STEINEL ELECTRONIC SRL
RÎMNICU VÎLCEA, Municipiul Curtea De Argeș, Argeș
În 2025: cifra de afaceri 389 mil lei, profit net 4 mil lei, 510 angajați.
Despre STEINEL ELECTRONIC SRL
STEINEL ELECTRONIC SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 mai 2009 cu numărul J2009000676037 și codul unic de înregistrare (CUI) 25619860, cu sediul în Curtea De Argeș, județul Argeș. Activitatea principală este „Fabricarea de echipamente electrice de iluminat” (cod CAEN 2740). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 389 mil lei (-1% față de 2024), un profit net de 4 mil lei și 510 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 428 mil lei la 389 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2009.
Date de identificare
- CUI
- 25619860
- Nr. Registrul Comerțului
- J2009000676037
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 mai 2009
- EUID
- ROONRC.J2009000676037
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.06.2009
Organ fiscal competent: Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 389 mil lei
- Profit net
- 4 mil lei
- Angajați (medie)
- 510
- Capitaluri proprii
- 81,6 mil lei
- Datorii
- 103 mil lei
- Active totale
- 188 mil lei
- Marjă netă
- 1%
- Cifră / angajat
- 763 mii lei
-1% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 55% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 442 mil | 414 mil | 376 mil | 412 mil | 372 mil | 428 mil | 443 mil | 390 mil | 395 mil | 389 mil |
| Venituri totale | 446 mil | 414 mil | 379 mil | 414 mil | 377 mil | 426 mil | 452 mil | 394 mil | 400 mil | 392 mil |
| Cheltuieli totale | 418 mil | 402 mil | 371 mil | 407 mil | 379 mil | 420 mil | 436 mil | 384 mil | 390 mil | 384 mil |
| Profit / pierdere brută | 28,6 mil | 12,5 mil | 7,3 mil | 8 mil | -1,9 mil | 6,3 mil | 16 mil | 10,2 mil | 10,6 mil | 7,7 mil |
| Profit / pierdere netă | 24,6 mil | 10,4 mil | 6,8 mil | 6,5 mil | -2,1 mil | 5,2 mil | 13,8 mil | 8,9 mil | 6,9 mil | 4 mil |
| Număr mediu de angajați | 497 | 579 | 557 | 594 | 563 | 586 | 567 | 560 | 540 | 510 |
| Active imobilizate | 18,5 mil | 21,5 mil | 20,6 mil | 18,6 mil | 15,5 mil | 13 mil | 11,7 mil | 10,9 mil | 16,7 mil | 28,3 mil |
| Active circulante | 98,9 mil | 87,1 mil | 89,9 mil | 87,6 mil | 110 mil | 129 mil | 128 mil | 113 mil | 133 mil | 160 mil |
| din care stocuri | 59,1 mil | 57,3 mil | 63 mil | 63,1 mil | 74 mil | 96,9 mil | 98,9 mil | 90,7 mil | 104 mil | 99,6 mil |
| creanțe | 39,7 mil | 29,7 mil | 26,8 mil | 24,5 mil | 36,2 mil | 31,8 mil | 28,7 mil | 21,9 mil | 29,6 mil | 59,8 mil |
| casa și conturi la bănci | 98 mii | 66 mii | 43 mii | 40 mii | 34 mii | 27 mii | 102 mii | 56 mii | 94 mii | 107 mii |
| Cheltuieli în avans | 266 mii | 197 mii | 98 mii | 183 mii | 241 mii | 91 mii | 62 mii | 76 mii | 111 mii | 233 mii |
| Datorii | 32,3 mil | 28,9 mil | 30,9 mil | 25,9 mil | 46,5 mil | 56 mil | 44,9 mil | 36,9 mil | 64,3 mil | 103 mil |
| Provizioane | 5,5 mil | 5,4 mil | 5 mil | 6,1 mil | 7,2 mil | 8,4 mil | 8,3 mil | 3,5 mil | 3,5 mil | 3,8 mil |
| Capitaluri proprii | 79,9 mil | 74,4 mil | 74,7 mil | 74,5 mil | 72,3 mil | 77,5 mil | 86,3 mil | 83,2 mil | 82,6 mil | 81,6 mil |
| din care capital subscris vărsat | 40 mil | 40 mil | 40 mil | 40 mil | 40 mil | 40 mil | 40 mil | 40 mil | 40 mil | 40 mil |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 5 în județul Argeș și locul 2 din 89 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2740 – Fabricarea de echipamente electrice de iluminat.
Firme similare din județul Argeș
- LEBLANC ILLUMINATIONS ROMANIA S.R.L. · Geamăna (com. Bradu)18,5 mil lei · 66 ang.
- STECO WORLDWIDE S.R.L. · Băiculești588 mii lei · 0 ang.
- OPTIMUS PLUS SRL · Pitești449 mii lei · 6 ang.
- DELTA PLUS SRL · Pitești167 mii lei · 1 ang.
- LUNNA LED SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ · Smeura (com. Moșoaia)0 lei · 0 ang.
- SATEL RR SRL · Pitești0 lei · 0 ang.
- EMMET ALLIANCE GLOBAL S.R.L. · Bascov0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
8 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 621/46/202623.09.2026
suspendare executare act administrativ Suspendarea executării obligaţiilor fiscale accesorii în cuantum total de 6.864.306 lei
Curtea de Apel Pitesti · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
- 516/46/202624.07.2026
anulare act administrativ Decizia de anulare a unor obligaţii bugetare nr. 13968/09.10.2025
Curtea de Apel Pitesti · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
- 618/46/202514.10.2025
anulare act administrativ Anularea Deciziei nr. 2775/05.08.2025
Curtea de Apel Pitesti · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
- 566/46/202511.09.2025
suspendare executare act administrativ Decizia nr. 6423/09.05.2025 referitoare la obligaţiile fiscale
Curtea de Apel Pitesti · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
- 4008/216/2022*06.10.2023
pretentii DECLINARE
Tribunalul Arges · Fond · Litigii de muncă · calitate: Pârât
- 744/216/202225.08.2023
furtul calificat (art.229 NCP)
Curtea de Apel Pitesti · Apel · Penal · calitate: Intimat Parte civilă
- 4008/216/202211.08.2023
pretenţii despăgubiri morale
Tribunalul Arges · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 4008/216/202217.11.2022
pretenţii despăgubiri morale
Judecătoria Curteadearges · Fond · Civil · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2740 – Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
- 2225 Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic
- 2226 Fabricarea altor produse din material plastic
- 2313 Fabricarea articolelor din sticlă
- 2344 Fabricarea altor produse tehnice din ceramică
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 2612 Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
- 2630 Fabricarea echipamentelor de comunicații
- 2651 Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație
- 2733 Fabricarea dispozitivelor de conexiune pentru fire și cabluri electrice și electronice
- 2740 Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
- 2790 Fabricarea altor echipamente electrice
- 2899 Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
- 2931 Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
Întrebări frecvente despre STEINEL ELECTRONIC SRL
Care este CUI-ul firmei STEINEL ELECTRONIC SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei STEINEL ELECTRONIC SRL este 25619860, iar codul de TVA este RO25619860. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2009000676037, iar codul EUID este ROONRC.J2009000676037.
Unde are sediul STEINEL ELECTRONIC SRL?
Sediul social al firmei STEINEL ELECTRONIC SRL este în RÎMNICU VÎLCEA, Municipiul Curtea De Argeș, Argeș, județul Argeș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are STEINEL ELECTRONIC SRL?
Activitatea principală a firmei STEINEL ELECTRONIC SRL este „Fabricarea de echipamente electrice de iluminat”, cod CAEN 2740. În Registrul Comerțului are autorizate în total 21 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată STEINEL ELECTRONIC SRL?
STEINEL ELECTRONIC SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 mai 2009, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma STEINEL ELECTRONIC SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0248 *** 500). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are STEINEL ELECTRONIC SRL?
În 2025, STEINEL ELECTRONIC SRL a raportat o cifră de afaceri de 389 mil lei și un profit net de 4 mil lei, cu 510 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este STEINEL ELECTRONIC SRL plătitoare de TVA?
Da. STEINEL ELECTRONIC SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2009. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.