Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare19 ani pe piață

STYRON CONSTRUCT SRL

CUI 22059300J19/629/2007

Marosfalva, Sat Suseni, Comuna Suseni, Harghita

În 2025: cifra de afaceri 393 mii lei, profit net 6.680 lei, 3 angajați.

Despre STYRON CONSTRUCT SRL

STYRON CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 iulie 2007 cu numărul J19/629/2007 și codul unic de înregistrare (CUI) 22059300, cu sediul în Suseni, județul Harghita. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 393 mii lei (-32% față de 2024), un profit net de 6.680 lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 486 mii lei la 393 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2018 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
22059300
Nr. Registrul Comerțului
J19/629/2007
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
04 iulie 2007
EUID
ROONRC.J19/629/2007
Cod poștal
537305

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.02.2018

TVA la încasare
Da

din 01.04.2018

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
03.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Gheorgheni

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
393 mii lei

-32% față de 2024

Profit net
6.680 lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
119 mii lei
Datorii
288 mii lei
Active totale
406 mii lei
Marjă netă
1,7%
Cifră / angajat
131 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 32% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-250 mii0250 mii500 mii750 mii2016: cifra de afaceri 186.205 lei; profit net 19.350 lei20162017: cifra de afaceri 310.874 lei; profit net 51.913 lei20172018: cifra de afaceri 510.356 lei; profit net 64.080 lei20182019: cifra de afaceri 512.729 lei; profit net 3.612 lei20192020: cifra de afaceri 572.148 lei; profit net 44.192 lei20202021: cifra de afaceri 486.016 lei; profit net 16.220 lei20212022: cifra de afaceri 609.267 lei; profit net 207.233 lei20222023: cifra de afaceri 145.335 lei; pierdere netă 203.982 lei20232024: cifra de afaceri 581.813 lei; profit net 129.095 lei20242025: cifra de afaceri 393.284 lei; profit net 6.680 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă186 mii311 mii510 mii513 mii572 mii486 mii609 mii145 mii582 mii393 mii
Venituri totale216 mii311 mii513 mii513 mii572 mii486 mii876 mii145 mii582 mii393 mii
Cheltuieli totale194 mii256 mii443 mii504 mii522 mii466 mii662 mii348 mii438 mii381 mii
Profit / pierdere brută22 mii55 mii69 mii8.74050 mii20 mii214 mii-203 mii144 mii12 mii
Profit / pierdere netă19 mii52 mii64 mii3.61244 mii16 mii207 mii-204 mii129 mii6.680
Număr mediu de angajați4467555423
Active imobilizate——39 mii27 mii54 mii55 mii25 mii9.9815.0686.032
Active circulante25 mii100 mii240 mii299 mii378 mii341 mii366 mii334 mii360 mii400 mii
din care stocuri157322 mii12 mii15 mii88 mii201 mii245 mii214 mii222 mii
creanțe4.4014.40123 mii55 mii33 mii86 mii87 mii71 mii94 mii113 mii
casa și conturi la bănci21 mii95 mii195 mii232 mii330 mii167 mii78 mii19 mii52 mii66 mii
Datorii85 mii108 mii223 mii266 mii328 mii287 mii205 mii361 mii253 mii288 mii
Capitaluri proprii-60 mii-8.28456 mii59 mii104 mii110 mii187 mii-17 mii112 mii119 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 85 din 235 în județul Harghita și locul 5.409 din 16.155 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Firme similare din județul Harghita

Dosare în instanță

1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 658/234/202429.04.2024

    cerere de valoare redusă

    Judecătoria Gheorgheni · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Întrebări frecvente despre STYRON CONSTRUCT SRL

Care este CUI-ul firmei STYRON CONSTRUCT SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei STYRON CONSTRUCT SRL este 22059300, iar codul de TVA este RO22059300. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J19/629/2007, iar codul EUID este ROONRC.J19/629/2007.

Unde are sediul STYRON CONSTRUCT SRL?

Sediul social al firmei STYRON CONSTRUCT SRL este în Marosfalva, Sat Suseni, Comuna Suseni, Harghita, județul Harghita, cod poștal 537305, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are STYRON CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a firmei STYRON CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 16 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată STYRON CONSTRUCT SRL?

STYRON CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 iulie 2007, deci are 19 ani de activitate.

Cum pot contacta firma STYRON CONSTRUCT SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 856). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are STYRON CONSTRUCT SRL?

În 2025, STYRON CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 393 mii lei și un profit net de 6.680 lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este STYRON CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da. STYRON CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2018 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.

Explorează