STEF SRL
Sat Deleni, Comuna Deleni, Vaslui
În 2025: cifra de afaceri 307 mii lei, profit net 44 mii lei, 1 angajați.
Despre STEF SRL
STEF SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 ianuarie 1992 cu numărul J37/92/1992 și codul unic de înregistrare (CUI) 820248, cu sediul în Deleni, județul Vaslui. Activitatea principală este „Activități auxiliare pentru producția vegetală” (cod CAEN 0161). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 307 mii lei (+15% față de 2024), un profit net de 44 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 402 mii lei la 307 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 6 iunie 2016.
Date de identificare
- CUI
- 820248
- Nr. Registrul Comerțului
- J37/92/1992
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 ianuarie 1992
- EUID
- ROONRC.J37/92/1992
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 06.06.2016
reactivat 19.05.2016
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vaslui
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 307 mii lei
- Profit net
- 44 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 270 mii lei
- Datorii
- 55 mii lei
- Active totale
- 325 mii lei
- Marjă netă
- 14,2%
- Cifră / angajat
- 307 mii lei
+15% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 17% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 5.714 | 42 mii | 135 mii | 138 mii | 95 mii | 402 mii | 189 mii | 208 mii | 267 mii | 307 mii |
| Venituri totale | 5.714 | 75 mii | 173 mii | 147 mii | 113 mii | 377 mii | 338 mii | 348 mii | 352 mii | 381 mii |
| Cheltuieli totale | 5.100 | 50 mii | 149 mii | 120 mii | 109 mii | 254 mii | 333 mii | 340 mii | 293 mii | 334 mii |
| Profit / pierdere brută | 614 | 25 mii | 24 mii | 27 mii | 3.929 | 123 mii | 5.474 | 8.064 | 59 mii | 47 mii |
| Profit / pierdere netă | 527 | 25 mii | 21 mii | 24 mii | 2.387 | 114 mii | 3.450 | 5.981 | 56 mii | 44 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 0 | — | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 1.383 | 465 | 8.962 | 6.501 | 5.562 | 40 mii | 43 mii | 42 mii | 40 mii | 56 mii |
| Active circulante | 6.847 | 73 mii | 83 mii | 95 mii | 113 mii | 120 mii | 199 mii | 261 mii | 249 mii | 268 mii |
| din care stocuri | — | 53 mii | 71 mii | 80 mii | 97 mii | 72 mii | 130 mii | 210 mii | 210 mii | 210 mii |
| creanțe | 5.468 | 12 mii | 9.759 | 5.195 | 6.704 | 14 mii | 13 mii | 7.111 | 6.331 | 8.759 |
| casa și conturi la bănci | 1.379 | 7.267 | 2.439 | 10 mii | 9.469 | 34 mii | 56 mii | 44 mii | 33 mii | 50 mii |
| Datorii | 38 mii | 78 mii | 76 mii | 61 mii | 75 mii | 2.213 | 83 mii | 138 mii | 63 mii | 55 mii |
| Capitaluri proprii | -30 mii | -4.917 | 16 mii | 41 mii | 43 mii | 157 mii | 159 mii | 165 mii | 227 mii | 270 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 20 din 34 în județul Vaslui și locul 481 din 970 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0161 – Activități auxiliare pentru producția vegetală.
Firme similare din județul Vaslui
- AGRICOLA RASESTI SRL · Râșești (com. Drânceni)428 mii lei · 5 ang.
- KOSMY AGRO PLAN S.R.L. · Sălceni (com. Pochidia)294 mii lei · 1 ang.
- TIBMAC CONSTRUCT SRL · Lunca Banului291 mii lei · 1 ang.
- PETRUVAL SRL · Șișcani (com. Hoceni)228 mii lei · 1 ang.
- DOI AMICI SRL · Băcani181 mii lei · 1 ang.
- BELENUS S.R.L. · Dumești135 mii lei · 0 ang.
- HOTNOGA SRL · Vinderei127 mii lei · 1 ang.
- COSTIANI PROD SRL · Bârlad101 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0161 – Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
- 0121 Cultivarea strugurilor
- 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
- 0125 Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
- 0126 Cultivarea fructelor oleaginoase
- 0127 Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor
- 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
- 0129 Cultivarea altor plante permanente
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
Întrebări frecvente despre STEF SRL
Care este CUI-ul firmei STEF SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei STEF SRL este 820248, iar codul de TVA este RO820248. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J37/92/1992, iar codul EUID este ROONRC.J37/92/1992.
Unde are sediul STEF SRL?
Sediul social al firmei STEF SRL este în Sat Deleni, Comuna Deleni, Vaslui, județul Vaslui, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are STEF SRL?
Activitatea principală a firmei STEF SRL este „Activități auxiliare pentru producția vegetală”, cod CAEN 0161. În Registrul Comerțului are autorizate în total 14 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată STEF SRL?
STEF SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 ianuarie 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma STEF SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0235 *** 114). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are STEF SRL?
În 2025, STEF SRL a raportat o cifră de afaceri de 307 mii lei și un profit net de 44 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este STEF SRL plătitoare de TVA?
Da. STEF SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 6 iunie 2016. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.