STERNPLASTIC RO SRL
Str. GABRIEL GEORGESCU, Municipiul Satu Mare, Satu Mare
În 2025: cifra de afaceri 120 mii lei, pierdere netă 8.927 lei.
Despre STERNPLASTIC RO SRL
STERNPLASTIC RO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 decembrie 2005 cu numărul J2005001316305 și codul unic de înregistrare (CUI) 18188617, cu sediul în Satu Mare, județul Satu Mare. Activitatea principală este „Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic” (cod CAEN 2221). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 120 mii lei (-3% față de 2024), o pierdere netă de 8.927 lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 116 mii lei la 120 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2006 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 18188617
- Nr. Registrul Comerțului
- J2005001316305
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 decembrie 2005
- EUID
- ROONRC.J2005001316305
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 01.04.2006
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 120 mii lei
- Pierdere netă
- 8.927 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- -1,1 mil lei
- Datorii
- 2,3 mil lei
- Active totale
- 1,2 mil lei
- Marjă netă
- -7,5%
-3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (191%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 107 mii | 106 mii | 111 mii | 111 mii | 114 mii | 116 mii | 117 mii | 139 mii | 124 mii | 120 mii |
| Venituri totale | 107 mii | 106 mii | 111 mii | 111 mii | 114 mii | 116 mii | 117 mii | 139 mii | 124 mii | 120 mii |
| Cheltuieli totale | 318 mii | 166 mii | 177 mii | 128 mii | 133 mii | 131 mii | 179 mii | 136 mii | 164 mii | 129 mii |
| Profit / pierdere brută | -211 mii | -60 mii | -65 mii | -17 mii | -19 mii | -15 mii | -62 mii | 3.108 | -40 mii | -8.927 |
| Profit / pierdere netă | -214 mii | -63 mii | -69 mii | -20 mii | -22 mii | -19 mii | -65 mii | 2.611 | -40 mii | -8.927 |
| Active imobilizate | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 979 mii |
| Active circulante | 21 mii | 34 mii | 38 mii | 91 mii | 145 mii | 204 mii | 56 mii | 133 mii | 158 mii | 247 mii |
| din care stocuri | — | — | — | 686 | 686 | 686 | 558 | 558 | 558 | 9.634 |
| creanțe | 1.232 | 1.407 | 1.199 | 1.314 | 1.326 | 1.333 | 1.859 | 3.538 | 2.120 | 2.217 |
| casa și conturi la bănci | 20 mii | 32 mii | 36 mii | 89 mii | 143 mii | 202 mii | 53 mii | 129 mii | 155 mii | 236 mii |
| Datorii | 2,5 mil | 2,5 mil | 2,5 mil | 2,5 mil | 2,5 mil | 2,5 mil | 2,3 mil | 2,3 mil | 2,3 mil | 2,3 mil |
| Capitaluri proprii | -812 mii | -875 mii | -944 mii | -964 mii | -986 mii | -1 mil | -1,1 mil | -1,1 mil | -1,1 mil | -1,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 4 din 5 în județul Satu Mare și locul 221 din 252 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2221 – Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic.
Firme similare din județul Satu Mare
- DELFINGEN RO-SATU MARE S.A. · Vetiș149 mil lei · 335 ang.
- EXTRO PLASTICA S.R.L. · Satu Mare11 mil lei · 20 ang.
- MUGUREL INSTAL CONST SRL · Tarna Mare5,2 mil lei · 7 ang.
- EU - FIRE ROMANIA S.R.L. · Carei7.565 lei · 5 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2221 – Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
- 2221 Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre STERNPLASTIC RO SRL
Care este CUI-ul firmei STERNPLASTIC RO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei STERNPLASTIC RO SRL este 18188617, iar codul de TVA este RO18188617. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005001316305, iar codul EUID este ROONRC.J2005001316305.
Unde are sediul STERNPLASTIC RO SRL?
Sediul social al firmei STERNPLASTIC RO SRL este în Str. GABRIEL GEORGESCU, Municipiul Satu Mare, Satu Mare, județul Satu Mare, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are STERNPLASTIC RO SRL?
Activitatea principală a firmei STERNPLASTIC RO SRL este „Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic”, cod CAEN 2221. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată STERNPLASTIC RO SRL?
STERNPLASTIC RO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 decembrie 2005, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma STERNPLASTIC RO SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 184). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are STERNPLASTIC RO SRL?
În 2025, STERNPLASTIC RO SRL a raportat o cifră de afaceri de 120 mii lei și o pierdere netă de 8.927 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este STERNPLASTIC RO SRL plătitoare de TVA?
Da. STERNPLASTIC RO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2006 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.