STUDIO IANCU SRL
GRIVIȚEI, Municipiul Deva, Hunedoara
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 126 mii lei, profit net 66 mii lei, 1 angajați.
Despre STUDIO IANCU SRL
STUDIO IANCU SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 martie 2017 cu numărul J2017000246208 și codul unic de înregistrare (CUI) 37155829, cu sediul în Deva, județul Hunedoara. Activitatea principală este „Activități de arhitectură” (cod CAEN 7111). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 126 mii lei (-31% față de 2024), un profit net de 66 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 45 mii lei la 126 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 37155829
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017000246208
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 martie 2017
- EUID
- ROONRC.J2017000246208
- Cod poștal
- 330060
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 09.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Hunedoara
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 126 mii lei
- Profit net
- 66 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 196 mii lei
- Datorii
- 16 mii lei
- Active totale
- 212 mii lei
- Marjă netă
- 52,2%
- Cifră / angajat
- 126 mii lei
-31% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 31% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 25 mii | 45 mii | 46 mii | 121 mii | 45 mii | 72 mii | 300 mii | 182 mii | 126 mii |
| Venituri totale | 25 mii | 45 mii | 46 mii | 131 mii | 45 mii | 72 mii | 300 mii | 182 mii | 126 mii |
| Cheltuieli totale | 583 | 1.845 | 15 mii | 14 mii | 2.665 | 26 mii | 82 mii | 52 mii | 49 mii |
| Profit / pierdere brută | 24 mii | 43 mii | 31 mii | 117 mii | 42 mii | 46 mii | 218 mii | 130 mii | 77 mii |
| Profit / pierdere netă | 23 mii | 41 mii | 30 mii | 113 mii | 41 mii | 44 mii | 215 mii | 110 mii | 66 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | — | — | 1 | 1 | — | 1 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | 12 mii | 1.689 | 8.249 | 3.750 |
| Active circulante | 24 mii | 65 mii | 95 mii | 115 mii | 54 mii | 55 mii | 285 mii | 148 mii | 207 mii |
| creanțe | 500 | — | — | 42 mii | 0 | 4.000 | 144 mii | 108 mii | 102 mii |
| casa și conturi la bănci | 23 mii | 65 mii | 95 mii | 73 mii | 54 mii | 51 mii | 141 mii | 39 mii | 106 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 906 | 728 |
| Datorii | 495 | 615 | 630 | 1.290 | 489 | 614 | 5.260 | 27 mii | 16 mii |
| Capitaluri proprii | 23 mii | 65 mii | 94 mii | 114 mii | 54 mii | 66 mii | 281 mii | 130 mii | 196 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 46 din 75 în județul Hunedoara și locul 3.668 din 6.023 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7111 – Activități de arhitectură.
Firme similare din județul Hunedoara
- BIM SAVAGE S.R.L. · Deva153 mii lei · 1 ang.
- DOM PROIECT 2020 S.R.L. · Petroșani149 mii lei · 1 ang.
- MOTIVI PROIECT SRL · Deva145 mii lei · 1 ang.
- MSB CONCEPT & DESIGN S.R.L. · Brad128 mii lei · 1 ang.
- CONTEXT PROIECT S.R.L. · Deva116 mii lei · 1 ang.
- BLUEPRINTS S.R.L. · Petrila113 mii lei · 1 ang.
- TRANSYLVANIA LOG CABINS S.R.L. · Peșteana (com. Densuș)112 mii lei · 2 ang.
- MARI VIC PROIECT SRL · Uricani102 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7111 – Activități de arhitectură
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7413 Activități de design de interior
Întrebări frecvente despre STUDIO IANCU SRL
Care este CUI-ul firmei STUDIO IANCU SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei STUDIO IANCU SRL este 37155829. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017000246208, iar codul EUID este ROONRC.J2017000246208.
Unde are sediul STUDIO IANCU SRL?
Sediul social al firmei STUDIO IANCU SRL este în GRIVIȚEI, Municipiul Deva, Hunedoara, județul Hunedoara, cod poștal 330060, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are STUDIO IANCU SRL?
Activitatea principală a firmei STUDIO IANCU SRL este „Activități de arhitectură”, cod CAEN 7111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată STUDIO IANCU SRL?
STUDIO IANCU SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 martie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma STUDIO IANCU SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0721 *** 809). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are STUDIO IANCU SRL?
În 2025, STUDIO IANCU SRL a raportat o cifră de afaceri de 126 mii lei și un profit net de 66 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este STUDIO IANCU SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, STUDIO IANCU SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.