STROESCU CONSTRUCT GRUP SRL
Str. PRIMAVERII, Sat Clinceni, Comuna Clinceni, Ilfov
În 2023: cifra de afaceri 26 mii lei, pierdere netă 22 mii lei, 1 angajați.
Despre STROESCU CONSTRUCT GRUP SRL
STROESCU CONSTRUCT GRUP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 februarie 2008 cu numărul J2008000473233 și codul unic de înregistrare (CUI) 23326767, cu sediul în Clinceni, județul Ilfov. Activitatea principală este „Repararea și întreținerea autovehiculelor” (cod CAEN 9531). Firma are 18 ani de la înființare. În 2023, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 26 mii lei, o pierdere netă de 22 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2017 și 2023, cifra de afaceri a crescut (de la 9.975 lei la 26 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 23326767
- Nr. Registrul Comerțului
- J2008000473233
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 februarie 2008
- EUID
- ROONRC.J2008000473233
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 13.10.2026
reactivat 29.05.2017
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru
Date financiare 2023
- Cifra de afaceri
- 26 mii lei
- Pierdere netă
- 22 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -306 mii lei
- Datorii
- 318 mii lei
- Active totale
- 13 mii lei
- Marjă netă
- -87%
- Cifră / angajat
- 26 mii lei
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2023; datorii mai mari decât activele (2492%). Calcul orientativ din bilanțul 2023, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2023 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 8.619 | 9.975 | 34 mii | 14 mii | 8.635 | 26 mii |
| Venituri totale | 8.619 | 9.975 | 34 mii | 244 mii | 232 mii | 26 mii |
| Cheltuieli totale | 18 mii | 25 mii | 31 mii | 210 mii | 215 mii | 48 mii |
| Profit / pierdere brută | -9.835 | -15 mii | 3.121 | 33 mii | 17 mii | -22 mii |
| Profit / pierdere netă | -10 mii | -16 mii | 2.087 | 31 mii | 15 mii | -22 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 |
| Active circulante | 387 mii | 385 mii | 364 mii | 187 mii | 7.371 | 13 mii |
| din care stocuri | 385 mii | 381 mii | 360 mii | 180 mii | — | — |
| creanțe | 331 | 73 | 0 | 6.186 | 6.186 | 7.351 |
| casa și conturi la bănci | 1.665 | 3.905 | 3.815 | 750 | 1.185 | 5.426 |
| Datorii | 649 mii | 662 mii | 639 mii | 431 mii | 237 mii | 318 mii |
| Capitaluri proprii | -262 mii | -277 mii | -275 mii | -244 mii | -229 mii | -306 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Ilfov
- AIC SERVICE NETWORK S.R.L. · Chiajna93 mil lei · 200 ang.
- TOYO MOTOR NORD SRL · Voluntari65 mil lei · 0 ang.
- INTERACTIV SERVICE SRL · Bragadiru27,1 mil lei · 49 ang.
- DV CITY AUTOMOBILE SRL · Bragadiru20,8 mil lei · 41 ang.
- TEHNOPREST-2001 SRL · Chitila20,2 mil lei · 54 ang.
- AUTO CAR GRUP 1 SERVICE SRL · Voluntari15,7 mil lei · 32 ang.
- ALFA BUSINESS INFINITY SRL · Voluntari15,7 mil lei · 17 ang.
- IORGU SRL · Tunari14,6 mil lei · 39 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9531 – Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate
- 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților, în magazine specializate
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre STROESCU CONSTRUCT GRUP SRL
Care este CUI-ul firmei STROESCU CONSTRUCT GRUP SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei STROESCU CONSTRUCT GRUP SRL este 23326767. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008000473233, iar codul EUID este ROONRC.J2008000473233.
Unde are sediul STROESCU CONSTRUCT GRUP SRL?
Sediul social al firmei STROESCU CONSTRUCT GRUP SRL este în Str. PRIMAVERII, Sat Clinceni, Comuna Clinceni, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are STROESCU CONSTRUCT GRUP SRL?
Activitatea principală a firmei STROESCU CONSTRUCT GRUP SRL este „Repararea și întreținerea autovehiculelor”, cod CAEN 9531. În Registrul Comerțului are autorizate în total 17 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată STROESCU CONSTRUCT GRUP SRL?
STROESCU CONSTRUCT GRUP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 februarie 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma STROESCU CONSTRUCT GRUP SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0721 *** 622). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are STROESCU CONSTRUCT GRUP SRL?
În 2023, STROESCU CONSTRUCT GRUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 26 mii lei și o pierdere netă de 22 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este STROESCU CONSTRUCT GRUP SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, STROESCU CONSTRUCT GRUP SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 13 octombrie 2026.