STEILMANN ROMANIA SRL
Spl. UNIRII, București Sectorul 4, București
În 2025: cifra de afaceri 4.301 lei, pierdere netă 144 mii lei, 1 angajați.
Despre STEILMANN ROMANIA SRL
STEILMANN ROMANIA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 mai 1991 cu numărul J40/2472/1991 și codul unic de înregistrare (CUI) 2354128, cu sediul în București Sector 4, municipiul București. Activitatea principală este „Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)” (cod CAEN 1413). Firma are 35 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4.301 lei (-100% față de 2024), o pierdere netă de 144 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 3,5 mil lei la 4.301 lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
Date de identificare
- CUI
- 2354128
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/2472/1991
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 02 mai 1991
- EUID
- ROONRC.J40/2472/1991
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.07.1993
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 4.301 lei
- Pierdere netă
- 144 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -930 mii lei
- Datorii
- 1,2 mil lei
- Active totale
- 288 mii lei
- Marjă netă
- -3.358,5%
- Cifră / angajat
- 4.301 lei
-100% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (423%); cifra de afaceri a scăzut cu 100% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 32,1 mil | 30,1 mil | 30,8 mil | 29 mil | 9,3 mil | 3,5 mil | 2,6 mil | 2,4 mil | 1 mil | 4.301 |
| Venituri totale | 33 mil | 30,6 mil | 31,3 mil | 29,1 mil | 14,8 mil | 3,6 mil | 4,4 mil | 2,6 mil | 1 mil | 7.980 |
| Cheltuieli totale | 30,9 mil | 28,7 mil | 31,8 mil | 32,7 mil | 14,2 mil | 5 mil | 3,4 mil | 2,7 mil | 1,5 mil | 152 mii |
| Profit / pierdere brută | 2,2 mil | 1,9 mil | -494 mii | -3,6 mil | 528 mii | -1,4 mil | 1 mil | -148 mii | -402 mii | -144 mii |
| Profit / pierdere netă | 1,9 mil | 1,5 mil | -494 mii | -3,6 mil | 528 mii | -1,4 mil | 1 mil | -148 mii | -402 mii | -144 mii |
| Număr mediu de angajați | 194 | 201 | 185 | 170 | 76 | 35 | 18 | 15 | 9 | 1 |
| Active imobilizate | 1,1 mil | 761 mii | 1,5 mil | 1,3 mil | 493 mii | 2 mil | 75 mii | 23 mii | 1.390 | 1.390 |
| Active circulante | 10,6 mil | 10 mil | 11,7 mil | 6,4 mil | 4,3 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 910 mii | 293 mii | 284 mii |
| din care stocuri | 4,9 mil | 7,4 mil | 10,4 mil | 4,8 mil | 1,2 mil | 403 mii | 338 mii | 379 mii | 50 mii | 50 mii |
| creanțe | 1,5 mil | 741 mii | 467 mii | 1,2 mil | 855 mii | 701 mii | 638 mii | 452 mii | 222 mii | 222 mii |
| casa și conturi la bănci | 4,2 mil | 1,9 mil | 792 mii | 501 mii | 2,2 mil | 101 mii | 144 mii | 80 mii | 21 mii | 12 mii |
| Cheltuieli în avans | 486 mii | 567 mii | 591 mii | 414 mii | 25 mii | 17 mii | 19 mii | 19 mii | 2.303 | 2.404 |
| Datorii | 10 mil | 7,7 mil | 10,6 mil | 8,5 mil | 4,7 mil | 4,5 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,1 mil | 1,2 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | 23 mii | 17 mii | 12 mii | 6.934 | 1.734 | — | — |
| Capitaluri proprii | 2,2 mil | 3,7 mil | 3,2 mil | -378 mii | 150 mii | -1,2 mil | -236 mii | -384 mii | -786 mii | -930 mii |
| din care capital subscris vărsat | 900 mii | 900 mii | 900 mii | 900 mii | 900 mii | 900 mii | 900 mii | 900 mii | 900 mii | 900 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 175 din 187 în județul București și locul 1.109 din 1.185 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1413 – Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp).
Firme similare din județul București
- NICO MODEX SRL · București Sector 25.002 lei · 0 ang.
- PERFECT STYLE TOMA FLORENTINA S.R.L. · București Sector 64.342 lei · 1 ang.
- ELLA@BETO BY MARY FASHION DESIGN S.R.L. · București Sector 44.115 lei · 0 ang.
- GIORGIO UNIT STYLE SRL · București Sector 53.748 lei · 1 ang.
- MARALYN COUTURE S.R.L. · București Sector 13.609 lei · 0 ang.
- ALMA MINIMALIST FASHION S.R.L. · București Sector 43.541 lei · 0 ang.
- VERICOM SRL · București Sector 43.055 lei · 0 ang.
- NEW HORIZONT FASHION SRL · București Sector 63.000 lei · 1 ang.
Dosare în instanță
3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 37314/300/202607.10.2026
plângere contravenţională pv seria SE 0000874/2026
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Petent
- 19592/281/202409.08.2024
confirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)
Judecătoria Ploiesti · Fond · Penal · calitate: Intimat
- 14369/3/202227.05.2022
procedura insolvenţei – societăţi pe acţiuni contestatia debitorului contra cererilor introductive ale creditorilor pentru inceperea procedurii
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Petent
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1413 – Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
- 1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
- 1414 Fabricarea de articole de lenjerie de corp
- 1419 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Întrebări frecvente despre STEILMANN ROMANIA SRL
Care este CUI-ul firmei STEILMANN ROMANIA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei STEILMANN ROMANIA SRL este 2354128, iar codul de TVA este RO2354128. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/2472/1991, iar codul EUID este ROONRC.J40/2472/1991.
Unde are sediul STEILMANN ROMANIA SRL?
Sediul social al firmei STEILMANN ROMANIA SRL este în Spl. UNIRII, București Sectorul 4, București, București Sector 4, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are STEILMANN ROMANIA SRL?
Activitatea principală a firmei STEILMANN ROMANIA SRL este „Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)”, cod CAEN 1413. În Registrul Comerțului are autorizate în total 31 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată STEILMANN ROMANIA SRL?
STEILMANN ROMANIA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 mai 1991, deci are 35 ani de activitate.
Cum pot contacta firma STEILMANN ROMANIA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0213 *** 300). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are STEILMANN ROMANIA SRL?
În 2025, STEILMANN ROMANIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.301 lei și o pierdere netă de 144 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este STEILMANN ROMANIA SRL plătitoare de TVA?
Da. STEILMANN ROMANIA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.