STURZU ER TRICK SRL
COM PIRSCOV, Sat Lunca Frumoasă, Comuna Pîrscov, Buzău
În 2024: cifra de afaceri 809 mii lei, pierdere netă 7.154 lei, 4 angajați.
Despre STURZU ER TRICK SRL
STURZU ER TRICK SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 martie 1992 cu numărul J1992000481109 și codul unic de înregistrare (CUI) 1187676, cu sediul în Lunca Frumoasă (com. Pîrscov), județul Buzău. Activitatea principală este „Activități veterinare” (cod CAEN 7500). Firma are 34 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 809 mii lei (+4% față de 2023), o pierdere netă de 7.154 lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 657 mii lei la 809 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2007 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 1187676
- Nr. Registrul Comerțului
- J1992000481109
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 martie 1992
- EUID
- ROONRC.J1992000481109
- Cod poștal
- 127453
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.10.2007
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Pătârlagele
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 809 mii lei
- Pierdere netă
- 7.154 lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 56 mii lei
- Datorii
- 478 mii lei
- Active totale
- 534 mii lei
- Marjă netă
- -0,9%
- Cifră / angajat
- 202 mii lei
+4% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2024; datorii de 89% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 520 mii | 473 mii | 486 mii | 575 mii | 657 mii | 566 mii | 669 mii | 780 mii | 809 mii |
| Venituri totale | 526 mii | 473 mii | 492 mii | 581 mii | 657 mii | 570 mii | 670 mii | 785 mii | 809 mii |
| Cheltuieli totale | 532 mii | 443 mii | 534 mii | 568 mii | 616 mii | 582 mii | 657 mii | 782 mii | 817 mii |
| Profit / pierdere brută | -6.804 | 29 mii | -42 mii | 14 mii | 41 mii | -11 mii | 14 mii | 2.980 | -7.154 |
| Profit / pierdere netă | -7.011 | 26 mii | -44 mii | 11 mii | 34 mii | -11 mii | 13 mii | 2.425 | -7.154 |
| Număr mediu de angajați | 8 | 7 | 7 | 6 | 6 | 6 | — | 6 | 4 |
| Active imobilizate | 211 mii | 239 mii | 320 mii | 297 mii | 271 mii | 250 mii | 279 mii | 262 mii | 361 mii |
| Active circulante | 250 mii | 264 mii | 236 mii | 237 mii | 210 mii | 206 mii | 213 mii | 230 mii | 173 mii |
| din care stocuri | 227 mii | 247 mii | 220 mii | 200 mii | 166 mii | 183 mii | 163 mii | 151 mii | 126 mii |
| creanțe | 8.762 | 4.186 | 3.349 | 3.673 | 9.410 | 5.413 | 28 mii | 13 mii | 17 mii |
| casa și conturi la bănci | 14 mii | 13 mii | 12 mii | 34 mii | 35 mii | 18 mii | 22 mii | 67 mii | 30 mii |
| Datorii | 472 mii | 444 mii | 539 mii | 507 mii | 421 mii | 408 mii | 430 mii | 429 mii | 478 mii |
| Capitaluri proprii | -11 mii | 59 mii | 16 mii | 27 mii | 60 mii | 48 mii | 62 mii | 64 mii | 56 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 18 din 91 în județul Buzău și locul 769 din 3.570 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 7500 – Activități veterinare.
Firme similare din județul Buzău
- RAMDRAMEVA FARM S.R.L. · Râmnicu Sărat947 mii lei · 1 ang.
- FORTUNA STIL VET S.R.L. · Buzău860 mii lei · 2 ang.
- CABINET DERATY VET CONSULT SRL · Berca853 mii lei · 2 ang.
- SASHA VET CARE S.R.L. · Râmnicu Sărat829 mii lei · 2 ang.
- SEPTEL SANVET SRL · Oreavul (com. Valea Râmnicului)797 mii lei · 4 ang.
- GEEA VET SOLUTION SRL · Râmnicu Sărat785 mii lei · 2 ang.
- MIHALCEA FARM SRL · Sudiți (com. Poșta Cîlnău)705 mii lei · 4 ang.
- RUVET FARM ANDREEA BOBOCEA S.R.L. · Rușețu629 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7500 – Activități veterinare
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 7500 Activități veterinare
- 9699 Alte servicii personale n.c.a.
Întrebări frecvente despre STURZU ER TRICK SRL
Care este CUI-ul firmei STURZU ER TRICK SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei STURZU ER TRICK SRL este 1187676, iar codul de TVA este RO1187676. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992000481109, iar codul EUID este ROONRC.J1992000481109.
Unde are sediul STURZU ER TRICK SRL?
Sediul social al firmei STURZU ER TRICK SRL este în COM PIRSCOV, Sat Lunca Frumoasă, Comuna Pîrscov, Buzău, Lunca Frumoasă (com. Pîrscov), județul Buzău, cod poștal 127453, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are STURZU ER TRICK SRL?
Activitatea principală a firmei STURZU ER TRICK SRL este „Activități veterinare”, cod CAEN 7500. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată STURZU ER TRICK SRL?
STURZU ER TRICK SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 martie 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma STURZU ER TRICK SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0238 *** 229). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are STURZU ER TRICK SRL?
În 2024, STURZU ER TRICK SRL a raportat o cifră de afaceri de 809 mii lei și o pierdere netă de 7.154 lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este STURZU ER TRICK SRL plătitoare de TVA?
Da. STURZU ER TRICK SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2007 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.