STEFANO SERV SRL
Liviu Rebreanu, et. 9, ap. 43, Municipiul Timișoara, Timiș
În 2025: cifra de afaceri 1,3 mil lei, profit net 627 mii lei.
Despre STEFANO SERV SRL
STEFANO SERV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 iulie 2008 cu numărul J35/2550/2008 și codul unic de înregistrare (CUI) 24174411, cu sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală este „Întreținerea și repararea autovehiculelor” (cod CAEN 4520). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,3 mil lei (+14% față de 2024), un profit net de 627 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 731 mii lei la 1,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2017 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 24174411
- Nr. Registrul Comerțului
- J35/2550/2008
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 10 iulie 2008
- EUID
- ROONRC.J35/2550/2008
- Cod poștal
- 300748
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.07.2017
din 01.07.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,3 mil lei
- Profit net
- 627 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 2 mil lei
- Datorii
- 739 mii lei
- Active totale
- 2,8 mil lei
- Marjă netă
- 46,6%
+14% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 27% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 199 mii | 671 mii | 653 mii | 697 mii | 742 mii | 731 mii | 915 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,3 mil |
| Venituri totale | 423 mii | 690 mii | 653 mii | 697 mii | 744 mii | 1,1 mil | 915 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,3 mil |
| Cheltuieli totale | 278 mii | 329 mii | 419 mii | 400 mii | 365 mii | 824 mii | 459 mii | 557 mii | 698 mii | 660 mii |
| Profit / pierdere brută | 145 mii | 361 mii | 235 mii | 297 mii | 379 mii | 301 mii | 456 mii | 586 mii | 478 mii | 689 mii |
| Profit / pierdere netă | 140 mii | 354 mii | 227 mii | 290 mii | 372 mii | 291 mii | 447 mii | 576 mii | 454 mii | 627 mii |
| Număr mediu de angajați | 6 | 6 | 5 | 4 | 4 | — | 4 | 4 | — | — |
| Active imobilizate | 134 mii | 104 mii | 76 mii | 46 mii | 232 mii | 136 mii | 141 mii | 486 mii | 604 mii | 792 mii |
| Active circulante | 513 mii | 673 mii | 924 mii | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,8 mil | 576 mii | 972 mii | 1,5 mil | 2 mil |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | — | 3.408 | 80 mii | 191 mii |
| creanțe | 426 mii | 661 mii | 901 mii | 996 mii | 1,4 mil | 1,4 mil | 548 mii | 954 mii | 1,4 mil | 1,9 mil |
| casa și conturi la bănci | 88 mii | 12 mii | 23 mii | 226 mii | 13 mii | 372 mii | 28 mii | 15 mii | -53 mii | -82 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 2.329 | 2.329 |
| Datorii | 105 mii | 138 mii | 135 mii | 112 mii | 124 mii | 115 mii | 335 mii | 501 mii | 663 mii | 739 mii |
| Capitaluri proprii | 543 mii | 638 mii | 865 mii | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 382 mii | 957 mii | 1,4 mil | 2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 6 din 216 în județul Timiș și locul 327 din 5.403 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4520 – Întreținerea și repararea autovehiculelor.
Firme similare din județul Timiș
- BEST TEAM-PROJECT SRL · Giroc1,5 mil lei · 3 ang.
- HUNDERT SRL · Giarmata-Vii (com. Ghiroda)1,3 mil lei · 3 ang.
- JARNES SRL · Timișoara1,1 mil lei · 6 ang.
- DDS AUTO PAU SERVICE S.R.L. · Timișoara1 mil lei · 3 ang.
- AUTO G.P. PRO - SERVICE SRL · Timișoara1 mil lei · 6 ang.
- SPEEDY CAR WASH S.R.L. · Iosifalău (com. Topolovățu Mare)980 mii lei · 1 ang.
- HZH PARKING S.R.L. · Timișoara937 mii lei · 1 ang.
- AUSTRALIAN CARGO LINE SRL · Timișoara898 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
5 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 3742/108/2021/a808.07.2026
alte cereri
Curtea de Apel Timisoara · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 3742/108/2021/a824.06.2026
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)
Tribunalul Arad · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 2399/325/202530.01.2025
încuviinţarea executării silite 8/2025
Judecătoria Timisoara · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 23157/325/202420.06.2024
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Timisoara · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 3742/108/202131.12.2021
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)
Tribunalul Arad · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 07.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4520 – Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
Întrebări frecvente despre STEFANO SERV SRL
Care este CUI-ul firmei STEFANO SERV SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei STEFANO SERV SRL este 24174411, iar codul de TVA este RO24174411. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J35/2550/2008, iar codul EUID este ROONRC.J35/2550/2008.
Unde are sediul STEFANO SERV SRL?
Sediul social al firmei STEFANO SERV SRL este în Liviu Rebreanu, et. 9, ap. 43, Municipiul Timișoara, Timiș, județul Timiș, cod poștal 300748, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are STEFANO SERV SRL?
Activitatea principală a firmei STEFANO SERV SRL este „Întreținerea și repararea autovehiculelor”, cod CAEN 4520. În Registrul Comerțului are autorizate în total 18 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată STEFANO SERV SRL?
STEFANO SERV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 iulie 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma STEFANO SERV SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru STEFANO SERV SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Timișoara sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are STEFANO SERV SRL?
În 2025, STEFANO SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,3 mil lei și un profit net de 627 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este STEFANO SERV SRL plătitoare de TVA?
Da. STEFANO SERV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2017 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.