STEL & MAR SRL
Sat Sinești, Comuna Sinești, Ialomița
În 2025: cifra de afaceri 466 mii lei, profit net 40 mii lei, 3 angajați.
Despre STEL & MAR SRL
STEL & MAR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 iunie 2008 cu numărul J21/432/2008 și codul unic de înregistrare (CUI) 24084645, cu sediul în Sinești, județul Ialomița. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 466 mii lei (+6% față de 2024), un profit net de 40 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 242 mii lei la 466 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 24 iunie 2008 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 24084645
- Nr. Registrul Comerțului
- J21/432/2008
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 iunie 2008
- EUID
- ROONRC.J21/432/2008
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 24.06.2008
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Urziceni
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 466 mii lei
- Profit net
- 40 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 139 mii lei
- Datorii
- 130 mii lei
- Active totale
- 269 mii lei
- Marjă netă
- 8,6%
- Cifră / angajat
- 155 mii lei
+6% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 48% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 147 mii | 121 mii | 161 mii | 201 mii | 180 mii | 242 mii | 390 mii | 367 mii | 438 mii | 466 mii |
| Venituri totale | 147 mii | 121 mii | 165 mii | 202 mii | 180 mii | 262 mii | 390 mii | 367 mii | 438 mii | 466 mii |
| Cheltuieli totale | 128 mii | 95 mii | 173 mii | 216 mii | 159 mii | 229 mii | 320 mii | 325 mii | 394 mii | 417 mii |
| Profit / pierdere brută | 19 mii | 26 mii | -7.572 | -14 mii | 21 mii | 34 mii | 70 mii | 43 mii | 44 mii | 49 mii |
| Profit / pierdere netă | 15 mii | 22 mii | -10 mii | -16 mii | 16 mii | 31 mii | 66 mii | 39 mii | 36 mii | 40 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 |
| Active imobilizate | 24 mii | 6.886 | 56 mii | 56 mii | 58 mii | 56 mii | 56 mii | 56 mii | 56 mii | 56 mii |
| Active circulante | 38 mii | 48 mii | 62 mii | 56 mii | 44 mii | 81 mii | 81 mii | 123 mii | 160 mii | 210 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | 7.012 | — | 0 | 0 | 0 |
| creanțe | 37 mii | 35 mii | 60 mii | 55 mii | 29 mii | 52 mii | 58 mii | 59 mii | 71 mii | 61 mii |
| casa și conturi la bănci | 492 | 13 mii | 1.706 | 742 | 15 mii | 22 mii | 23 mii | 65 mii | 88 mii | 149 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 0 | 3.169 | 3.169 |
| Datorii | 146 mii | 117 mii | 190 mii | 201 mii | 175 mii | 178 mii | 112 mii | 116 mii | 119 mii | 130 mii |
| Capitaluri proprii | -84 mii | -62 mii | -72 mii | -89 mii | -73 mii | -41 mii | 25 mii | 63 mii | 100 mii | 139 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 159 din 448 în județul Ialomița și locul 16.224 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Ialomița
- IVAN TRANS AGRO SRL · Moldoveni477 mii lei · 1 ang.
- BIȚINEANU TRANS S.R.L. · Coșereni476 mii lei · 4 ang.
- MKE LOGISTICS S.R.L. · Căzănești467 mii lei · 2 ang.
- NEAGU LOGISTIC S.R.L. · Sfântu Gheorghe (com. Sfîntu Gheorghe)463 mii lei · 1 ang.
- QTR TRANSPORT S.R.L. · Malu (com. Sfîntu Gheorghe)461 mii lei · 1 ang.
- MARATON MDM S.R.L. · Urziceni458 mii lei · 1 ang.
- EXE COMPANY LIMITED S.R.L. · Gimbășani (com. Cosâmbești)457 mii lei · 1 ang.
- LENROK SGL S.R.L. · Bordușani453 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre STEL & MAR SRL
Care este CUI-ul firmei STEL & MAR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei STEL & MAR SRL este 24084645, iar codul de TVA este RO24084645. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J21/432/2008, iar codul EUID este ROONRC.J21/432/2008.
Unde are sediul STEL & MAR SRL?
Sediul social al firmei STEL & MAR SRL este în Sat Sinești, Comuna Sinești, Ialomița, județul Ialomița, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are STEL & MAR SRL?
Activitatea principală a firmei STEL & MAR SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată STEL & MAR SRL?
STEL & MAR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 iunie 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma STEL & MAR SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0743 *** 479). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are STEL & MAR SRL?
În 2025, STEL & MAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 466 mii lei și un profit net de 40 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este STEL & MAR SRL plătitoare de TVA?
Da. STEL & MAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 24 iunie 2008 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.