Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare35 ani pe piață

STUR SRL

CUI 3887951J1991000084242

Str. BLIDARI, Municipiul Baia Mare, Maramureș

În 2025: cifra de afaceri 2,5 mil lei, profit net 303 mii lei, 17 angajați.

Despre STUR SRL

STUR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 februarie 1991 cu numărul J1991000084242 și codul unic de înregistrare (CUI) 3887951, cu sediul în Baia Mare, județul Maramureș. Activitatea principală este „Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei” (cod CAEN 0811). Firma are 35 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,5 mil lei (+16% față de 2024), un profit net de 303 mii lei și 17 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,2 mil lei la 2,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 1997 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
3887951
Nr. Registrul Comerțului
J1991000084242
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
21 februarie 1991
EUID
ROONRC.J1991000084242
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.02.1997

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
03.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
2,5 mil lei

+16% față de 2024

Profit net
303 mii lei
Angajați (medie)
17
Capitaluri proprii
1,9 mil lei
Datorii
349 mii lei
Active totale
2,3 mil lei
Marjă netă
12%
Cifră / angajat
149 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 15% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
01 mil2 mil3 mil2016: cifra de afaceri 1.282.872 lei; profit net 81.967 lei20162017: cifra de afaceri 1.080.961 lei; profit net 128.456 lei20172018: cifra de afaceri 1.316.066 lei; profit net 270.198 lei20182019: cifra de afaceri 1.031.332 lei; profit net 124.369 lei20192020: cifra de afaceri 1.304.437 lei; profit net 20.530 lei20202021: cifra de afaceri 1.160.930 lei; profit net 8.375 lei20212022: cifra de afaceri 1.657.411 lei; profit net 430 lei20222023: cifra de afaceri 1.775.225 lei; profit net 4.593 lei20232024: cifra de afaceri 2.177.214 lei; profit net 120.899 lei20242025: cifra de afaceri 2.530.949 lei; profit net 302.753 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă1,3 mil1,1 mil1,3 mil1 mil1,3 mil1,2 mil1,7 mil1,8 mil2,2 mil2,5 mil
Venituri totale1,5 mil1,2 mil1,2 mil1,4 mil1,3 mil1,5 mil1,6 mil1,8 mil2,2 mil2,6 mil
Cheltuieli totale1,4 mil1,1 mil944 mii1,2 mil1,3 mil1,4 mil1,6 mil1,8 mil2 mil2,2 mil
Profit / pierdere brută99 mii139 mii283 mii134 mii34 mii18 mii14 mii19 mii151 mii355 mii
Profit / pierdere netă82 mii128 mii270 mii124 mii21 mii8.3754304.593121 mii303 mii
Număr mediu de angajați19211616152019181617
Active imobilizate1,8 mil1,7 mil1,8 mil1,8 mil1,7 mil1,5 mil1,4 mil1,4 mil1,5 mil1,4 mil
Active circulante300 mii362 mii550 mii450 mii233 mii369 mii322 mii372 mii702 mii820 mii
din care stocuri119 mii201 mii44 mii317 mii0223 mii143 mii185 mii107 mii145 mii
creanțe121 mii141 mii432 mii133 mii230 mii145 mii172 mii98 mii542 mii666 mii
casa și conturi la bănci60 mii21 mii75 mii683.2321.4706.39689 mii53 mii8.290
Cheltuieli în avans—7.308—5.3368.4461.2018.05990 mii69 mii44 mii
Datorii74 mii82 mii300 mii332 mii211 mii231 mii165 mii217 mii510 mii349 mii
Venituri în avans342 mii272 mii215 mii172 mii109 mii50 mii—2.6831.1500
Capitaluri proprii1,7 mil1,7 mil1,9 mil1,7 mil1,6 mil1,6 mil1,6 mil1,6 mil1,7 mil1,9 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 6 din 21 în județul Maramureș și locul 98 din 227 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0811 – Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei.

Firme similare din județul Maramureș

Dosare în instanță

1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 9713/182/202615.06.2026

    pretenţii

    Judecătoria Baiamare · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 0811 – Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei

  • 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
  • 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei

Întrebări frecvente despre STUR SRL

Care este CUI-ul firmei STUR SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei STUR SRL este 3887951, iar codul de TVA este RO3887951. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1991000084242, iar codul EUID este ROONRC.J1991000084242.

Unde are sediul STUR SRL?

Sediul social al firmei STUR SRL este în Str. BLIDARI, Municipiul Baia Mare, Maramureș, județul Maramureș, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are STUR SRL?

Activitatea principală a firmei STUR SRL este „Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei”, cod CAEN 0811. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată STUR SRL?

STUR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 februarie 1991, deci are 35 ani de activitate.

Cum pot contacta firma STUR SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0262 *** 145). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are STUR SRL?

În 2025, STUR SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,5 mil lei și un profit net de 303 mii lei, cu 17 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este STUR SRL plătitoare de TVA?

Da. STUR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 1997 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.

Explorează