ȘTEFISAND SRL
Sat Păunești, Comuna Păunești, Vrancea
În 2025: cifra de afaceri 106 mii lei, profit net 1.335 lei, 1 angajați.
Despre ȘTEFISAND SRL
ȘTEFISAND SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 noiembrie 2009 cu numărul J39/474/2009 și codul unic de înregistrare (CUI) 26180363, cu sediul în Păunești, județul Vrancea. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate” (cod CAEN 4773). Firma are 16 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 106 mii lei, un profit net de 1.335 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2019 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 84 mii lei la 106 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 26180363
- Nr. Registrul Comerțului
- J39/474/2009
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 03 noiembrie 2009
- EUID
- ROONRC.J39/474/2009
- Cod poștal
- 627260
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Adjud
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 106 mii lei
- Profit net
- 1.335 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 50 mii lei
- Datorii
- 211 mii lei
- Active totale
- 261 mii lei
- Marjă netă
- 1,3%
- Cifră / angajat
- 106 mii lei
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 81% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 142 mii | 111 mii | 97 mii | 84 mii | 139 mii | 176 mii | 158 mii | 106 mii |
| Venituri totale | 147 mii | 116 mii | 97 mii | 229 mii | 139 mii | 299 mii | 158 mii | 131 mii |
| Cheltuieli totale | 114 mii | 102 mii | 91 mii | 205 mii | 135 mii | 268 mii | 148 mii | 129 mii |
| Profit / pierdere brută | 34 mii | 14 mii | 5.875 | 24 mii | 4.417 | 31 mii | 10 mii | 2.375 |
| Profit / pierdere netă | 29 mii | 12 mii | 4.796 | 22 mii | 3.525 | 29 mii | 8.616 | 1.335 |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 5.255 | 1.985 | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 163 mii | 210 mii | 248 mii | 177 mii | 210 mii | 100 mii | 99 mii | 261 mii |
| din care stocuri | 162 mii | 210 mii | 248 mii | 173 mii | 198 mii | 95 mii | 99 mii | 253 mii |
| creanțe | — | 9 | 500 | 1.993 | 2.312 | 1.341 | 42 | — |
| casa și conturi la bănci | 213 | 410 | 60 | 1.555 | 9.395 | 3.635 | 397 | 7.531 |
| Datorii | 49 mii | 81 mii | 113 mii | 19 mii | 48 mii | 33 mii | 24 mii | 211 mii |
| Capitaluri proprii | 119 mii | 131 mii | 136 mii | 158 mii | 161 mii | 67 mii | 75 mii | 50 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 54 din 59 în județul Vrancea și locul 2.507 din 2.708 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate.
Firme similare din județul Vrancea
- DADAFARM CONCEPT S.R.L. · Străoane189 mii lei · 1 ang.
- ELFA SRL · Suraia132 mii lei · 2 ang.
- FERMA DIVERTIS S.R.L. · Panciu130 mii lei · 1 ang.
- SUD FARM SRL · Focșani107 mii lei · 1 ang.
- ATRICIS VET S.R.L. · Focșani81 mii lei · 1 ang.
- DORIANAFARM 2006 SRL · Găgești (com. Bolotești)61 mii lei · 0 ang.
- BOSVALADY SRL · Adjud27 mii lei · 1 ang.
- ANDROSIM FARM SRL · Nereju Mic (com. Nereju)12 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 18.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
Întrebări frecvente despre ȘTEFISAND SRL
Care este CUI-ul firmei ȘTEFISAND SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ȘTEFISAND SRL este 26180363. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J39/474/2009, iar codul EUID este ROONRC.J39/474/2009.
Unde are sediul ȘTEFISAND SRL?
Sediul social al firmei ȘTEFISAND SRL este în Sat Păunești, Comuna Păunești, Vrancea, județul Vrancea, cod poștal 627260, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ȘTEFISAND SRL?
Activitatea principală a firmei ȘTEFISAND SRL este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate”, cod CAEN 4773. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ȘTEFISAND SRL?
ȘTEFISAND SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 noiembrie 2009, deci are 16 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ȘTEFISAND SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0761 *** 926). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ȘTEFISAND SRL?
În 2025, ȘTEFISAND SRL a raportat o cifră de afaceri de 106 mii lei și un profit net de 1.335 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ȘTEFISAND SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ȘTEFISAND SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.