltuieli totale563 mii646 mii876 mii736 mii747 mii819 mii866 mii876 mii1,1 mil992 mii
Profit / pierdere brută12 mii46 mii32 mii56 mii31 mii91 mii52 mii16 mii27 mii7.977
Profit / pierdere netă10 mii39 mii23 mii49 mii25 mii84 mii45 mii9.4071.0856.642
Număr mediu de angajați6677776666
Active imobilizate139 mii128 mii124 mii117 mii111 mii108 mii179 mii139 mii103 mii89 mii
Active circulante330 mii418 mii336 mii666 mii510 mii458 mii362 mii568 mii539 mii553 mii
din care stocuri208 mii277 mii281 mii510 mii315 mii248 mii312 mii489 mii392 mii388 mii
creanțe65 mii62 mii23 mii60 mii43 mii62 mii38 mii54 mii98 mii118 mii
casa și conturi la bănci58 mii78 mii32 mii96 mii152 mii148 mii12 mii25 mii49 mii47 mii
Cheltuieli în avans——————43 mii———
Datorii92 mii140 mii31 mii347 mii159 mii91 mii128 mii268 mii203 mii223 mii
Capitaluri proprii377 mii406 mii429 mii436 mii462 mii475 mii456 mii438 mii439 mii419 mii
din care capital subscris vărsat30 mii30 mii30 mii30 mii30 mii30 mii30 mii30 mii30 mii30 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 60 din 102 în județul Harghita și locul 659 din 1.325 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1611 – Tăierea și rindeluirea lemnului.

Firme similare din județul Harghita

Dosare în instanță

1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 854/119/202421.05.2024

    deschiderea procedurii la cererea debitorului

    Tribunalul Covasna · Fond · Faliment · calitate: Creditor

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 1611 – Tăierea și rindeluirea lemnului

  • 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
  • 0220 Exploatarea forestieră
  • 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
  • 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului
  • 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
  • 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

Întrebări frecvente despre SUGAS SRL

Care este CUI-ul firmei SUGAS SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SUGAS SRL este 9332607, iar codul de TVA este RO9332607. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1997000177195, iar codul EUID este ROONRC.J1997000177195.

Unde are sediul SUGAS SRL?

Sediul social al firmei SUGAS SRL este în Sat Vărșag, Comuna Vărșag, Harghita, județul Harghita, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are SUGAS SRL?

Activitatea principală a firmei SUGAS SRL este „Tăierea și rindeluirea lemnului”, cod CAEN 1611. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată SUGAS SRL?

SUGAS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 aprilie 1997, deci are 29 ani de activitate.

Cum pot contacta firma SUGAS SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 915). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are SUGAS SRL?

În 2025, SUGAS SRL a raportat o cifră de afaceri de 1 mil lei și un profit net de 6.642 lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este SUGAS SRL plătitoare de TVA?

Da. SUGAS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2000. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.

Explorează