Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVA31 ani pe piață

STYVE IMPEX SRL

CUI 7462058J1995000148315

Str. CRISAN, bl. F-4, ap. 14, Municipiul Zalău, Sălaj

În 2025: cifra de afaceri 112 mii lei, pierdere netă 53 mii lei, 0 angajați.

Despre STYVE IMPEX SRL

STYVE IMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 mai 1995 cu numărul J1995000148315 și codul unic de înregistrare (CUI) 7462058, cu sediul în Zalău, județul Sălaj. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4712). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 112 mii lei (-22% față de 2024), o pierdere netă de 53 mii lei și 0 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 244 mii lei la 112 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
7462058
Nr. Registrul Comerțului
J1995000148315
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
29 mai 1995
EUID
ROONRC.J1995000148315
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
02.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sălaj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
112 mii lei

-22% față de 2024

Pierdere netă
53 mii lei
Angajați (medie)
0
Capitaluri proprii
-103 mii lei
Datorii
157 mii lei
Active totale
54 mii lei
Marjă netă
-46,8%
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (290%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-100 mii0100 mii200 mii300 mii2016: cifra de afaceri 96.308 lei; pierdere netă 42.572 lei20162017: cifra de afaceri 119.148 lei; pierdere netă 6.451 lei20172018: cifra de afaceri 125.772 lei; pierdere netă 21.750 lei20182019: cifra de afaceri 119.379 lei; pierdere netă 35.122 lei20192020: cifra de afaceri 81.268 lei; pierdere netă 42.360 lei20202021: cifra de afaceri 243.888 lei; pierdere netă 89.676 lei20212022: cifra de afaceri 269.576 lei; profit net 24.858 lei20222023: cifra de afaceri 140.290 lei; pierdere netă 22.133 lei20232024: cifra de afaceri 144.861 lei; pierdere netă 23.087 lei20242025: cifra de afaceri 112.481 lei; pierdere netă 52.614 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă96 mii119 mii126 mii119 mii81 mii244 mii270 mii140 mii145 mii112 mii
Venituri totale96 mii119 mii126 mii119 mii100 mii246 mii270 mii140 mii163 mii137 mii
Cheltuieli totale138 mii124 mii146 mii153 mii141 mii335 mii242 mii161 mii184 mii189 mii
Profit / pierdere brută-42 mii-5.260-21 mii-34 mii-42 mii-89 mii28 mii-21 mii-22 mii-51 mii
Profit / pierdere netă-43 mii-6.451-22 mii-35 mii-42 mii-90 mii25 mii-22 mii-23 mii-53 mii
Număr mediu de angajați2223352220
Active circulante192 mii169 mii136 mii126 mii102 mii126 mii81 mii51 mii47 mii54 mii
din care stocuri184 mii164 mii135 mii119 mii99 mii80 mii59 mii44 mii35 mii52 mii
creanțe1.232————16 mii5.93102.2500
casa și conturi la bănci6.7284.8469176.6323.48630 mii15 mii6.1699.5522.566
Datorii269 mii253 mii241 mii167 mii185 mii298 mii229 mii220 mii119 mii157 mii
Capitaluri proprii-77 mii-84 mii-105 mii-41 mii-83 mii-173 mii-148 mii-170 mii-72 mii-103 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 62 din 85 în județul Sălaj și locul 6.915 din 10.462 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.

Firme similare din județul Sălaj

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 02.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
  • 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate
  • 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate
  • 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
  • 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate
  • 4765 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

Întrebări frecvente despre STYVE IMPEX SRL

Care este CUI-ul firmei STYVE IMPEX SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei STYVE IMPEX SRL este 7462058. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1995000148315, iar codul EUID este ROONRC.J1995000148315.

Unde are sediul STYVE IMPEX SRL?

Sediul social al firmei STYVE IMPEX SRL este în Str. CRISAN, bl. F-4, ap. 14, Municipiul Zalău, Sălaj, județul Sălaj, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are STYVE IMPEX SRL?

Activitatea principală a firmei STYVE IMPEX SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare”, cod CAEN 4712. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată STYVE IMPEX SRL?

STYVE IMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 mai 1995, deci are 31 ani de activitate.

Cum pot contacta firma STYVE IMPEX SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0260 *** 028). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are STYVE IMPEX SRL?

În 2025, STYVE IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 112 mii lei și o pierdere netă de 53 mii lei, cu 0 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este STYVE IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, STYVE IMPEX SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.

Explorează